Valmieras Ziņas

ReTV: Pašvaldības aprēķinājušas – juristu pakalpojumi cīņā pret valsti izmaksās vismaz 5000 eiro katrai

Lasīšanas laiks: 3 min

Vairākas pašvaldības pieņēmušas lēmumu vērsties Satversmes tiesā, apstrīdot Saeimā pieņemto reģionālo reformu. Pašvaldības arī aplēsušas, ka juristu izmaksas, gatavojot dokumentus tiesai, varētu būt, sākot no 5000 eiro.

Šobrīd jau ir zināms, ka lēmums par vēršanos tiesā pieņemts Limbažu, Kandavas, Varakļānu novadu domēs. Vairums ReTV Ziņu dienesta aptaujāto pašvaldību naudu juristiem plāno gūt no budžetiem. Tikmēr zvērināts advokāts Aldis Alliks saka – vēršanās Satversmes tiesā ir jurisprudences augstākais punkts Latvijas tiesību sistēmā.

“Šajā gadījumā, tā latiņa ir ļoti augsta, Satversmes tiesa vispār ļoti pamatīgi vērtē, vai vispār lietu skatīt. Arī skatās, vai pieteicējs ir pienācīgi argumentējis, vai ir ņēmis vērā Satversmes tiesas atzinumus, secinājumus, slēdzienus citās līdzīgās vai pat analogās lietās, tas viss tiek vērtēts. Vismaz ar dažiem, vismaz ar pieciem tūkstošiem (eiro) rēķinās vispār vēršoties Satversmes tiesā, gadījumos, kad tā nav vienkārši cilvēktiesību aizskāruma lieta.”

Limbažu novada pašvaldība jau aizvakar iesniedza pieteikumu Satversmes tiesā. 42 lapaspušu, ar 234 pielikumiem apjomīgā dokumenta sagatavošana izmaksāja piecus tūkstošus, kas tika ņemti no pašvaldības budžeta.

“Mums bija advokāts, kurš uzņēmās, bet arī mēs – pašvaldība ļoti lielu darbu šajā procesā veltījām un daudzus resursus ieguldījām, jo mēs sekojam procesam līdzi jau kopš brīža, kad sapratām, ka Skultes pagasts ir kā ķīlnieks šai visai reformai,” ReTV Ziņām saka Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zommers (ZZS).

Tāpat pieteikumu tiesā sniegs arī Kandava, kas jūtas piederīga Kurzemei un iebilst pret tās iekļaušanu Tukuma novadā, kas atrodas Zemgalē.

“Aptuvenās izmaksas ir apmēram no pieciem līdz septiņiem tūkstošiem eiro, bet mēs arī tā kā domē pielēmām budžeta grozījumos, konceptuāli apmēram šo te summu, precīzi tad redzēsim, kā tas notiks, protams, pēc tā apjoma un visa. Vietējie uzņēmēji ir izteikuši atbalstu un arī bijušie kandavnieki ir izteikuši, ka viņi ir gatavi atbalstīt, ja nepieciešams finansiālais atbalsts, un arī ar juristu palīdzību, ir gatavi atmaksāt konsultācijas,” – tā Inga Priede, Kandavas novada domes priekšsēdētāja (LZP).

Līdzīga situācija ir arī Varakļānu novadā, kur novada iedzīvotāji un uzņēmēji ir gatavi ar finansiālu atbalstu iesaistīties šīs lietas virzīšanā Satversmes tiesai.

“Tas droši vien varētu izmaksāt vairākus tūkstošus, bet Varakļānu novada iedzīvotāji, uzņēmēji ziedo atsevišķi biedrībai, kas ir izveidojusi kontu tieši šim mērķim, tā kā to, kas būs vēl pašvaldībai jārēķinās, vēl šobrīd nevaram pateikt, bet katrā ziņā mūsu gadījumā arī iedzīvotāji ir ļoti aktīvi un atbalsta šo lietu, un ir gatavi ar saviem finanšu līdzekļiem piedalīties.” pauž Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs (apvienība “Vienoti novadam”).

Advokāts Aldis Alliks norāda – katrai vietvarai ir atšķirīga situācija, tomēr viņš pozitīvi vērtē pašvaldību aktivitāti un vēlmi izmantot savas tiesības. Viņaprāt, pašvaldībām uzvarēt valsti Satversmes tiesā, ir labas izredzes. ReTV Ziņām zināms, ka šādus pieteikumus gatavo vēl daudzas pašvaldības, kuras nepiekrīt reformai.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri