Valmieras Ziņas

ReTV: Melnā ledus dēļ pilni grāvji avarējušu mašīnu

Sešos no rīta nekas nebija liecinājis par melno ledu, tomēr līdz ar saules parādīšanos autoceļi kļuva slideni. Kāda dāma ceļa posmā no Cēsīm uz Valmieru dažus kilometrus aiz apdzīvotās vietas Liepa ieslīdēja grāvī.

Gaitis Dūms, kas palīdzēja izvilkt auto no grāvja, stāsta, braucēja ir bailīga – braukusi pat vēl zemāk par atļauto ātrumu, taču automašīna tāpat sagriezusies un atmuguriski noslīdējusi lejā. Autovadītāja sveikā tikusi tikai ar izbīli – ar nolauztām plastmasām no transportlīdzekļa un netīru mašīnas aizmuguri.

Pēc kāda laika, protams, ieradies autoevakuators, kuram jāstrādā bija uz pilnu slodzi. Pēc tam nācās braukt uz vēl diviem izsaukumiem – uz Rūjienas un Gulbenes ceļa. Autoevakuatora operators pauž, ka cilvēki šobrīd nav gatavi. Sanešana pārsteidz negaidīti – sākotnēji brauc un ar saķeri viss ir kārtībā.

Krietni nopietnākas sekas bija jānovērš avārijai pie Dzelzceļa tilta pār Raunu, kur vienā līkumā cieta trīs transportlīdzekļi. Kamēr divus autoevakuators bija aizdzinis, BMW markas autovadītājam ar savu spēkratu šis bija pēdējais izbrauciens.

Valters brauca lēnāk par 80 km/h. Avārija notika īsi pirms astoņiem no rīta, negadījumā izšāvās gaisa spilveni, bet, kā atzīst Valters – galvenais, ka pašam viss kārtībā. Viņš stāsta, ka tad, kad ieraudzījis mašīnu grāvī, sācis pats bremzēt, kā rezultātā viņa mašīna esot “aizgājusi” pretējā joslā. Piebilst, ka ziemas riepas vēl nav uzlicis, taču šī ir kā mācība, ka to izdarīt vajag laikus.

Latvijas autoceļu uzturētāja pārstāvji Valmieras pusē sešos no rīta melno ledu vēl nebija piefiksējuši. Taču ap pulksten septiņiem jau tika ziņots par slideniem autoceļiem.

Valmieras ceļu rajona direktora vietnieks Druvis Ansons stāsta, ka parasti šādas situācijas rodas tieši saullēkta laikā. Viņš pauž, ka tad, kad tika saņemta pirmā informācija, ka vietām mežu posmos veidojas melnais ledus, tad tika laicīgi reaģēts.

Diemžēl šis rīts nācis ar traģiskām ziņām – uz Valmiera – Rūjiena – Igaunija autoceļa bojā gāja viens cilvēks, kura vadītais transportlīdzeklis ar trim pasažieriem noslīdējis no autoceļa un apgāzies grāvī.

Kristīne Boževniece, VP Vidzemes reģiona satiksmes uzraudzības rotas inspektore, stāsta, ka pēc pirmatnējām liecībām, ko viņi ir noskaidrojuši, cilvēki ir braukuši uz darbu – vienā brīdī automašīna kļuvusi nevaldāma.

Jāsaka, ziemas sezonā jābūt īpaši uzmanīgiem no rītiem, kad spīd saule un termometra stabiņš rāda 0 grādu – šie apstākļi veicina melnā ledus rašanos. Pēc nedēļas visiem transportlīdzekļiem jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri