Valmieras Ziņas

Policija atgādina par velodrošību

Braukšana ar velosipēdu ir viens no ērtākajiem pārvietošanās veidiem. Sākoties skolas gaitām, daudzi skolēni dodas uz mācību iestādi ar velosipēdu. Pirms tam gan jāparūpējas par tā drošību, jo zog ne tikai pieaugušo, bet arī bērnu un pusaudžu velosipēdus, tāpēc policija iesaka iedzīvotājiem ievērot drošības pasākumus, tā pasargāšanā.

Ja dodoties ikdienas gaitās, velosipēds būs jāatstāj ārpus slēdzamām telpām, jau savlaicīgi jāapdomā, kur to novietot. Visdrošāk divriteni pieslēgt videonovērošanas kameru tuvumā un speciāli aprīkotās velo novietnēs. Divriteņa saslēgam jābūt kvalitatīvam, jo mazu, vieglu un lētu saslēgu var viegli salauzt. Tāpēc nepieciešams iegādāties kvalitatīvu U-veida vai posmoto saslēgu! Atceries, ka velosipēds jāpieslēdz, izverot drošības saslēgu caur riteni un rāmi. Arī atstājot velosipēdu nepieskatītu pavisam īsu mirkli, tas ir jāpieslēdz. Tāpat jārīkojas to novietojot pastāvīgajā uzglabāšanas vietā, piemēram, garāžā un uz balkona. Daudzdzīvokļu namu kāpņu telpas un koplietošanas telpas nav drošas vietas divriteņa glabāšanai!

Atceries, ka velosipēda nozagšanas gadījumā, policistiem būs vieglāk to atrast, ja velosipēds būs reģistrēts.

Velosipēdu ir iespējams reģistrēt arī elektroniski Ceļu satiksmes drošības direkcijas mājaslapā šeit: https://www.csdd.lv/velosipedu-registracija/vispariga-informacija?fbclid=IwAR0ib92OI0uUi3m1wAToieTs52axWgUpZqoJ2Zx6ME4cFsTXA-Qqz_ZzdU4

Velosipēda zādzības gadījumā uzreiz pēc notikušā jāzvana policijai pa tālruņa numuru 110! Tāpat par zādzību iespējams paziņot, vēršoties ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai izmantojot portālu www.latvija.lv. Par velosipēda nozagšanu jāizdara atzīme CSDD velosipēdu reģistrā.

Rīkojoties pareizi – nedosim iespēju velozagļiem!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri