Valmieras Ziņas

Pirmajā pusgadā Vidzemē konstatēti 2298 ugunsdrošības pārkāpumi (1)

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdrošības inspektori, kā arī daļu un posteņu komandieri ik dienu veic plānotās un neplānotās ugunsdrošības pārbaudes dažādos objektos. Šā gada pirmajā pusgadā VUGD  Vidzemes reģiona brigāde (VRB) Vidzemē ugunsdrošības pārbaudes veica 665 objektos, kuros kopumā konstatēti 2298 pārkāpumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše.

Lai nodrošinātu ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošanu, regulāras pārbaudes notiek dažādās objektu grupās, piemēram – publiskajās ēkās, ražošanas un lauksaimniecības  objektos, tirdzniecības un pakalpojumu objektos, dzīvojamā sektorā u.c.

Visvairāk ugunsdrošības noteikumu pārkāpumi vienā objektā šogad ir konstatēti tieši dzīvojamā sektorā – vidēji 4,8 pārkāpumi, tad seko hosteļi, viesnīcas, atpūtas bāzes un kempingi ar 3,8 pārkāpumiem objektā, kā arī dažādas kultūras iestādes, kurās vidēji katrā tiek konstatēti 3,7 pārkāpumi.

VUGD VRB brigādes komandiera vietnieks Andrejs Rjabkovs skaidro: “Pārbaudītajos dzīvojamā sektora objektos Vidzemē ļoti bieži nav veiktas elektroinstalāciju pārbaudes, kas ir jāveic reizi desmit gados, kā arī nav veiktas elektroinstalāciju kontaktu savienojumu kvalitātes pārbaudes ar termokameru.

Ļoti bieži arī objektos, kas ir augstāki par diviem stāviem, kāpņu telpas nav nodrošinātas ar attiecīgā stāva numuru, kā to nosaka ugunsdrošības prasības.

Savukārt hosteļos, viesnīcās, atpūtas bāzēs un kempingos veiktās pārbaudes parāda, ka biežākie un būtiskākie ugunsdrošības noteikumu pārkāpumi ir saistīti ar to, ka nav veiktas elektroinstalāciju, kā arī apkures iekārtu, ierīču, dūmvadu un dabīgās ventilācijas kanālu tehniskā stāvokļa pārbaudes, kuras jāveic reizi piecos gados.”

Pirmajā pusgadā veiktās pārbaudes kultūras iestādēs (t.sk. teātri, muzeji, kultūras nami un tml.) Vidzemē parāda, ka visvairāk tiek grēkots ar evakuācijas ceļu platuma samazināšanu (piekrāmēti evakuācijas ceļi, ievietotas papildus sēdvietas – vairāk nekā paredzēts projektā), evakuācijas izeju durvis nav viegli atveramas no iekšpuses, kā arī objektu darbinieki nepārzina cilvēku evakuācijas kārtību ugunsgrēka gadījumā.

A.Rjabkovs uzsver, ka lai arī šādos objektos Vidzemē jau notiek pastiprinātas neplānotās pārbaudes, tās turpināsies līdz septembra beigām, jo VUGD mērķis ir padarīt vidi ikvienam sabiedrības loceklim drošāku, izskaidrot, lai objektu un ēku īpašnieki izprastu, kādēļ ugunsdrošības noteikumos ir iekļautas noteiktas prasības un tās arī ieviestu.

Pirmajā pusgadā Alūksnes daļas amatpersonas veica 80 pārbaudes un konstatēti 262 ugunsdrošības noteikumu pārkāpumi, Cēsu daļa – 100 pārbaudes un konstatēti 203 pārkāpumi, Gulbenē – 59 pārbaudes un 164 pārkāpumi, Limbažos 95 pārbaudes un 170 pārkāpumi, Madonā 176 pārbaudes un 372 pārkāpumi, Valkas daļas amatpersonas veikušas 32 pārbaudes un konstatēti 87 pārkāpumi, savukārt Valmieras daļā veiktas 119 pārbaudes un konstatēti 1023 pārkāpumi.

Lai uzlabotu un pilnveidotu situāciju ugunsdrošības jomā un pamatojoties uz ugunsdrošības stāvokļa ievērošanas analīzi un risku izvērtējumu, tostarp arī analizējot ugunsgrēku izcelšanās iemeslus, VUGD VRB katru gadu nosaka papildu pārbaudāmo objektu grupas, kurās tiek veiktas ugunsdrošības pārbaudes. Šogad Alūksnes pusē papildus tiek pārbaudīti lauksaimniecības objekti, Cēsīs ražošanas objekti, kuri nav saistīti ar kokapstrādi, savukārt Gulbenē  tirdzniecības un pakalpojumu objekti, kuros var atrasties vairāk par 100 cilvēkiem, kā arī autoservisi. Madonas pusē amatpersonu uzmanības lokā ir sociālās un veselības aprūpes iestādes, Valkā un Limbažos – kultūras un mākslas iestādes, savukārt Valmierā un tās apkārtnē – hosteļi, viesnīcas, atpūtas bāzes un kempingi, kuros nakšņo cilvēki un var atrasties vairāk par 50 cilvēkiem. Valmierā pārbaudes tiek veiktas arī tirdzniecības objektos, kuros var atrasties vairāk par 100 cilvēkiem.

Pirms plānveida ugunsdrošības pārbaudes veikšanas, VUGD amatpersonas sazinās ar pārbaudāmā objekta pārstāvi, lai vienotos par pārbaudes laiku. Ierodoties uz pārbaudi, amatpersonai ir jānosauc savs uzvārds, amats un jāuzrāda dienesta apliecība. Savukārt, pēc pārbaudes noslēguma amatpersona informēs par ugunsdrošību objektā atbildīgo personu par ugunsdrošības pārbaudes rezultātiem. Līdztekus valsts ugunsdrošības uzraudzības ietvaros, VUGD amatpersonas objektos veic arī neplānotās ugunsdrošības pārbaudes, kur objektu atbildīgās personas netiek informētas par šādu pārbaužu veikšanu. Konstatējot ugunsdrošības prasību pārkāpumus, kas nerada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus, VUGD amatpersona sastāda pārbaudes aktu, kurā tiek norādīti konstatētie pārkāpumi un termiņi to novēršanai. Ja pārbaudē tiek konstatēti būtiski ugunsdrošības prasību pārkāpumi, kas rada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus, tad amatpersona var arī pieņemt lēmumu par objekta darbības apturēšanu.

VUGD atgādina, ka laika posmā no 1.augusta līdz 31.oktobrim VUGD VRB amatpersonas aktīvi konsultēs iedzīvotājus, apsekojot dzīvojamā sektora objektus. Amatpersonas izskaidros iedzīvotājiem ugunsdrošības prasības mājokļos, kā arī sniegs noderīgu informāciju, kas jāievēro, lai novērstu ugunsgrēkus, piemēram, par dūmu detektoru uzstādīšanu. VUGD aicina Iedzīvotājus  uzdot sev interesējošos jautājumus un saņemt bezmaksas konsultācijas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    6YQK45U3 www.yandex.ru - 22.02.2020 Atbildēt

    6YQK45U3 http://www.yandex.ru

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri