Valmieras Ziņas

ReTV: Grib saņemt viltotus apliecinājumus par vakcināciju pret Covid-19

Lasīšanas laiks: 3 min

Pret Covid-19 vakcinētajiem ir arvien vairāk atvieglojumu un iespēju, piemēram, var apmeklēt pasākumus vai ceļot, taču nereti šīs priekšrocības grib saņemt arī nevakcinētie. Ģimenes ārsti ziņo, ka jau ir bijuši gadījumi, ka pacienti cenšas iegūt viltotus vakcinācijas sertifikātus, un stāsta, ka līdzīga pieredze ir arī citiem speciālistiem un pat skaistumkopšanas nozarē strādājošajiem.

Lai saņemtu fiktīvu apliecinājumu par vakcināciju pret Covid-19, cilvēki gatavi ārstus piekukuļot – sola pat vairākus simtus eiro, bet citi ir ļoti radoši, cenšoties sertifikātu iegūt ar viltu. Kā ReTV Ziņām stāsta ģimenes ārste Linda Šīrone, veidi esot visdažādākie:

“Pēdējais, kas bija tikko, burtiski pirms dažām dienām, kolēģim pacients saka – dermatologs mani savakcinēja, bet ģimenes ārstam būtu nepieciešams man izsniegt šo kartiņu un reģistrēt e-veselībā, jo dermatologs to nevarēja izdarīt. Paldies Dievam, ka kolēģi ir saprātīgi domājoši un saprata, ka kaut kas tīrs tur tomēr nav,” saka ģimenes ārste.

Ārsti gan šaubās, vai viņiem ir tiesības ziņot par šādiem gadījumiem – to liedzot ārsta ētika un pienākums neizpaust ziņas par pacientu. “Nedrīkstam. Arī par to, ka praktiski pārkāpums noticis nav, ir bijusi tikai tāda saruna. Mums ir arī ļoti grūti kaut ko pierādīt reāli,” ReTV Ziņām neslēpj ģimenes ārste Šīrone.

Gan Nacionālais veselības dienests (NVD), gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tomēr mudina ārstus un pacientus ziņot par šādiem gadījumiem. “Mēs ar šādu oficiālu informāciju vēl neesam sastapušies, to mēs tikai manām šur tur pavīdam sociālajos medijos, un, jāsaka, ka šajos gadījumos, protams, mēs paļaujamies gan uz mediķu profesionalitāti, gan godaprātu. Tomēr, ja notiek šādi gadījumi, mēs aicinātu vērsties tiesībsargājošās institūcijās, tādās kā Valsts policija un KNAB. Protams, vēl var izmantot vietni trauksmescēlājs.lv,” pauž NVD Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļjeva.

KNAB jau saņēmis vairākus signālus par cilvēku interesi viltot Covid-19 vakcinācijas faktu. Visi gadījumi esot pārbaudīti, un pārkāpumi nav apstiprinājušies. Tas gan nenozīmē, ka šādus pārkāpumus vispār nav iespējams konstatēt un pierādīt. “Korupcijas ir latents, tātad – slēpts, ļoti grūti pierādāms noziegums. Taču šādos gadījumos, ja pacients piedāvā vakcinēt apmaiņā pret kādu prettiesisku labumu, ieteicams ārstam uzreiz nenoraidīt šo piedāvājumu; iespējams, pateikt, lai dod laiku varbūt pārdomāt. Tieši šajā pārdomu laikā nekavējoties ir jāziņo KNAB. Sadarbojoties ar iestādi, šādus pārkāpumus var atklāt visefektīvāk un visveiksmīgākajā veidā,” ReTV Ziņām norāda KNAB pārstāve Paula Vilsone.

KNAB atgādina, ka par šādu pārkāpumu abām pusēm draud kriminālatbildība. Atkarībā no tā, kāds noziegums pastrādāts – dokumentu viltošana mantkārīgā nolūkā, kukuļošana vai prettiesiska labuma došana vai pieņemšana – var sodīt ar piespiedu darbu, naudassodu vai reālu brīvības atņemšanu.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” Viesnīca „Sports Hotel” aicina pievienoties savai komandai  BROKASTU VIESMĪLI uz noteiktu laiku līdz 31.08.2025. Galvenās prasības klandidātiem: augsta atbildības izjūta un precizitāte darbā; uzturēt tīru un kārtīgu darba vidi un aprīkojumu; higiēnas un paškontroles normu ievērošana un to kontrolēšana; spēja patstāvīgi plānot savu darba laiku; labas latviešu valodas zināšanas; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Amata apraksts: plānot un organizēt viesu apkalpošanu brokastīs; organizēt pasūtījumu izpildi; pagatavot un sagatavot brokastu produkciju; nodarboties ar viesu uzņemšanu; pasūtīt produktus un citus materiālus, kontrolēt to izlietošanu un uzgalbāšanu; piedalīties saimniecības struktūrvienības darba organizēšanā; brokastu zāles un virtuves sagatavošana brokastīm. Piedāvājam: pilnas slodzes darbu; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; atalgojums: stundas tarifa likme pārbaudes laikā 4,65 EUR/h, pēc pābaudes laika 5.00 EUR/h (pirms nodokļu nomaksas); summēto darba laiku, darbu maiņās (06.00-14.30); dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; darba vieta: viesnīca "Sports Hotel", Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras novads. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu – egita.kise@sportshotel.lv līdz 30.04.2025. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstule. Informācija par piedāvāto amatu pa tālruni +371 25464433 Kontaktpersona Egita Ķīse, Informācija par viesnīcu www.sportshotel.lv Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-04-30 Kontaktpersona: Egita Ķīse

Mūsu partneri