Valmieras Ziņas

ReTV: Pašvaldības aprēķinājušas – juristu pakalpojumi cīņā pret valsti izmaksās vismaz 5000 eiro katrai

Vairākas pašvaldības pieņēmušas lēmumu vērsties Satversmes tiesā, apstrīdot Saeimā pieņemto reģionālo reformu. Pašvaldības arī aplēsušas, ka juristu izmaksas, gatavojot dokumentus tiesai, varētu būt, sākot no 5000 eiro.

Šobrīd jau ir zināms, ka lēmums par vēršanos tiesā pieņemts Limbažu, Kandavas, Varakļānu novadu domēs. Vairums ReTV Ziņu dienesta aptaujāto pašvaldību naudu juristiem plāno gūt no budžetiem. Tikmēr zvērināts advokāts Aldis Alliks saka – vēršanās Satversmes tiesā ir jurisprudences augstākais punkts Latvijas tiesību sistēmā.

“Šajā gadījumā, tā latiņa ir ļoti augsta, Satversmes tiesa vispār ļoti pamatīgi vērtē, vai vispār lietu skatīt. Arī skatās, vai pieteicējs ir pienācīgi argumentējis, vai ir ņēmis vērā Satversmes tiesas atzinumus, secinājumus, slēdzienus citās līdzīgās vai pat analogās lietās, tas viss tiek vērtēts. Vismaz ar dažiem, vismaz ar pieciem tūkstošiem (eiro) rēķinās vispār vēršoties Satversmes tiesā, gadījumos, kad tā nav vienkārši cilvēktiesību aizskāruma lieta.”

Limbažu novada pašvaldība jau aizvakar iesniedza pieteikumu Satversmes tiesā. 42 lapaspušu, ar 234 pielikumiem apjomīgā dokumenta sagatavošana izmaksāja piecus tūkstošus, kas tika ņemti no pašvaldības budžeta.

“Mums bija advokāts, kurš uzņēmās, bet arī mēs – pašvaldība ļoti lielu darbu šajā procesā veltījām un daudzus resursus ieguldījām, jo mēs sekojam procesam līdzi jau kopš brīža, kad sapratām, ka Skultes pagasts ir kā ķīlnieks šai visai reformai,” ReTV Ziņām saka Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zommers (ZZS).

Tāpat pieteikumu tiesā sniegs arī Kandava, kas jūtas piederīga Kurzemei un iebilst pret tās iekļaušanu Tukuma novadā, kas atrodas Zemgalē.

“Aptuvenās izmaksas ir apmēram no pieciem līdz septiņiem tūkstošiem eiro, bet mēs arī tā kā domē pielēmām budžeta grozījumos, konceptuāli apmēram šo te summu, precīzi tad redzēsim, kā tas notiks, protams, pēc tā apjoma un visa. Vietējie uzņēmēji ir izteikuši atbalstu un arī bijušie kandavnieki ir izteikuši, ka viņi ir gatavi atbalstīt, ja nepieciešams finansiālais atbalsts, un arī ar juristu palīdzību, ir gatavi atmaksāt konsultācijas,” – tā Inga Priede, Kandavas novada domes priekšsēdētāja (LZP).

Līdzīga situācija ir arī Varakļānu novadā, kur novada iedzīvotāji un uzņēmēji ir gatavi ar finansiālu atbalstu iesaistīties šīs lietas virzīšanā Satversmes tiesai.

“Tas droši vien varētu izmaksāt vairākus tūkstošus, bet Varakļānu novada iedzīvotāji, uzņēmēji ziedo atsevišķi biedrībai, kas ir izveidojusi kontu tieši šim mērķim, tā kā to, kas būs vēl pašvaldībai jārēķinās, vēl šobrīd nevaram pateikt, bet katrā ziņā mūsu gadījumā arī iedzīvotāji ir ļoti aktīvi un atbalsta šo lietu, un ir gatavi ar saviem finanšu līdzekļiem piedalīties.” pauž Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs (apvienība “Vienoti novadam”).

Advokāts Aldis Alliks norāda – katrai vietvarai ir atšķirīga situācija, tomēr viņš pozitīvi vērtē pašvaldību aktivitāti un vēlmi izmantot savas tiesības. Viņaprāt, pašvaldībām uzvarēt valsti Satversmes tiesā, ir labas izredzes. ReTV Ziņām zināms, ka šādus pieteikumus gatavo vēl daudzas pašvaldības, kuras nepiekrīt reformai.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

PALĪGSTRĀDNIEKS/-CE 932909, VALMIERA, RĪGAS IELA 46 NEPILNA DARBA SLODZE Darba vieta piemērota arī pensionāriem. Mēs Tev uzticēsim - gatavot produktus atbilstoši tehnoloģiskajam procesam veikala darbinieku ēdināšanai. Ko Mēs gaidām - darba pieredzi pavāra amatā, - vēlams vidējo speciālo izglītību, - latviešu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī, - vēlmi un spēju aktīvi strādāt. Ko Tu iegūsi - stabilu atalgojumu vienmēr laikā, - bezmaksas pusdienas, - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai, - veselības apdrošināšanu (pēc 1 nostrādāta gada), - apmaksātu pirmreizējo obligāto veselības pārbaudi. Amata darba alga bruto 2.75 - 2.90 EUR stundā Darba laika veids un režīms Normālais darba laiks, darba dienās 8:00-12:00, brīvdienas un svētku dienas brīvas. Pieteikties vari Sūtot CV ar norādi "Pavārs" uz e-pastu: direktors.r264@maxima.lv. Ja ir kādi jautājumi, zvani veikala direktorei uz tālruni 28440002. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai. SIA Maxima Latvija, reģ.nr. LV40003520643. Profesija: PAVĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 46, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-09-10 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar amata norādi uz direktors.r264@maxima.lv, t. 28440002.

Mūsu partneri