Valmieras Ziņas

Pēdējā diennaktī no pērkona negaisa visvairāk cietusi Vidzeme; arī Valmierā naktī bija applūduši vairāku ielu posmi

Lasīšanas laiks: 2 min

24.jūnija vakarā Latgales dienvidos plosījās pērkona negaiss, Dagdā vēja ātrums brāzmās sasniedza 25 metrus sekundē, bet lielāks negaiss vēlā vakarā un naktī uz 25.jūniju no Zemgales pārvietojās uz Vidzemi un tālāk uz Igauniju, liecina meteoroloģiskā informācija.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs valsts centrālajā daļā bija izsludinājis sarkano brīdinājumu. Vairākās novērojumu stacijās tika reģistrēts ļoti liels nokrišņu daudzums – Bauskā 36 milimetri, Priekuļos 37 milimetri, Siguldā 41 milimetrs, Valkā 49 milimetri, Ogresgalā pat 69 milimetri, kas ir teju visa mēneša norma.

Vējš vietām lauza kokus un nodarīja citus postījumus. Zosēnos tika reģistrētas vēja brāzmas līdz 23 metriem sekundē.

Valmierā pēc pusnakts, sākoties lietusgāzei, zemākajās vietās bija applūdušas ielas, informē aculiecinieki. Mazajā Stacijas ielā izveidojies izskalojums pie dīķa, kā rezultātā nelielā posmā iebrucis gājēju celiņš.

Piektdienas rītā pērkona lietusgāzes ir Lietuvas austrumos un Baltkrievijā, tās var sasniegt arī Latvijas austrumu daļu.

Agrā rītā daudzviet Latvijas centrālajā daļā ir migla ar redzamību 200-900 metri. Gaisa temperatūra visā valstī +16..+20 grādi. Pūš lēns austrumu un dienvidu vējš. Mākoņi daļēji sedz Latvijas debesis.

Rīgā miglains rīts, gaisa temperatūra +19 grādi, pūš viegls dienvidu vējš. Spēcīgais pērkona negaiss ceturtdienas vakarā galvaspilsētai pagāja garām pa dienvidaustrumu pusi.

Maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +21,4 grādiem Ventspils ostā līdz +30,6 grādiem Daugavpilī. Gan Daugavpilī, gan Jēkabpilī, Madonā, Gulbenē un Rēzeknē tika pārspēts Jāņu dienas karstuma rekords.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 24.jūnijā bija +41 grāds Balkānos un Itālijā. Baltkrievijā otro dienu pēc kārtas gaiss sakarsa līdz +37 grādiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri