Valmieras Ziņas

Policija Vidzemē nedēļas nogalē uzsāk 37 administratīvo pārkāpumu procesus par ierobežojumu neievērošanu

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītās nedēļas nogalē, laika posmā no 11.decembra līdz 14. decembrim Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir uzsākušas 37 administratīvo pārkāpumu procesus par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas nedēļas nogalē ir uzsākušas 37 administratīvos procesus, no tiem 12 ir uzsākti par to, ka personas, iebraucot Latvijā, nebija aizpildījuši elektroniskās apliecinājuma anketas (covidpass.lv). Savukārt 16 administratīvie procesi par to, ka notiek privāti pasākumi, kuros piedalījās vairāki cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, tādā veidā neievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus. Tomēr jānorāda, ka, lai gan vairums iedzīvotāju ir bijuši atbildīgi, ievērojot noteiktās prasības, diemžēl konstatēti arī pārkāpumi, kad personas, atrodoties publiskā vietā, klaji neievēro noteiktās drošības prasības. Līdz ar to 9 gadījumos ir uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi par sejas masku nelietošanu.

Vienā gadījumā policija saņēma informāciju par to, ka Cēsīs, kādā īpašumā vīrietis pārkāpj ārkārtējās situācijas laikā noteiktos ierobežojumus, ciemojas pie kaimiņiem, uzvedās agresīvi un atsakās doties projām. Izbraucot policijas norīkojumam, konflikts pārtraukts, savukārt vīrietim piemērots administratīvais sods.

Arī Madonā tika konstatēts privāts pasākums, kurā atradās septiņas personas. Naktī uz svētdienu tika saņemta informācija par to, ka Madonā kādā dzīvoklī trokšņo, traucējot pārējiem mājas iedzīvotājiem naktsmieru. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklī atradās vairāki jaunieši. Personām tika izskaidrots, ka šādā veidā ir pārkāpti valstī noteiktie ierobežojumi, jo ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi un pulcēšanās. Policijā uzsākts administratīvais process. Tāpat arī Limbažu novadā kādā īpašumā sešas personas rīkoja privātu pasākumu, tādā veidā pārkāpjot valstī noteiktos ierobežojumus.

Savukārt kāds taksometra vadītājs, sniedzot pārvadāšanas pakalpojumus pasažieriem, nelietoja mutes un deguna aizsegu. Tāpat transportlīdzeklis nav aprīkots ar aizsargbarjeru, kas atdala vadītāju no pasažieriem. Arī šajā gadījumā uzsākts administratīvais process.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas no 9. novembra līdz 14.decembrim ir uzsākušas 269 administratīvo pārkāpumu procesus par mutes un deguna aizsegu nelietošanu, elektronisko apliecinājumu anketu neaizpildīšanu, iebraucot Latvijā, kā arī par pulcēšanos. Tāpat likumsargi reaģē uz iedzīvotāju saņemto informāciju un to pārbauda.

Valsts policija atgādina, ka iedzīvotajiem ir jābūt atbildīgiem un jāņem vērā valstī noteiktie ierobežojumi. Lai situācija uzlabotos un Covid-19 izplatība mazinātos, šos ierobežojumus un drošības prasības nepieciešams pielāgot ikdienas dzīvei un iemācīties ar to sadzīvot, tāpēc policija aicina izturēties pret tiem atbildīgi un tos ievērot.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1 slodze - 40 stundas nedēļā) APKOPĒJU DIENESTA VIESNĪCĀ (darba vietas adrese: Jāņa Enkmaņa ielā 14, Valmiera, Valmieras novads). Ja Tev ir vēlme: • uzkopt ar rokām Iestādes telpas; • uzkopt ar grīdas mazgāšanas mašīnu Iestādes koplietošanas telpas; • mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, spoguļus, radiatoru virsmas, slaucīt putekļus; • veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu koplietošanas tualetēs; • kopt Iestādes telpaugus; • veikt telpu sagatavošanu un uzkopšanu īrnieku /viesu uzņemšanai Iestādē; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai pamatizglītība; • valsts valodas prasme; • pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; • psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: • atalgojumu 500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 17. augustam personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā (adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: personals@valmierasnovads.lv. Tālrunis informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Enkmaņa iela 14, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-17

Mūsu partneri