Valmieras Ziņas

Piedalies Valmieras fotoorientēšanās aktivitātē par godu Pasaules Ūdens dienai

Lasīšanas laiks: 2 min

Visā pasaulē 22. martā tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena, kas šogad norisināsies jau 29. reizi ar galveno tēmu “Gruntsūdeņi – neredzamo padarot redzamu” (Eng. “Groundwater – Making the invisible visible”). Ārpus mūsu redzesloka gruntsūdeņi ir kā apslēpts dārgums, kas veido lielu daļu pasaules saldūdeņu un kurus būtiski ietekmē klimata pārmaiņas. Lai izceltu ūdens nozīmību un apzinātu tā vērtību, Valmieras novada Tūrisma pārvalde kopā ar SIA “Valmieras ūdens” aicina uz Pasaules Ūdens dienas fotoorientēšanos Valmierā, kas norisināsies no 11. līdz 22. marta plkst. 12.00.

Dabā dažādām lietām varam atrast savstarpējas līdzības, piemēram, teju divas trešdaļas mūsu zemeslodes klāj ūdens un tikpat mūsu ķermeņi sastāv no ūdens. Valmiera var lepoties ar bagātīgiem ūdens resursiem – mums netrūkst ne virszemes, ne pazemes ūdeņu. Lielākoties tā kvalitāte ir iepriecinoša, turklāt nokrišņu daudzums gadā nodrošina pietiekami mitru klimatu. Tomēr ikdienā tik ļoti ierastais un mums viegli pieejamais, bet vitālais resurss patiesībā ir trausls – to tiešā veidā ietekmē gan tas, kā mēs ūdeni izmantojam un lietojam, gan tas, kā rūpējamies par šī resursa saglabāšanu. Pasaules Ūdens dienā aicinām ikvienu pievērst uzmanību tam, ka tik ierastā, bet nepieciešamā dabas bagātība – ūdens, ir sargājama, kā arī mudinām iepazīties ar dažādiem, ikdienas steigā neievērotiem ūdens objektiem, kas jau izsenis bagātina vidi Valmierā.

Fotoorientēšanās lapas vari saņemt Valmieras Tūrisma informācijas centrā, Valmieras Kultūras centra biļešu kasē (Rīgas ielā 10) vai lejupielādēt elektroniskā formātā šeit. Dodies maršrutā no 11. līdz 22. marta plkst. 12.00 ar velosipēdu vai kājām un pēc fotogrāfijām vai koordinātām meklē ar ūdeni saistītus objektus Valmierā un tās tuvākajā apkārtnē. Katrā objektā būs paslēpts kāds no Morzes koda burtiem, ko atrodot un atšifrējot, atklāsies maršruta galvenā atbilde. Aizpildītās uzdevumu lapas aicinām iesniegt Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai ievietot pastkastē blakus Valmieras Kultūras centra ieejas durvīm (Rīgas ielā 10), vai skenētā formātā sūtot uz tic@valmierasnovads.lv. Pēc nejaušības principa 10 laimīgie atbilžu iesniedzēji 22. marta pēcpusdienā, Pasaules Ūdens dienā, saņems Valmieras novada Tūrisma pārvaldes un SIA “Valmieras ūdens” sarūpētās pārsteiguma balvas.       

Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas, Ūdens diena pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā. Šī diena ir iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmībai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savu, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām. Latvijā Pasaules Ūdens dienu atzīmē kopš 1996. gada.

Dodoties dabā, patīkamākai fotoorientēšanās aktivitātes veikšanai, aicinām sekot līdzi aktuālajām laika apstākļu prognozēm.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS “Sadales tīkls” (reģistrācijas Nr.40003857687) nodrošina elektroenerģijas savienojumu vairāk nekā vienam miljonam klientu pieslēgumu visā Latvijā. Mēs ilgtermiņā rūpējamies par droša, vieda un efektīva elektrotīkla attīstību, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu elektroapgādi un veicinātu sabiedrības labklājību, drošību un izaugsmi. Aicinām darbā specializētā automobiļa vadītāju (profesijas kods –833208) Darba vieta: Valmiera, Raiņa iela 12. Darbs uz nenoteiktu laiku, pilna slodze. Atalgojums sākot no 1160,00 EUR līdz 1330,00 EUR bruto mēnesī. Mēs Tev uzticēsim veikt kravu pārvadājumus un strādāt ar specializēto tehniku elektropārvades līniju remonta darba izpildē veikt ikdienas tehnisko apkopi un piedalīties darba pienākumu veikšanai nodoto transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta darbos Piesakies, ja Tev ir vispārējā vidējā izglītības valsts valodas zināšanas pamata līmenī (A2) pieredze tehnikas remontā B, BE, C un CE grupas autovadītāja apliecība TR 2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība prasme darbā ar datoru (MS Office) Esot mūsu komandā, Tu iegūsi: uz tehnoloģijām balstītu mūsdienīgu darba vidi vienā no Latvijas vadošajiem uzņēmumiem veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu apmācību darba vietā profesionālās izaugsmes iespējas profesionālus un atsaucīgus kolēģus Pieteikumus gaidīsim līdz 12.10.2022. Pieteikuma vēstuli un CV, neiekļaujot sensitīvu informāciju (piem. foto, tautību, vecumu utt.), ar norādi “Specializētā automobiļa vadītājs/-a Valmierā" sūti uz e-pastu: darbs@sadalestikls.lv Iesniegto informāciju uzglabāsim 4 mēnešus. Ar detalizētu informāciju par AS “Sadales tīkls” veikto personas datu apstrādi var iepazīties šeit: AS “Sadales tīkls” personas datu apstrādes principi pretendentu atlases procesos. Iesniegtā informācija atlases caurspīdīguma nodrošināšanas un darbinieku interešu pārstāvības mērķa sasniegšanai var tikt nodota LAB “Enerģija”, www.energija.lv. Iebildumu gadījumā informē mūs, e-pasts: darbs@sadalestikls.lv Ja ir papildus jautājumi, raksti uz e-pastu: darbs@sadalestikls.lv Profesija: SPECIALIZĒTĀ /AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-12 Kontaktpersona: darbs@sadalestikls.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā saimniecības vadītāju (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • atbildīgi organizēt un veikt saimnieciskos darbus Valmieras pagastā; • nodrošināt Valmieras pagasta publiskās teritorijas labiekārtošanu un vides sakopšanu; • rūpēties par Valmieras pagasta teritorijā esošo Pašvaldības objektu un materiālo vērtību apsaimniekošanu un saglabāšanu; • nodrošināt un koordinēt Valmieras pagastā esošo Pašvaldības ēku un telpu uzturēšanai nepieciešamo plānoto un ārkārtas remontdarbu veikšanu; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas valsts valodas zināšanas; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; • zināšanas par ēku, telpu, teritoriju un autoceļu ikdienas uzturēšanas un remontu darbiem, to apjomu noteikšanu; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas organizatora un laika plānošanas prasmes; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 8.mēnešalgu grupai no 745 EUR līdz 945 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums saimniecības vadītāja/-s Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 10.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 26434663 vai 29388422. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Vintēna iela 7, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-10

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā; • ar traktortehnikas palīdzību veikt pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • veikt kravu iekraušanas un izkraušanas darbus; un ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • fiziska izturība; • vēlams traktortehnikas vadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 750 līdz 865 EUR atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums strādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 10.oktobrim. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Vintēna iela 7, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-10

Mūsu partneri