Valmieras Ziņas

Projektu konkursā “#ideja2020” tiks atbalstīti četri projekti

Šī gada pavasaris ir radījis pārmaiņas un izaicinājumus tikpat kā ikviena dzīvē. Spītējot globālajām tendencēm, Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija (VNF JIL) turpina veikt savu misiju par apkārtējās kopienas pilnveidošanu – četras idejas tiks atbalstītas projektu konkursa “#ideja2020” ietvaros!

Kopskaitā tika iesniegti septiņi projektu pieteikumi, kas tika izvērtēti, vadoties gan pēc pieteikumā rakstītās informācijas, gan idejas autora prezentācijas tiešsaistes tikšanās reizē. Nozīmīgi kritēriji bija devums vietējai sabiedrībai, vietējo iedzīvotāju iesaiste projekta realizēšanā, kā arī spēja pozitīvi ietekmēt apkārtni. Primāri tika izlemts atbalstīt tās idejas, kas tiktu īstenotas ilgtermiņā vai bija ar kādas citas organizācijas vai iestādes līdzfinansējumu. Liels paldies ikvienam, kurš piedalījās un iesniedza idejas!

Ieskicējot atbalstītos projektus, vispirms jāmin pārvērtības Valmieras Jauniešu mājā (VJM) – Valmieras Jauniešu domes aktīvisti veiks kosmētisko remontu, paralēli lietpratēju vadībā apgūstot nepieciešamās prasmes šādu remontu veikšanai.

Ideja “Sasildi sirdi” paredz jauniešu došanos uz Valmieras pansionātiem, apciemojot seniorus un iepriecinot viņus ar pašu gatavotiem gardumiem. Lai to varētu paveikt, VJM tiks aprīkota ar plīti un cepeškrāsni.

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā arī notiks remontdarbi – projekts “Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas norvēģu klases remonta turpinājums un galda spēles izveide” paredz turpināt minētās klases labiekārtošanu, iegādājoties žalūzijas un pašrocīgi papildinot tās ar norvēģu valodas gramatikas likumiem. Vērtīgi piebilst, ka galda spēles izstrādes procesā tiks iesaistīti jaunieši no Rud videregående skolas, kas ir VPVĢ sadraudzības skola.

Nekur tālu nedodoties, VPVĢ teātra sporta pulciņš ar ideju “Rokasgrāmata Teātra sporta tehnikām” mērķtiecīgi virzīsies pretim improvizācijas attīstīšanai un pilnveidošanai, aktualizējot jaunākās teātra sporta tehnikas, kas noderēs gan jaunajiem improvizatoriem mēģinājumu procesā, gan jaunā mācību priekšmeta drāma pasniedzējiem, gan arī ikvienam interesentam kā materiāls jautri pavadītam vakaram.

VNF JIL ik gadu rīko projektu konkursu ar mērķi finansiāli atbalstīt jauniešu ieceres, kas sniedz devumu vietējai kopienai un kā īstenošanas laikā tiek iesaistīts pēc iespējas lielāks sabiedrības loks. Šis jau bija vienpadsmitais projektu konkurss, līdz šim tika atbalstītas 50 idejas par kopējo finansiālo atbalstu 11 532,80 eiro apmērā. Paldies visiem VNF un VNF JIL atbalstītājiem!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri