Valmieras Ziņas

ReTV: Likumsargi pārbauda, kā veikalos ievēro ierobežojumus

Pārbaude tirdzniecības vietās par klientu kustības prasību ievērošanu – likumsargiem šonedēļ klāt nākuši jauni pienākumi. ReTV Ziņas kopā ar Valsts policijas (VP) pārstāvjiem devās uz pārtikas veikaliem, kuros pārbaudes līdz šim nebija veiktas.

VP Vidzemes reģiona satiksmes uzraudzības rotas inspektore Kristīne Boževniece pauž: “Pirmkārt, jāpieiet pie tirdzniecības vietas un jāpārbauda, vai norādīts cilvēku skaits, cik drīkst būt. Tad atbildīgā persona paskaidro, kāda situācija.”

Pretī veikalam esošais bērnudārzs ir karantīnā, tāpēc klientu skaits tirdzniecības vietā ir samazinājies. Pārdevējas spēj izkontrolēt cilvēku daudzumu, kāds atrodas veikalā. Pircēji iegādājas pārtiku vairākām dienām – novērojušas pārdevējas.

“Tādos lielākos veikalos sagādā problēmas saskaitīt, tad saucam atbildīgo personu, kas skaidro, kā notiek organizācija, cik grozi, cik rati. Šādos veikalos nav problēmu ieiet un saskaitīt,” atzīst Kristīne Boževniece.

Veikalu vadītāji rēķinās, ka jebkurā brīdī var ierasties kārtības sargi un pārbaudīt dokumentāciju. Emocijas tirdzniecības centru pārstāvji cenšas slēpt, bet sadarbojas – stāsta policisti.

Visas preces var nopirkt tajos veikalos, kur tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% no preču sortimenta, kā arī tirdzniecības vietās, kur tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% no preču klāsta. Iedzīvotāji ir pielāgojušies drošības noteikumiem veikalos. Uz veikaliem dodas tad, kad ir nepieciešams, kā arī ieplāno iepirkumus vairākām dienām.

Likumsargi veikalos pārbaudīja cilvēku skaitu, informāciju par drošības noteikumiem divās svešvalodās un tirdzniecības zālē ievērotos noteikumus. Ja kāds noteikumu punkts bija pārkāpts, to atzīmēja anketā, ko uzrādīja veikala vadītājam. Šonedēļ policija par trūkumiem aizrāda mutiski, bet jaunnedēļ soda apmērus sola piespriest stingrāk. Ja veikalos ir pieļauti klaji pārkāpumi, policijai ir tiesības slēgt tirdzniecības vietu uz septiņām dienām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

PASTNIEKS/-CE(0.8) Darbavieta: Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana pensiju piegāde sadarbības partneru preču tirdzniecība klientu informēšana par Latvijas Pasta pakalpojumiem Prasības kandidātiem: valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei  vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi laba teritorijas pārziņa Piedāvājam: stabilu atalgojumu 400.00 EUR (Bruto) par 0.8 slodzi papildus mainīgo algas daļu darba laiku: 07:00 - 14:00 pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādāta pusgada. Papildu informācija: CV ar norādi "Pastnieks/-ce Piegādes punktā Valmiera 1", sūtīt Personāla vadības departamentam pa pastu, e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510113, 22039501   Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar otrās atlases kārtas kandidātiem!  Nosūtot savu CV un piesakoties konkursam uz izsludināto vakanci Jūs piekrītat savu iesniegto personas datu apstrādei personāla atlases vajadzībām personāla atlases konkursa ietvaros. Apstrādes ilgums 3 (trīs) mēneši no atlases konkursa noslēgšanās dienas. Profesija: PASTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: 26510113 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri