Valmieras Ziņas

ReTV: Par spīti visam, viesmīlības nozarē daļai uzņēmumu aizvadīta lieliska vasara

Viesmīlības nozarē strādājošajiem vasara ir laiks, kad uzkrāt drošības spilvenu, lai izdzīvotu rudens un ziemas sezonā. Negaidīti, bet liela daļa ārpus Rīgas strādājošo uzņēmumu saka – vasara aizvadīta lieliski. Tikmēr Rīga ar labiem rezultātiem nevar lepoties.

Restorānā “Vecpuisis” aizvadīto vasaru vērtē kā grandiozu, lai gan prognozes sākotnēji nebija ne tuvu cerīgas. “Vecpuisī” viesojušies galvenokārt valmierieši, taču netrūka arī ciemiņi no tālākām Latvijas vietām un, protams, kaimiņi igauņi.

Arī atpūtas kompleksā “Avoti” drošības spilvens gada tukšajiem mēnešiem esot iekrāts, taču šeit viss vēl turpinās – top jauna viesu māja un attīstās sporta aktivitātes. Tikmēr viesnīcā “Naktsmājas” situācija nav tik pozitīva. Ja citus gadus noslogojums vasaras mēnešiem bija skaidrs jau pavasarī, tad šoreiz bija ļoti daudz pēdējā brīža rezervāciju.

Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija vēsta – šovasar viesmīlības nozarē iezīmējās pretēja situācija, kā tas bijis citus gadus. Kamēr galvaspilsētā valdīja stagnācija, jo šurp nebrauca viesi no ārvalstīm, reģionos, īpaši piejūrā, atpūtnieku netrūka. Šeit pieplūdumu nodrošināja viesi no galvaspilsētas. Tomēr tas nespēja kompensēt kopējā apjoma kritumu viesmīlības nozarē. Asociācijā lēš – tas tomēr sasniedz vismaz 80%.

Viesmīlības nozarē strādājoši atzīst, ka uz valsts atbalstu vairs necer. Jāmeklē mūsdienīgi risinājumi, kā pielāgoties situācijai. Taču skaidrs ka 2019. gada apjomus viesmīlībā, ja sekmīgi izdosies ierobežot Covid-19 izplatību, atkal varētu sasniegt vien 2025. gadā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Valmieras Namsaimnieks” uz nenoteiktu laiku aicina darbā SĒTNIEKUS Galvenie darba pienākumi: teritoriju kopšana un uzturēšana atbilstoši sezonalitātei, tai skaitā: zāles pļaušana, sniega tīrīšana un ietvju kaisīšana, labiekārtošanas darbu veikšana, valsts karoga izkāršana svētku un atceres dienās. Prasības: fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu, teicama saskarsmes kultūra, vispārējā pamata izglītība. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas, bruto darba alga no EUR 430.00. Pieteikties līdz 2020.gada 15.novembrim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 228663305. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: SĒTNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, t. 228663305.

Latvijas Mežs SIA aicina darbā biroja administratoru Pienākumi :  Lietvedības procesu organizēšana, dokumentu sagatavošana, noformēšana un arhivēšana; Administratīvā atbalsta nodrošināšana vadībai un kolēģiem, precīza doto uzdevumu izpilde;  Personāla lietvedības kārtošana; Efektīva biroja ikdienas darba organizēšana un plānošana; Labas komunikācijas prasmes un spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus. Prasības :  Augstākā izglītība; Vēlama pieredze biroja darba vadīšanā vai līdzīgā amat; Labas komunikācijas prasmes un spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus; Augsta pašdisciplīna un pienākuma izjūta; Angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku (Word, Excel, Outlook utt); Augstas organizatoriskās spējas, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus; Izteikta atbildības sajūta, iniciatīva, vēlme attīstīties; Spēja patstāvīgi plānot un organizēt savu un citu darbus; Noturība stresa situācijās un pozitīva attieksme. Piedāvājam: Pieredzei / prasmēm atbilstošu atalgojumu; Darba veikšanai nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu; Draudzīgu kolēģu atbalstu. Ja vēlies kļūt par daļu no mūsu komandas, līdz 5. novembrim sūti CV un pieteikuma vēstuli uz e-pasta adresi: info@latvijasmezs.lv. Sazināsimies ar izvēlētajiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba interviju. Vairāk info: www.latvijasmezs.lv, www.facebook.com/latvijasmezs.lv Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 14, Valmiera, LV-4201 Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-10 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz e-pastu: info@latvijasmezs.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri