Valmieras Ziņas

Piedalies Valmieras fotoorientēšanās aktivitātē par godu Pasaules Ūdens dienai

Lasīšanas laiks: 2 min

Visā pasaulē 22. martā tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena, kas šogad norisināsies jau 29. reizi ar galveno tēmu “Gruntsūdeņi – neredzamo padarot redzamu” (Eng. “Groundwater – Making the invisible visible”). Ārpus mūsu redzesloka gruntsūdeņi ir kā apslēpts dārgums, kas veido lielu daļu pasaules saldūdeņu un kurus būtiski ietekmē klimata pārmaiņas. Lai izceltu ūdens nozīmību un apzinātu tā vērtību, Valmieras novada Tūrisma pārvalde kopā ar SIA “Valmieras ūdens” aicina uz Pasaules Ūdens dienas fotoorientēšanos Valmierā, kas norisināsies no 11. līdz 22. marta plkst. 12.00.

Dabā dažādām lietām varam atrast savstarpējas līdzības, piemēram, teju divas trešdaļas mūsu zemeslodes klāj ūdens un tikpat mūsu ķermeņi sastāv no ūdens. Valmiera var lepoties ar bagātīgiem ūdens resursiem – mums netrūkst ne virszemes, ne pazemes ūdeņu. Lielākoties tā kvalitāte ir iepriecinoša, turklāt nokrišņu daudzums gadā nodrošina pietiekami mitru klimatu. Tomēr ikdienā tik ļoti ierastais un mums viegli pieejamais, bet vitālais resurss patiesībā ir trausls – to tiešā veidā ietekmē gan tas, kā mēs ūdeni izmantojam un lietojam, gan tas, kā rūpējamies par šī resursa saglabāšanu. Pasaules Ūdens dienā aicinām ikvienu pievērst uzmanību tam, ka tik ierastā, bet nepieciešamā dabas bagātība – ūdens, ir sargājama, kā arī mudinām iepazīties ar dažādiem, ikdienas steigā neievērotiem ūdens objektiem, kas jau izsenis bagātina vidi Valmierā.

Fotoorientēšanās lapas vari saņemt Valmieras Tūrisma informācijas centrā, Valmieras Kultūras centra biļešu kasē (Rīgas ielā 10) vai lejupielādēt elektroniskā formātā šeit. Dodies maršrutā no 11. līdz 22. marta plkst. 12.00 ar velosipēdu vai kājām un pēc fotogrāfijām vai koordinātām meklē ar ūdeni saistītus objektus Valmierā un tās tuvākajā apkārtnē. Katrā objektā būs paslēpts kāds no Morzes koda burtiem, ko atrodot un atšifrējot, atklāsies maršruta galvenā atbilde. Aizpildītās uzdevumu lapas aicinām iesniegt Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai ievietot pastkastē blakus Valmieras Kultūras centra ieejas durvīm (Rīgas ielā 10), vai skenētā formātā sūtot uz tic@valmierasnovads.lv. Pēc nejaušības principa 10 laimīgie atbilžu iesniedzēji 22. marta pēcpusdienā, Pasaules Ūdens dienā, saņems Valmieras novada Tūrisma pārvaldes un SIA “Valmieras ūdens” sarūpētās pārsteiguma balvas.       

Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas, Ūdens diena pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā. Šī diena ir iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmībai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savu, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām. Latvijā Pasaules Ūdens dienu atzīmē kopš 1996. gada.

Dodoties dabā, patīkamākai fotoorientēšanās aktivitātes veikšanai, aicinām sekot līdzi aktuālajām laika apstākļu prognozēm.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri