Valmieras Ziņas

Rencēnu pamatskolas skolēni Robertam Mūkam veltītajā konkursā

12 reizi Vislatvijas vispārizglītojošo un arodvidusskolu audzēkņi tika aicināti piedalīties Riebiņu novada domes, Galēnu Kultūrvēstures biedrības, Roberta Mūka muzeja un Galēnu pamatskolas rīkotajā jaunrades darbu konkursā; tēma: „Ik solī, ko speru. Veras debesu vārti/.Tepat, virs Latvijas zemes” (R. Mūks) ar mērķi skolēnu domu, izjūtu un pārdzīvojumu atklāsme jebkura žanra darbos, izvēloties savu virsrakstu. Noslēguma pasākums pirmo reizi notika mēnesi agrāk, kā ierasts, lai skolēni balvas saņemtu pie Ziemassvētku eglītēm. Žūrija visus iesūtītos 364 darbus vērtēja četrās vecuma grupās no 2. – 12. klasei.  Noteikt labākos nav bijis viegli, tāpēc pirmo trīs vietu ieguvēji katrā grupā bija vairāki. Šis ir konkurss, kā noslēgumā tiek nosaukts katrs dalībnieks, un katram tiek pasniegta kāda balviņa. No mūsu puses konkursā piedalījās Rencēnu pamatskolas skolēni: 2. kl. Pauls Patriks Hāns (pateicība), 3.kl. Valters Zunda (3. vieta), 4. kl. Sofija Elisa Balode un Elizabete Geidāne (atzinības), 6. kl. Ralfs Zunda un Mārtiņš Rainskis (atzinības), Aiva Īrisa Kalniņa (pateicība), 8. kl. Evelīna Balode (pateicība), 9. kl. Marija Kruglauža (atzinība).

Pasākumu atklāja Riebiņu novada domes izglītības darba jautājumu koordinatore Evelīna Visocka, nolasot savu izveidoto eseju par Latviju, katru tās vārdu sākot ar vienu burtu „L”. Ievadā skanēja Galēnu pamatskolas direktores Gunitas Strodes un bērnudārza grupiņas kopā dziedātā dziesmiņa par Ziemassvētkiem. R. Mūka muzeja vadītāja, žūrijas komisijas priekšsēdētāja Marta Binduka lasīja spilgtākos citātus no skolēnu izcilākajiem darbiem. Emocionālo noskaņu radīja Riebiņu novada kapela „Nu i raun”, dziedošie „Galēnu ritentiņi”, zemnieku dziesmu duets: Arnis Seimanovs un Staņislavs Bogdanovs.

Arī katrs skolotājs – darbu konsultants (pavisam 112) tika nosaukts, dāvinot Rēzeknes apriņķa Viļānu pagasta Etnogrāfiskā tēlojuma „Poļu Inflantijas latvieši” – autore Stefānija Uļanovska, tulkojumu. Četriem rencēniešiem bija iespēja iegriezties R. Mūka (īstajā uzvārdā Avens) muzejā un piedalīties pasākumā. Šī bija desmitā reize, kad Rencēnu dažādu gadu skolēni  iesaistījušies minētajā konkursā. Tāla vieta, svešāks dzejnieks, filozofs un reliģiju pētnieks, bet par viņu rencēniešiem tuvāk var pastāstīt skolas lietvede Selga Krasovska, kura ar ģimeni piedalījusies 3×3 nometnē kopā ar Robertu Mūku, kad viņš vēl nebija devies aizsaules ceļos. Tagad palikusi piemiņa, muzejs un radošais konkurss skolēniem.

Riebiņu novada pašvaldība, Galēnu pagasta vadība, skolas kolektīvs un vietējie uzņēmēji bija sarūpējuši bagātīgu cienasta galdu gandrīz pustūkstotim pasākuma dalībnieku.  Par iespēju nokļūt tālajos Galēnos paldies sakām skolas absolventei, Cēsu skolotājai Mirdzai Lībietei.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kurjers/-e automobiļa vadītājs Darbavieta: Valmieras un Gulbenes reģionālais centrs, Cempu iela 8d, Valmiera, Eksprespasta departaments. Apkalpes maršruts: Valmiera - Limbaži - Limbažu rajons - Valmiera. Darba pienākumi: · saņemt un pārbaudīt piegādē izsniegtos sūtījumus; · vadoties no ienākošo sūtījumu adresēm, sastādīt maršruta lapu; · veikt adresātiem sūtījumu piegādi; · iekasēt sūtījumu pēcmaksas; · reģistrēt sūtījumu piegādes/nepiegādes informāciju; · nodrošināt pozitīvu kontaktu ar esošajiem un potenciālajiem klientiem. Prasības kandidātiem: · vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei un krievu valodu sarunvalodas līmenī; · labas orientēšanās spējas un prasme precīzi nolasīt karti;  · B kategorijas autovadītāja apliecība (ne mazāk kā 2 gadi); · augsta atbildības sajūta un precizitāte. Piedāvājam: · stabilu atalgojumu no 695.00 EUR (bruto) · sociālās garantijas ; · darba laiku darba dienās no 6:30 - 16:30 ; · pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; · iespēju apliecināt savas spējas un prasmes. Papildu informācija: CV ar norādi Eksprespasta kurjers/-e automobiļa vadītājs, Valmieras un Gulbenes reģionālajā centrā, sūtīt Latvijas Pasta Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510116. Informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrai atlases kārtai! Profesija: PASTA KURJERS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-31 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri