Valmieras Ziņas

ReTV: Par spīti visam, viesmīlības nozarē daļai uzņēmumu aizvadīta lieliska vasara

Lasīšanas laiks: 2 min

Viesmīlības nozarē strādājošajiem vasara ir laiks, kad uzkrāt drošības spilvenu, lai izdzīvotu rudens un ziemas sezonā. Negaidīti, bet liela daļa ārpus Rīgas strādājošo uzņēmumu saka – vasara aizvadīta lieliski. Tikmēr Rīga ar labiem rezultātiem nevar lepoties.

Restorānā “Vecpuisis” aizvadīto vasaru vērtē kā grandiozu, lai gan prognozes sākotnēji nebija ne tuvu cerīgas. “Vecpuisī” viesojušies galvenokārt valmierieši, taču netrūka arī ciemiņi no tālākām Latvijas vietām un, protams, kaimiņi igauņi.

Arī atpūtas kompleksā “Avoti” drošības spilvens gada tukšajiem mēnešiem esot iekrāts, taču šeit viss vēl turpinās – top jauna viesu māja un attīstās sporta aktivitātes. Tikmēr viesnīcā “Naktsmājas” situācija nav tik pozitīva. Ja citus gadus noslogojums vasaras mēnešiem bija skaidrs jau pavasarī, tad šoreiz bija ļoti daudz pēdējā brīža rezervāciju.

Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija vēsta – šovasar viesmīlības nozarē iezīmējās pretēja situācija, kā tas bijis citus gadus. Kamēr galvaspilsētā valdīja stagnācija, jo šurp nebrauca viesi no ārvalstīm, reģionos, īpaši piejūrā, atpūtnieku netrūka. Šeit pieplūdumu nodrošināja viesi no galvaspilsētas. Tomēr tas nespēja kompensēt kopējā apjoma kritumu viesmīlības nozarē. Asociācijā lēš – tas tomēr sasniedz vismaz 80%.

Viesmīlības nozarē strādājoši atzīst, ka uz valsts atbalstu vairs necer. Jāmeklē mūsdienīgi risinājumi, kā pielāgoties situācijai. Taču skaidrs ka 2019. gada apjomus viesmīlībā, ja sekmīgi izdosies ierobežot Covid-19 izplatību, atkal varētu sasniegt vien 2025. gadā.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri