Valmieras Ziņas

ReTV: Diagnosticējošo darbu rezultāti 9.klašu audzēkņiem atšķirīgi

Lasīšanas laiks: 3 min

Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolas skolēni šopavasar kārtoja gan obligātos diagnostikas darbu latviešu valodā un matemātikā, gan arī izvēles priekšmetos – svešvalodā, vēsturē un dabaszinībās. Skolas direktores vietniece mācību darbā ReTV Ziņām stāsta, ka par gaidāmajiem rezultātiem nobijušies bijuši gan skolēni, gan arī skolotāji. Visos priekšmetos audzēkņi vidēji sasnieguši optimālu vērtējumu.

J. Endzelīna Kauguru pamatskolas direktores vietniece mācību darbā Dzintra Sijāte saka: “Darbi nebija balstīti tik daudz uz zināšanām. Bioloģijas skolotāja arī ļoti baidījās, ka nepaspēja neko atkārtot, bet darbi bija vairāk formēti uz prasmju pārbaudi, uzdevums bija eksperimentāls un grafisks uzdevums bija.”

Šajā skolā audzēkņi diagnosticējošos darbus kārtoja klātienē, pedagogu uzraudzībā, tāpēc skolas direktore uzsver – rezultāti atspoguļo jauniešu patiesās zināšanas.

Iveta Rambola, J. Endzelīna Kauguru pamatskolas direktore: “Šie darbi arī parādīja to priekš bērna un skolotāja, kāds ir zināšanu līmenis, jo esam pamatskola un gribam, lai ir sagatavoti izglītības turpināšanai.”

Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolā atzīst, ka attālinātais mācību process noteikti ietekmējis diagnosticējošā darba rezultātus. Mācoties klātienē, tie varētu būt augstāki, piemēram, tagad tikai diviem skolēniem matemātikā un angļu valodā izdevies iegūt augstāko līmeni.

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga 9. klases diagnosticējošā darba rezultātus raksturo šādi: “Īsti nepatīk ne skolotājiem, ne skolēniem, bet tie ir pamatoti, tās ir attālinātās mācību sekas. Labi, ka mums iespēja šajā laikā mācīties klātienē un skatīties, ko neesam apguvuši.”

Valkā skolēni pildīja darbus latviešu valodā un matemātikā, arī šeit viss notika skolā. Direktore Lilita Kreicberga uzskata, ka patiesās attālināto mācību sekas izjutīsim tikai nākamajos mācību gados. Diagnosticējošie darbi iezīmējuši vēl kādu tendenci – darbā zemākus rezultātus uzrādījuši skolēni ar līdz šim augstākiem mācību sasniegumiem.

Lilita Kreicberga: “Lai 100%, jāzina knifiņi, varbūt pietrūka laika, varbūt paslīdēja garām, un skolēni saka, ja būtu bijis klātienē, tad daudzas šīs lietiņas diagnostikā izskatītos citādāk.”

Valsts izglītības un satura centrā (VISC) skaidro – darbu rezultātus nav paredzēts kā būtiski salīdzināt un analizēt. Tie paredzēti, lai skolēni pārbaudītu paši savas zināšanas. Rezultāti atklāj, ka skolēniem aizvien ir visai vājas zināšanas latviešu valodas pareizrakstībā, kā arī tekstu lasīšanā un izprašanā.

Kaspars Špūle, VISC pārstāvis: “Ar šo darbu skolotājiem pievērst uzmanību, veidojot savus pārbaudes darbus, izmantot dažādus tekstus, tādus, kas patīk arī skolēniem – informatīvus, daiļliteratūras, dažādus.”

Tāpat atklājies, ka matemātikā skolēni dažas tēmas vēl nav paguvuši apgūt. Bet, kā uzsver Kaspars Špūle, šobrīd skolām vēl ir laiks neapgūtās zināšanas apgūt. “Lai sākoties jaunajam mācību gadam prasmes būtu nostabilizējās, pie reizes gribu teikt, ka mēs arī 10. klasēm piedāvāsim līdzīgus diagnosticējošos darbus ar domu, lai redz, ko jaunieši ir izdarījuši.”

Špūle uzsver, ka 9. klašu diagnostikas darbu rezultātus neviena izglītības iestāde nedrīkst skolēnam lūgt uzrādīt, lai lemtu, vai uzņemt viņu mācībām 10. klasē. Ja tas tā notiek, tad tas jau ir pārkāpums.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju (profesijas kods 2342 01), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (pilna darba likme, 40 stundas nedēļā) Ja Tev ir vēlme: • plānot un realizēt izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu, saskaņā ar Iestādē realizējamo pirmsskolas izglītības programmu; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamo adaptāciju Iestādē, sadarboties ar Iestādes izglītojamo vecākiem; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības mūzikas un sporta skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumos un citas aktivitātes; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID – 19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā uz nenoteiktu laiku pirmsskolas izglītības sporta skolotāju (profesijas kods 2342 03), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes) Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt sporta svētkus un citas sporta aktivitātes; • plānot savu darbību, sagatavojot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

Mūsu partneri