Valmieras Ziņas

Pirmizrādi piedzīvos laikmetīgā teātra “Volatus” jauniestudējums “Pavedināšanas teorija”

Lasīšanas laiks: 3 min

Sestdien, 28. augustā, plkst. 19.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā, Valmieras novadā notiks laikmetīgā teātra “Volatus” pirmizrāde “Pavedināšanas teorija”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Izrādes pamatā ir stāsts par Martinsoniem, mūsdienu ģimeni, ko veido Martinsona kundze, profesora atraitne, un viņas trīs pieaugušās meitas. Skatītājiem būs iespēja ielūkoties divās dienās no šīs ģimenes dzīves.

Laikmetīgā teātra “Volatus” režisore Lara Merca: “Katrā vecuma posmā cilvēki alkst pēc mīlestības – kāds visu mūžu gaida savu īsto un vienīgo, kāds izvēlās mēģināt, kļūdīties un atkal mēģināt. Martinsona kundze un viņas vecākās meitas Ilona un Paula izvēlās otro variantu, bet jaunākajai meitai Elīzai ir ļoti sarežģītas attiecības ar pretējo dzimumu un ar pasauli kopumā. Vēlos, lai šajā cilvēki paskatās uz to, cik liela nozīme ir ārējam izskatam, kā mēs vērtējam cilvēku – pēc ārienes vai uzreiz saprotam, ka dvēselē šis cilvēks ir labsirdīgs, gudrs un viņam piemīt vēl citas pozitīvas īpašības.”

Jautāta par sajūtām, ar kādām sagaida pirmizrādi un tikšanos ar skatītājiem, režisore atbild: “Pirmizrāde man vienmēr ir svētki, kurus gaidu ar uztraukumu, gaisā virmo patīkamas sajūtas. Faktiski, kad notiek pirmizrāde, piedzimst bērns un tu viņu palaid, viņš iet savas gaitas, un jau atkal gribas ķerties pie jauna un gaidīt, kad atkal varēs viņu palaist. Arī aktieriem tas ir ļoti nozīmīgs moments, jo visi ļoti gatavojas, rūpīgi piestrādā pie sava tēla, apģērba, kustībām, un man pat brīžiem šķiet, ka aktieri, strādājot pie katras jaunas lomas, sevī atver kaut ko līdz šim nezināmu, uzzina ko jaunu par sevi, savām spējām. Ne vienmēr tas nāk viegli, tas gandrīz vienmēr ir izaicinājums, bet visi veiksmīgi tiek ar to galā.”

Pandēmijas ietekmē vairāk nekā pusgadu kolektīva darbība bija apturēta, uz skatuves Kocēnos aktieri atgriezās jūlija beigās. “Šis pārtraukums bija ļoti garš. Mēģinājumus atsākām pavasarī, un no sākuma gāja diezgan stīvi. Bija sajūta, ka atkal viss jāmācās no jauna, jo visi bijām nosēdējušies mājās, bet lēnām, lēnām uzņēmām apgriezienus un tagad jau esam ļoti gatavi strādāt. Darbs diezgan raiti iet uz priekšu, jo mums jau pagājušajā rudenī bija gatavas trīs pirmizrādes, no kurām paspējām nospēlēt tikai vienu. Tagad spēlējam “Pieaugušo attiecības”, šonedēļ pirmizrādi piedzīvos “Pavedināšanas teorija”, savukārt detektīva “Nogruvums” pirmizrāde plānota novembrī.”

Izrādē “Pavedināšanas teorija” lomās iejutīsies: Elīza Martinsone – Laura Semuča, Lidija Martinsone – Inita Jurgenberga, Paula Martinsone – Anda Čukure, Ilona Martinsone – Vita Gabrāne, Irēna Eglīte – Inga Vestfāle, Indulis Bērziņš – Jānis Balodis, Uģis Ūbele – Dzintars Francis, Ēriks Zirnis – Jānis Karselis, Pēteris Liepa – Juris Ošiņš, Mirdza – Rēzija Strazdiņa-Zēmele.

Biļetes cena: 5 EUR. Par biļešu iegādi zvanīt uz tālr. 26574353. Izrādes apmeklētājiem būs jāuzrāda derīgs Digitālais Covid-19 sertifikāts vai negatīvs Covid-19 tests (48 stundu) un derīgs personu apliecinošs dokuments (pase, eID).

Nākamās “Volatus” izrādes paredzētas Kokmuižas svētkos 4. septembrī plkst. 16.00 vēsturiskajā Kokmuižas ēkā Jāņa Ķenča ielā 2, kur rādīs “Pieaugušo attiecības”, savukārt 23. septembrī plkst. 20.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā – “Pavedināšanas teorija”.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri