Valmieras Ziņas

Pieejams līdzfinansējums māju kvartālu labiekārtošanai

Daudzdzīvokļu mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošana un uzturēšana nereti ir kompleksi risināms jautājums, kur nepieciešama zemes gabalu īpašnieku vienošanās. Lai atbalstītu zemes gabalu īpašniekus, ir pieejams Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kvartāla ēkām piesaistīto zemesgabalu kopīga labiekārtošanas būvprojekta izstrādei, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Pieejamais līdzfinansējuma apjoms ir līdz 90% no projekta kopējām atbalstāmajām izmaksām, bet ne vairāk kā 18 000 EUR. Atbalsts labiekārtojuma būvprojekta izstrādei ir iespējams tādu pagalmu labiekārtošanai, ko pa perimetru norobežo ielas vai zemes vienību robežas ar ne mazāk kā trim daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām.

Daudzdzīvokļu māju kvartālos normatīvo aktu prasībām atbilstoši transporta infrastruktūras risinājumi iespējami tikai, kompleksi veidojot pagalmu labiekārtojumu. Tādēļ, lai saņemtu pašvaldības līdzfinansējumu, kvartāla labiekārtojuma būvprojektam ir jāparedz kompleksi risināt transporta infrastruktūras jautājumus, tajā skaitā nodrošinot operatīvo transportlīdzekļu piekļuves iespējas, autostāvvietas un velonovietnes. Tiem jāparedz arī risinājumi vides pieejamībai, iedziļināto atkritumu savākšanas tvertņu izbūvei, bērnu rotaļu laukumu un atpūtas vietu izbūvei, kā arī apstādījumu, tai skaitā koku stādījumu, ierīkošana, paplašināšana vai atjaunošana un to kopšanas plāns.

Valmieras pilsētas pašvaldības komisija jūlijā ir atbalstījusi pieprasījumu par līdzfinansējuma piešķiršanu pirmajai dzīvojamo māju kvartālu kopīgā pagalma labiekārtošanas būvprojekta izstrādei Stacijas ielā 28, Kauguru ielā 1 un Smiltenes ielā 1A. Komisijas atbalstītā līdzfinansējuma summa ir līdz 3721,11 EUR, kas ir 90% no projekta iesniegumā norādītās kopējās summas 4 134,57 EUR. Pagalmu labiekārtošanas būvprojekta izstrādi ar iepirkuma procedūru organizēs ēku apsaimniekotājs SIA “Valmieras Namsaimnieks”.

Līdzfinansējums daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kvartālu teritorijas labiekārtošanas kompleksu risinājumu veicināšanai tika paredzēts, 2018.gada 22.februāra domes sēdē iestrādājot “Grozījumus Valmieras pilsētas pašvaldības 2012.gada 27.septembra saistošajos noteikumos Nr.130 “Par Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai, piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un dzīvojamo māju atjaunošanai”. Grozījumi saistošajos noteikumos izdoti saskaņā ar likumu “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”, kas pieļauj pašvaldības atbalstu dzīvojamās mājas vai dzīvokļu īpašniekiem dzīvojamai mājai piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai.

Plašāka informācija un saistošie noteikumi pieejami Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Dokumenti” – “Saistošie noteikumi” – “Nekustamais īpašums”. Plašāka informācija par projektu pieteikšanu un līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību pieejama Valmieras pilsētas pašvaldībā Lāčplēša ielā 2, 109.kabinetā, kā arī zvanot pa tālruni 64207145.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā: VIRPOTĀJU Prasības: Vēlama profesionālā izglītība atbilstošā amatā Iepriekšēja darba pieredze atbilstoša profila darbā Pieredze darbā ar universāliem virpošanas darbgaldiem Pieredze CNC darbagaldu iestatīšanā un apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Spēja intensīvi strādāt, vēlme mācīties Atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu Piedāvājam: Darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Regulāri izmaksātu, stabilu ikmēneša atalgojumu un sociālās garantijas Nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu Sakārtotu darba vidi Apmācības iespējas Iespējama transporta izdevumu segšana Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz: E-pasts: darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235; 29413500 Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201 Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: VIRPOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-11-28 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv , tālr. 64207235, 29413500

Mūsu partneri