Valmieras Ziņas

ReTV: Autovadītāja veselības pārbaude; bez tās tiesības nav derīgas

Lasīšanas laiks: 2 min

Lai likumīgi varētu vadīt transporta līdzekli, nepietiek tikai reizi dzīvē nokārtot eksāmenu un iegūt tiesības. Autovadītājam nepieciešama arī derīga medicīniskā izziņa. Taču ļoti bieži vadītāji aizmirst pārbaudīt, vai šai izziņai nav beidzies derīguma termiņš. Kādas tam var būt sekas?

ReTV Ziņas uzrunāja kādu autovadītāju no Rūjienas, kura nejauši atklājusi, ka medicīniskās izziņas derīguma termiņš beidzies jau 2018. gadā. Ar nederīgu vadītāja apliecību viņa pa autoceļiem pārvietojusies jau teju trīs gadus. “Man nebija ne jausmas, kas un kad tā medicīniskā ir jākārto. Netīšam ielādēju to CSDD aplikāciju, tur parādījās, ka manas tiesības nav derīgas, jo nav derīga medicīniskā. Es domāju, ja jau tā, tad būtu atnācis kāds paziņojums, vai ģimenes ārsts teiktu.”

Valsts policijas Valmieras iecirkņa pārstāve Kristīne Boževniece atklāj, ka pēdējā laikā samazinās autovadītāju skaits, kuriem liegts vadīt transporta līdzekli, jo nav derīga medicīniskā izziņa. “Ja ir lielās kategorijas, tad dod uz pieciem gadiem, bet B kategorija – uz desmit gadiem. Tad cilvēks apjūk un nezina. Bet vairāk ir tendence aizmirst, ja nav tā CSDD profila, aptur, piemēram, par ātruma pārkāpumu, tad konstatē, ka nav derīgas tiesības.”

Sods par braukšanu bez veselības pārbaudes ir 40 eiro. ReTV Ziņu uzrunātie autovadītāji atzīst, ka ne visi rūpīgi seko līdzi, vai šis dokuments ir derīgs.

Tikmēr vides un darba drošības eksperts ReTV Ziņām uzsver, ka katra autovadītāja pienākums ir rūpēties, lai pie stūres sēstos esot pie labas veselības, īpaši svarīgi tas ir profesionāliem autovadītājiem, piemēram, autobusu un smago automašīnu vadītājiem. “Ja mēs mēģināsim ko sarunāt vai kā apiet, tad tieši tāds pats var būt tev pretī uz ceļa, un jūs negribēsiet būtu tajā vietā un tajā sekundē. Tāpēc tā drošība ir abpusēja. Apdraudot sevi, apdraudam arī apkārtesošos. Līdzīgi, kad sēsties pie stūres dzērumā, jo var kādu nogalināt,” saka Ivars Vanadziņš, Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvis.

Sociālajos medijos daudz tiek runāts, ka iegūt medicīnisko izziņu ir ļoti formāls pasākums, kas nebūt nenosaka reālo veselības stāvokli. Pēc CSDD datiem šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 871 autovadītājs, tiesa gan – nav zināms, cik daudz no viņiem ir aktīvi transportlīdzekļu vadītāji ikdienā.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri