Valmieras Ziņas

Pie Pārgaujas ģimnāzijas piestāj TehnoBuss

Šodien, 24.novembrī, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) sporta laukumā visu dienu bija redzams neparasti garš autobuss. “Uzzini par moderno mašīnbūvi un metālapstrādi!” – tā aicina uzraksts uz TehnoBusa sāniem. Šīs nedēļas garumā autobuss piestājis arī Rencēnu pamatskolā, Valmieras 2.vidusskolā un Viestura vidusskolā.

18 metrus garais autobuss ir pirmā mobilā demonstrāciju laboratorija Latvijā un daļa no apjomīgā platformas projekta, kura mērķis ir veicināt skolēnu interesi par eksaktajām zinībām, kā arī attīstīt sadarbību starp izglītības iestādēm, darba devējiem un dažāda vecuma jauniešiem.

Jau pirms vairākiem gadiem daudzās skolās tika realizēts ESF projekts „Dabaszinātnes un matemātika”, bet, beidzot 12.klasi, skolēni joprojām salīdzinoši maz izvēlas likt eksāmenus fizikā un ķīmijā, arī rezultāti matemātikā nav īpaši augstā līmenī.  Tajā pašā laikā Latvijā trūkst vidējās profesionālās un augstākā līmeņa speciālistu inženierzinātnēs, mašīnbūvē un metālapstrādē. Vai TehnoBuss palīdzēs atrisināt šo problēmu?

8.klasē skolēni sāk mācīties fiziku un ķīmiju. Dažiem šie jaunie mācību priekšmeti izraisa nepatiku, citiem rodas interese par dažādiem eksperimentiem un dzīvē noderīgām zināšanām.  Visas dienas garumā ar Tehnobusā ierīkotajām iekārtām varēja iepazīties visi VPĢ 8.klašu skolēni – 8 grupas pa 12 skolēniem katrā, katrai grupai atvēlētais laiks – 45 minūtes. Atsauksmes un atgriezeniskā saite gaidāma nākošnedēļ, daudzas meitenes atzina, ka bijis interesanti, bet inženierzinātni neizvēlēsies. Puišiem metināšana, CNC metāla apstrādes darbgaldi, 3D printeris, zobratu mehānismi un citas demo iekārtas droši vien vairāk saprotami.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām komandā DARBA AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTU TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: uzraudzīt darba aizsardzības prasību ievērošanu ražošanas struktūrvienībās; izstrādāt, aktualizēt instrukcijas un īstenot instruktāžas un apmācības darba aizsardzībā; piedalīties uzņēmuma darba aizsardzības procesu, t.sk. kvalitātes vadības sistēmas organizēšanā, uzturēšanā un pilnveidošanā; veikt nelaimes gadījumu darbā izmeklēšanu; veikt darba vides risku novērtēšanu; piedalīties veselības aizsardzības procesu organizēšanā, t.sk. obligāto veselības pārbaužu organizēšanā, arodsaslimšanu izmeklēšanā u.tml. PIEVIENOJIES MUMS, JA TEV IR: augstākā izglītība darba aizsardzībā; pieredze darba aizsardzības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; pārzini LR darba aizsardzības likumdošanu; praktiska pieredze instruēšanā un apmācībā; labas prezentēšanas un komunikācijas prasmes; labas prasmes darbam ar datorprogrammām. STRĀDĀJOT PIE MUMS, TU IEGŪSI: uzdevumu dažādību un dinamisku darba vidi; iespēju pilnveidot darba aizsardzības procesus lielākajā Vidzemes uzņēmumā; profesionālu izaugsmi un pieredzi ražošanas jomā; papildu labumus (sporta aktivitātes, papildu brīvdienas u.c.); atalgojumu 1100-1300 EUR bruto. Darba sākums: vienojoties. Darba vieta: Valmiera, Cempu iela 13. CV un motivācijas vēstuli ar norādi: "Darba aizsardzības speciālists/-e sūti līdz 09.06.2019 uz e-pasta adresi:darbs@valmiera-glass.com CV un motivācijas vēstuli ar norādi “Darba aizsardzības speciālists/-e” sūti līdz 9.06.2019. RAŽOSIM NETICAMO KOPĀ! Profesija: DARBA AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-06-09 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstules ar profesijas norādi sūtīt uz darbs@valmiera-glass.com

Mūsu partneri