Valmieras Ziņas

ReTV: Likumsargi pārbauda, kā veikalos ievēro ierobežojumus

Pārbaude tirdzniecības vietās par klientu kustības prasību ievērošanu – likumsargiem šonedēļ klāt nākuši jauni pienākumi. ReTV Ziņas kopā ar Valsts policijas (VP) pārstāvjiem devās uz pārtikas veikaliem, kuros pārbaudes līdz šim nebija veiktas.

VP Vidzemes reģiona satiksmes uzraudzības rotas inspektore Kristīne Boževniece pauž: “Pirmkārt, jāpieiet pie tirdzniecības vietas un jāpārbauda, vai norādīts cilvēku skaits, cik drīkst būt. Tad atbildīgā persona paskaidro, kāda situācija.”

Pretī veikalam esošais bērnudārzs ir karantīnā, tāpēc klientu skaits tirdzniecības vietā ir samazinājies. Pārdevējas spēj izkontrolēt cilvēku daudzumu, kāds atrodas veikalā. Pircēji iegādājas pārtiku vairākām dienām – novērojušas pārdevējas.

“Tādos lielākos veikalos sagādā problēmas saskaitīt, tad saucam atbildīgo personu, kas skaidro, kā notiek organizācija, cik grozi, cik rati. Šādos veikalos nav problēmu ieiet un saskaitīt,” atzīst Kristīne Boževniece.

Veikalu vadītāji rēķinās, ka jebkurā brīdī var ierasties kārtības sargi un pārbaudīt dokumentāciju. Emocijas tirdzniecības centru pārstāvji cenšas slēpt, bet sadarbojas – stāsta policisti.

Visas preces var nopirkt tajos veikalos, kur tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% no preču sortimenta, kā arī tirdzniecības vietās, kur tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% no preču klāsta. Iedzīvotāji ir pielāgojušies drošības noteikumiem veikalos. Uz veikaliem dodas tad, kad ir nepieciešams, kā arī ieplāno iepirkumus vairākām dienām.

Likumsargi veikalos pārbaudīja cilvēku skaitu, informāciju par drošības noteikumiem divās svešvalodās un tirdzniecības zālē ievērotos noteikumus. Ja kāds noteikumu punkts bija pārkāpts, to atzīmēja anketā, ko uzrādīja veikala vadītājam. Šonedēļ policija par trūkumiem aizrāda mutiski, bet jaunnedēļ soda apmērus sola piespriest stingrāk. Ja veikalos ir pieļauti klaji pārkāpumi, policijai ir tiesības slēgt tirdzniecības vietu uz septiņām dienām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Jāņa Daliņa stadions aicina komandā uzkopšanas dienesta darbinieku/-ci CV gaidīsim e-pastā: vakances@voc.lv līdz 08.10.2021. Tavi pienākumi: Nodrošināt tīrību un kārtību stadiona viesnīcas numuros, manēžā un koplietošanas telpās; Sagatavot stadiona viesnīcas numurus viesu uzņemšanai un uzkopt telpas pēc viesu aizbraukšanas; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu. Mēs sagaidām: Vidējo izglītību; Labas latviešu valodas zināšanas; Krievu un angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; Izpratni par tīru un sakoptu apkārtējo vidi, darba kultūru, kā arī sportisku un veselīgu dzīvesveidu; Teicamu saskarsmes kultūru un pozitīvu attieksmi pret veicamajiem darba pienākumiem. Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR pirms nodokļu nomaksas (pārbaudes laikā 3,75 EUR), summēto darba laiku, maiņu darbu; Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; Zinošu un atsaucīgu darba kolēģu komandu; Dinamisku darba vidi; Dažāda veida bonusus pēc pārbaudes laika. Pievienojies iespēju vietai, kur savas uzvaras piedzīvot atkal un atkal! Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, Čempionu iela 2, Valmiera, LV-4201 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-08 Kontaktpersona: Sūtīt CV uz e-pasta adresi: vakances@voc.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA "Valmieras Olimpiskais centrs", Čempionu iela 2, LV-4201, Valmiera, Valmieras novads Valmieras peldbaseins piedāvā darbu apkopējām. Prasības: veikt telpu tīrīšanu un uzkopšanu saskaņā ar objekta uzkopšanas programmu; sagatavot un uzturēt kārtībā nepieciešamo inventāru; pieteikt nepieciešamo uzkopšanas līdzekļu un inventāra pasūtīšanu; augsta atbildības sajūta un akurātums; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem; vēlamā izglītība – ne zemāka par vidējo; latviešu valodas zināšanas; Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR stundā (3,75 EUR - pārbaudes laikā) bruto, summēto darba laiku, maiņu darbu (arī nakts stundās, ar Darba likumā paredzēto piemaksu); Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; sociālās garantijas  darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; Dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; Darba vieta: Valmieras Olimpiskais centrs, Peldbaseinu kompleksā, Čempionu iela 2 Pieteikšanās līdz 31.10.2021 : Inga Amerika, inga.amerika@voc.lv, +371 28640939. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu inga.amerika@voc.lv

Mūsu partneri