Valmieras Ziņas

ReTV: Liela mēroga vakcinācijas centri teju gatavi

Lasīšanas laiks: 2 min

Šobrīd vakcīnu piegādes termiņi lielajos vakcinācijas centros ir lielākais nezināmais. Tas ietekmē arī vakcinējamo personu grafiku izveidi – tā ReTV Ziņām atzīst Vidzemes slimnīcā.

Uģis Muskovs, SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs, pauž: “Cik man ir informācija, tiek izstrādāta datorprogramma, kas palīdzēs šos risinājumus elektronizēt un sakārtot, jo jāatzīst, ka šobrīd ir zināmas problēmas ar vakcinējamiem sarakstiem.”

Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča saka: “Mums ir jāņem vērā, ka pašreiz joprojām strādājam manuālā režīmā, mums nav palaista šī IT sistēma, kura mums ļaus cilvēkam pašam izvēlēties savu laiku un vietu. Šis process līdz aprīļa vidum būs nedaudz sarežģītāks.”

Vakcinējamo personu saraksti centriem tiek veidoti no saņemtajiem pieteikumiem portālā manavakcina.lv un pa tālruni 8989. Līdz šim pieteikumu ir vairāk nekā 167 000.

Eva Juhņēviča: “Pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina vakcinēšanu šajā centrā, saņem sarakstu, un pakalpojumu sniedzējs sakontaktējas ar šo cilvēku. Cilvēks saņems informāciju, kur viņam jāierodas. Notiks telefoniski un tiks skaņota, lai nerodas tāda situācija, ka cilvēks neierodas un paliek tukšs laiks. ”

Lai arī centri paredzēti masu vakcinācijai, tiem tomēr jāievēro prioritāro grupu vakcinēšanas secība. Veselības ministrs Daniels Pavļuts saka: “Pirms mēs varam apspriest tādas idejas kā brīvā stunda vai vakcinēt jebkuru, kurš vēlas, mums vēl ir daudz darba priekšā, lai vakcinētu Latvijas iedzīvotājus, kuriem tiešām ir augsts risks.”

Taču, kamēr lielie vakcinācijas centri gaida vakcīnu flakonus, daļa pakalpojumu sniedzēju meklē papildus darbiniekus. “Mums jau izsenis trūkst personāls, tāpēc arī sludinām šīs vakances, papildus meklējam darbiniekus, lai nāk mums palīgā. Bet slimnīcas vai poliklīnikas darbs nekādā veidā netiks traucēts,” atzīst Uģis Muskovs.

Uģis Muskovs vēl piebilst – darbinieku skaitu pielāgos konkrētā brīža vakcīnu un klientu apjomam. Jāpiebilst, vakcinēšanas centri strādās septiņas dienas nedēļā, ap 12 stundām dienā.

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri