Valmieras Ziņas

Pirmdien ielu applūšanu Valmieras pilsētā radīja lauztie zari un koku lapas

Pirmdienas vakarā piedzīvotās intensīvās lietusgāzes, kad neilgā laika sprīdī tika sasniegta nokrišņu mēneša norma, radīja izaicinājumu Valmieras pilsētas lietus kanalizācijai. Ūdens novadīšanu ievērojami apgrūtināja stiprajā vējā lūzušie zari un sapūstās lapas, kas radīja aizsprostojumus lietu uztvērējos jeb gūlijās, bet pēc to attīrīšanas lietus ūdens pāris stundu laikā tika novadīts no pilsētas ielām, informē SIA “Valmieras ūdens”.

SIA “Valmieras ūdens” Ūdenssaimniecības daļas vadītājs Viesturs Šķilteris:

“Ja piedzīvojam tik stipras lietusgāzes, kā tas bija pirmdienas vakarā, tā gadās, ka atsevišķos ielu posmos lietus ūdens uzkrājas, veidojot peļķes. Lietus kanalizācijas sistēma projektēta un būvēta atbilstoši būvnormatīvu prasībām, kad ūdens apjoms ir desmitiem reižu mazāks, tāpēc nespēj vienā mirklī novadīt tik daudz lietus ūdeņus, kā pirmdienas vakarā. Tā kā Valmiera ir salīdzinoši zaļa pilsēta ar apstādījumiem un kokiem, kas ikdienā priecē valmieriešus, šoreiz radīja problēmas, jo nolauztie zari un lapas aizsprostoja lietus uztvērējus. Jāsaprot, ka tik intensīvas lietusgāzes ir ārkārtas situācija, kuras novēršana prasa ilgāku laiku. Taču arī šoreiz ap deviņiem vakarā lielākā daļa lietus ūdeņu bija savākti un novadīti uz izplūdi Gaujā.”

Turpinoties lietavām, SIA „Valmieras ūdens” aicina māju apsaimniekotāju un ielu uzturētāju pārstāvjus, kā arī sētniekus pievērst pastiprinātu uzmanību lietus ūdens uztvērēju attīrīšanai un vēlreiz atgādina, ka gūlijas nav paredzētas koku lapu, smilšu un citu atkritumu savākšanai, bet gan tikai lietus un citu nokrišņu radītā ūdens novadīšanai.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.Nr.4418000073) aicina pastāvīgā darbā internāta skolotāju. Pretendentiem izvirzītās prasības: Augstākā izglītība pedagoģijā vai augstākā izglītība citā nozarē un gatavība apgūt B programmu pedagoģijā 72 stundu apjomā; Komunikācijas un sadarbības prasmes, pozitīva attieksme; Spēja pieņemt lēmumus, risināt konfliktus un prasme rīkoties nestandarta situācijās. Galvenie amata pienākumi: Izglītojamo audzināšanas darba plānošana un īstenošana atbilstoši normatīvo aktu prasībām; Nodrošināt iekšējo kārtības noteikumu, dienas režīma ievērošanu un uzdoto pienākumu izpildes kvalitāti izglītojamajiem. Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads. Attālumi: Rūjiena-Naukšēni – 7 km, Valmiera-Naukšēni – 45 km. Mēnešalga 1027,00 EUR. Darbs maiņās. Stundu apmaksa. Pieteikumu un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”. Telefons papildus informācijai 292936360 (direktors). Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-23 Kontaktpersona: CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630 (direktors).

Mūsu partneri