Valmieras Ziņas

Pie Pārgaujas ģimnāzijas piestāj TehnoBuss

Šodien, 24.novembrī, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) sporta laukumā visu dienu bija redzams neparasti garš autobuss. “Uzzini par moderno mašīnbūvi un metālapstrādi!” – tā aicina uzraksts uz TehnoBusa sāniem. Šīs nedēļas garumā autobuss piestājis arī Rencēnu pamatskolā, Valmieras 2.vidusskolā un Viestura vidusskolā.

18 metrus garais autobuss ir pirmā mobilā demonstrāciju laboratorija Latvijā un daļa no apjomīgā platformas projekta, kura mērķis ir veicināt skolēnu interesi par eksaktajām zinībām, kā arī attīstīt sadarbību starp izglītības iestādēm, darba devējiem un dažāda vecuma jauniešiem.

Jau pirms vairākiem gadiem daudzās skolās tika realizēts ESF projekts „Dabaszinātnes un matemātika”, bet, beidzot 12.klasi, skolēni joprojām salīdzinoši maz izvēlas likt eksāmenus fizikā un ķīmijā, arī rezultāti matemātikā nav īpaši augstā līmenī.  Tajā pašā laikā Latvijā trūkst vidējās profesionālās un augstākā līmeņa speciālistu inženierzinātnēs, mašīnbūvē un metālapstrādē. Vai TehnoBuss palīdzēs atrisināt šo problēmu?

8.klasē skolēni sāk mācīties fiziku un ķīmiju. Dažiem šie jaunie mācību priekšmeti izraisa nepatiku, citiem rodas interese par dažādiem eksperimentiem un dzīvē noderīgām zināšanām.  Visas dienas garumā ar Tehnobusā ierīkotajām iekārtām varēja iepazīties visi VPĢ 8.klašu skolēni – 8 grupas pa 12 skolēniem katrā, katrai grupai atvēlētais laiks – 45 minūtes. Atsauksmes un atgriezeniskā saite gaidāma nākošnedēļ, daudzas meitenes atzina, ka bijis interesanti, bet inženierzinātni neizvēlēsies. Puišiem metināšana, CNC metāla apstrādes darbgaldi, 3D printeris, zobratu mehānismi un citas demo iekārtas droši vien vairāk saprotami.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri