Valmieras Ziņas

ReTV: Ēveles baznīca gatavojas jubilejai ar īpašiem spilventiņiem

Logus Ēveles dievnamā šoziem rotā krāšņas ledus puķes. Lai gan ziemas saulīte cenšas ielauzties telpā un kaut nedaudz to sasildīt, gaisā jūtams krietns saltums. Mūra ēkā krāsns pēdējo reizi iekurta pirms Ziemassvētku dievkalpojuma.

Dievnama soli pārdzīvojuši dažādus laikus, uz tiem sēdējuši dažādi cilvēki un tie piedzīvojuši pat krietni aukstākas ziemas nekā šī. Tomēr, ikreiz aukstās dienās ienākot Ēveles baznīcā, tā vien gribas ciešāk satīties, lai apsēstos uz sola, uzlikt mīkstu paliktnīti.

Adīts spilventiņš katram baznīcas apmeklētājam – tā ir draudzes dāvana dievnama nozīmīgajā jubilejā. Lai to sarūpētu, draudze aicinājusi atsaukties ikvienu rokdarbu meistaru. Ēvelē tādu netrūkst.

Kāda kundze noadījusi jau 30 spilventiņus, tikmēr arī citas dāmas gatavas pierādīt savas radošās prasmes rokdarbu mākslā, lai pilnvērtīgi pavadītu garos ziemas vakarus.

Ēveles luterāņu baznīcas draudzes padomes locekle Aelita Punkstiņa saka: “Mums likvidēja skolu diemžēl, un tur tādi veci soli, bet tas dizains tāds labs, liekas, izmest nevar, bet vajag aptamborēt riņķī, un tas ir superīgs.”

Spilventiņu gatavošanā iesaistījušās arī dāmas no Rencēnu folkloras kopas. Šobrīd nodarbības klātienē notikt nevar, tāpēc mēģinājumi un arī spilventiņu darināšana notiekot attālināti, ar interneta starpniecību.

Aelita Punkstiņa: “Viss jau ir labi, bet tikai katrs ir solists, jo kopā dabūt nevar. Jūs jau zināt, kā TV nobīdās signāls, – kamēr es iespēlējos, signāls jau pa pus takti ir.”

Ēveles draudze cer, ka rokdarbnieces izgatavos vismaz 100 solu spilventiņus. Agrāk gan baznīcā solu rindu esot bijis krietni vairāk un sēdvietas bijušas vismaz 400 dievlūdzēju.

Ēveles luterāņu baznīcas draudzes priekšniece Skaidrīte Kalniņa: “Ziemā ir vēsi, apkure nav liela, siltumiņu vajag, arī vasarā ir vēsi, pat, kad laukā ir karsti te var ienākt atvēsināties, mums ir lakati nolikti vasarā ar bērniem, lai ir, ko uzklāt, ja viņi iemieg.”

Baznīcas draudze pagaidām gan vēl nezina, vai pandēmijas dēļ šogad varēs rīkot svinīgu pasākumu par godu dievnama jubilejai. Iespējams, to nāksies pārcelt uz nākamo gadu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri