Valmieras Ziņas

Pēterim Kripanam divas zelta un viena sudraba medaļa Eiropas čempionātā dambretē

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras Viestura vidusskolas 5.klases audzēknis Pēteris Kripans Turcijā piedalījās Eiropas čempionātā 64 lauciņu dambretē U14 grupā un izcīnīja divas zelta un vienu sudraba medaļu!

Pēteris Kripans dambreti Viesturskolā trenējas jau no 1.klases. Viņš ir kļuvis par Latvijas čempionu un palīdzējis arī Valmieras komandai izcīnīt Latvijas čempiona titulu. Šī mācību gada novembrī, izmantojot Rīgas dambretes skolas “Domātprieks” uzsākto tālmācību dambretē, Pēteris sāka trenēties arī “Domātprieks” treneru Olesjas Abdullinas un Roberta Misāna vadībā.

“Domātprieks” treneri savus audzēkņus aprīļa beigās aizveda uz Eiropas čempionātu Turcijā. Tur 8 valstu konkurencē 6 vecuma grupās Latvijas pārstāvji izcīnīja 4 zelta, 7 sudraba un 1 bronzas medaļu, kas neoficiālajā vērtējumā Latvijas izlasi ierindoja 3.vietā.

Pēteris Kripans kļuva par Eiropas čempionu 64 lauciņu dambretē klasiskajā laikā kontrolē: katram uz partiju 40 minūtes + 10 sekundes par katru gājienu. Mikromačs, kas sastāv no divām partijām ar baltajiem un melnajiem kauliņiem, varēja ilgt vairāk kā 3 stundas. Arī dambretes ātrspēlē: 3 min + 2 sek, Pēteris izcīnīja 1.vietu. Bet ātrajā dambretē: 7 min + 3 sek, Pēteris ieguva 2.vietu.

Izlases treneris – starptautiskais meistars Roberts Misāns turpat Turcijā notikušajā Pasaules kausa izcīņas posmā gan 64, gan 100 lauciņu dambretēs izcīnīja zelta medaļas.

Paldies Pētera māmiņai, kura aizbrauca palīdzēt treneriem un līdzdarboties stresa noņemšanā!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri