Valmieras Ziņas

Pirmo reizi Juvenum dienas notiks arī Valmierā

Domus Rigensis Juvenum ir biedrība, kas apvieno gados jaunus vācbaltiešus un latviešus ar mērķi izzināt kopīgās un atšķirīgās tradīcijas, vēsturi. Jau septīto gadu viesi no Vācijas Jauno gadu sagaidīs Rīgā kopā ar draugiem no Latvijas un Igaunijas, bet pirmo reizi jaunieši pulcēsies arī Valmierā. Trīs dienu, no 29. līdz 31.decembrim, programmā plānoti gan semināri, gan ekskursijas, gan latvju danču apgūšana un vairākas darbnīcas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Bulmeistare.

Tikšanās tiks atklāta piektdien, 29.decembrī, plkst.10.00 ar koncertu Valmieras Mūzikas skolā. Pēcpusdienā bijusī Baltijas Ģermānistikas centra asociētā profesore Silvija Pavidis uzstāsies ar referātu par jūgendstila iezīmēm Rīgā, kā arī par Valmieru Livonijas laikos. Par Bruņinieku ielas Valmierā vēsturi un šeit esošajām vācbaltu dzimtu saknēm priekšlasījumu sniegs Valmieras muzeja galvenā pētniece Liene Rokpelne. Valmieras muzeja pārstāve Agnese Geduševa pastāstīs, kas kopīgs un atšķirīgs ir Latvijas un Vācijas himnām. Pirmā tikšanās diena tiks noslēgta ar balles deju – polonēze, fransēze – apgūšanu. Nodarbību vadīs Domus Rigensis biedrs, vēstures doktors Martins Pabsts (Martin Pabst) no Ķīles. Viņš arī viens no Juvenum dibinātājiem.

Sestdiena, 30.decembris, tiks aizvadīta ar vadmotīvu “Skaistie dzīves mirkļi Baltijā: ēšana, dzeršana, mūzika un dejas”. Rīta pusē jaunieši Valmieras muzejā mācīsies cept speķa pīrāgus. Tie noderēs, lai iestiprinātos pirms ekskursijas pilsētā, interesantus vēstures faktus atklās Liene Rokpelne. Savukārt pēcpusdienā Valmieras muzeja vēsturnieks Alberts Rokpelnis uzstāsies ar referātu par latviešu šlāgermūziku starpkaru periodā. Jaunieši iepazīs arī Valmiemuižas alus darītavu, tās īpašos stāstus un uzzinās par tradīciju uzturēšanu mūsdienās. Pirms tam atbilstošu noskaņu palīdzēs radīt latvju danču apgūšana Lienes un Alberta Rokpeļņu vadībā.

Svētdien, 31.decembrī, par Atmodas laikā populāro mūziku ar referātu uzstāsies Domus Rogensis Juvenum biedre Ilze Zīlmane, kura šobrīd dzīvo Berlīnē. Mūsdienu ēšanas paradumus Baltijas valstīs dalībnieki iepazīs radošajā darbnīcā. Savukārt pēc noslēguma diskusijas par Valmierā pieredzēto jaunieši dosies uz Rīgu, kur kopā pavadīs Vecgada vakaru un sagaidīs Jauno gadu.

“Liels prieks, ka Valmieras muzeja aicinājums jauniešiem no Latvijas, Vācijas un Igaunijas tikties Valmierā ir pieņemts. Šādas tikšanās Baltijas valstīs notiek trīs, četras reizes gadā, bet Latvijā līdz šim tās norisinājās tikai galvaspilsētā. Tā ir laba iespēja parādīt, kāda ir Latvija ārpus Rīgas robežām, kāda ir Valmieras vēsture un saistība ar vācbaltu dzimtām. Redzam, ka par to interese ir arī dalībnieku vidū. Priecāsimies uzņemt kuplu pulciņu jauniešu,”

stāsta Liene Rokpelne. 

Domus Rigensis jauniešu un studentu grupa interesējas par vācbaltiešu kultūru un tradīcijām, par latviešu, vācu un vācbaltiešu kultūru mijiedarbību pagātnē, tagadnē un arī nākotnē, aptverot biedrus līdz 35 gadu vecumam. Gadumijā jau tradicionāli tiek rīkotas Juvenum dienas ar mērķi iepazīt un atkal satikt draugus un partnerus no Baltijas valstīm un Vācijas. Juvenum dienās norisinās vairāki priekšlasījumi un diskusijas, pieņemšanas, tiek dejotas tradicionālās vācbaltiešu dejas, kā arī jaunieši kopā pavada Vecgada vakaru. Juvenum dienas rīko Domus Rigensis valdes locekle Liliāna Vancāne, Latvijas Universitātes Ģermānistikas nodaļas absolvente.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā pavāru/-i: Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un vēlme strādāt komandā Vēlama atbilstoša izglītība Vēlama darba pieredze sabiedriskās ēdināšanas sektorā Mēs Tev uzticēsim: Dienas sortimentam atbilstošas produkcijas ražošanu Kārtības un tīrības nodrošināšanu savā darba vietā Atalgojums: 3.50 EUR/h – 4.00 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 7.00 EUR/h – 8.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR   Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci) vai zvanot uz 80007464. Profesija: PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-04 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Mūsu partneri