Valmieras Ziņas

Recepte: Klasiskais tiramisu

Lasīšanas laiks: 2 min

Šī deserta dzimtene ir Venēcija, un šim burvīgajam saldajam ēdienam ir daudz recepšu variāciju. Piedāvājam klasisko, ļoti gardo tiramisu recepti no portāla Simplyrecipes.com.

Sastāvdaļas:

 • 6 lieli olu dzeltenumi
 • 200 g cukura
 • 6 ēdamkarotes tumšā ruma
 • 340 g mascarpone siers (aukstu, tikko izņemtu no ledusskapja)
 • 1 glāze saldā krējuma (aukstu, tikko izņemtu no ledusskapja)
 • 240 ml vāroša ūdens
 • 1 ēdamkarote espresso pulvera
 • 1 cepumu iepakojumu “Dāmu pirkstiņi”
 • Kakao pulveris

Kā arī būs nepieciešama 20×20 cm cepamā panna vai trauks, panna ar augstām malām vai katls, karstumizturīga bļoda un putotājs (pēc izvēles var lietot arī elektrisko).

Pagatavošana:

 1. Viegli ieeļļo cepamo trauku.
 2. Lielā, seklā šķīvī kopā sajauc 50 g cukura, divas ēdamkarotes ruma, vāroša ūdens un espresso pulveri. Visu maisa, kamēr cukurs un espresso pulveris izšķīdis.
 3. Pannā vai katlā uzvāra ūdeni, un uz tā, ūdens peldē, liek virsū karstumizurīgo bļodu un tajā puto olu dzeltenumus kopā ar atlikušo cukuru. Visu maisa tik ilgi, kamēr cukurs pilnībā izkusis un olu krāsa ieguvusi maigāki dzeltenu toni.
 4. Kad cukurs izkusis, pievieno atlikušās 4 ēdamkarotes ruma, turpina visu maisīt (aptuveni 10 minūtes), kamēr masa kļūst biezāka un maina toni uz pavisam gaiši dzeltenu (masas maisīšanai var izmantot arī elektrisko mikseri). Kad viss izmaisīts, bļodu noņem no katliņa un liek atdzesēties vismaz līdz istabas temperatūrai.
 5. Kad masa atdzisusi, tai pievieno mascarpone krēmsieru un visu kārtīgi samaisa. Svarīgi atcerēties, ka krēmsieru nevajag pārkult, jo tas var sākt atdalīties un kļūt graudains.
 6. Atsevišķā bļodā sakuļ saldo krējumu līdz vidēji stingrām putām.
 7. Olu masā vispirms iecilā vienu trešdaļu putukrējuma, pēc tam lēnām iecilā arī atlikušo putukrējumu.
 8. Espresso, ruma un cukura šķidrumā pa vienam mērc cepumus, apviļā tos šķidrumā no abām pusēm un kārto cepamajā traukā vienu pie otra guļus. Svarīgi ir atcerēties, ka cepumus noteikti nevajag pārmērcēt, jo tad tie ātri izšķīdīs. Kad trauka apakša noklāta ar cepumiem, pāri klāj pusi no krēmsiera masas, tad pa virsu liek vēl vienu kārtu ar izmērcētajiem “dāmu pirkstiņiem” un pāri klāj atlikušo krēmsiera masu. 
 9. Visu trauku pārklāj ar pārtikas plēvi un liek ievilkties ledusskapī vismaz uz 8 stundām, līdz pat 24 stundām. 
 10. Pirms pasniegšanas nokaisa ar kakao pulveri.

Lai labi garšo! 

 

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kafejnīca “Panda Sushi” Valmierā aicina pievienoties komandai kārtīgu, strādīgu un atbildīgu VIRTUVES PALĪGSTRĀDNIEKU - TRAUKU MAZGĀTĀJU Darba vieta: Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras novads. Darbs laika veids un režīms: 3-4 dienas nedēļā – piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst.11:30-12:00 līdz plkst. 21:00-22:00 un pēc vajadzības ceturtdienās no plkst. 16:00 līdz plkst. 21:00-22:00. Darba samaksa: stundas tarifa likme 4.00 EUR/h (bruto). PIENĀKUMI: veikt trauku mazgāšanu (darbs ar trauku mazgājamo mašīnu) un savas darba vietas uzkopšanu atbilstoši sanitārajām un higiēnas prasībāM. PRASĪBAS: Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Iespēja uzsākt darbu nekavējoties. CV ar norādi “Virtuves palīgstrādnieks Valmierā” sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv Kontakttālrunis uzziņām 26070811. Priecāsimies savā komandā redzēt studentus un pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkus. Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: VIRTUVES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-24 Kontaktpersona: CV ar vakances norādi sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv, tālr.uzziņām 26070811.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) aicina darbā PSIHOLOGU uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme un Tu spēj: • sniegt psiholoģisku palīdzību izglītojamiem (individuāli un grupā); • veikt izglītojamo psiholoģisko izvērtēšanu un atzinumu sagatavošanu; • aktīvi iesaistīties Iestādes Atbalsta komandas darbā; • konsultēt un izglītot par psiholoģijas jautājumiem Iestādes darbiniekus un izglītojamo vecākus; • kā arī veikt citus pienākumus psihologa amata ietvaros; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam; • atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un cieņpilni risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu 1032,70 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantija, darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli, izglītības dokumenta un citu dokumentu, kas apliecina tiesības veikt psihologa profesionālo darbību, kopijas lūdzam līdz 2022.gada 4.februārim iesniegt e-pastā: vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 28388112. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras novads) aicina darbā ANGĻU VALODAS skolotāju 7.-9.klašu skolēniem uz nenoteiktu laiku 7 stundas nedēļā. Ja Tev ir vēlme: īstenot izglītības programmas apguvi skolēniem ar speciālajām vajadzībām (izglītības programmas kods 21015811) atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: atalgojumu 219 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentiem profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022. gada 4.februārim e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis uzziņai: 26564092. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Mūsu partneri