Valmieras Ziņas

Pedagogi iepazīst Somijas izglītības sistēmu

No 6. februāra līdz 8. februārim norisinās Kocēnu novada domes Izglītības pārvaldes organizēts pieredzes apmaiņas brauciens uz Somiju, lai iepazītu tās izglītības sistēmu, kas pastāvīgi tiek novērtēta kā viena no pasaulē labākajām. Braucienā piedalās Kocēnu, Beverīnas, Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novadu pašvaldību izglītības iestāžu vadītāji, vietnieki un metodiķi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

6. februārī norisinājās pieņemšana Latvijas Republikas vēstniecībā Somijā, un pieredzes apmaiņas brauciena dalībnieki iepazina skolotāju, muzejpedagogu un tūrisma speciālistu sadarbību skolēnu izziņas procesa veicināšanā.

Šodien, 7. februārī, pedagogi viesosies pirmsskolas izglītības iestādēs un skolā Helsinkos ar mērķi iepazīt Somijas izglītības sistēmu, skolas darbības vadošos principus, iemeslus, kāpēc Somijas izglītības sistēma ir viena no labākajām pasaulē. Dienas noslēgumā plānota domu apmaiņa darba grupās, analizējot iepazītos labās prakses piemērus.

Noslēdzošajā dienā, 8. februārī, paredzēts “Fazer” ražotnes apmeklējums, kas ir piemērs darba devēju un profesionālās izglītības iestāžu sadarbībai, zinātnes centra “Heureka” apmeklējums ar mērķi gūt zināšanas un iespaidus, lai uzlabotu izglītības procesu dabaszinātņu jomā, pilnveidotu zinātniskās informācijas un jauno zinātnes atklājumu apguves metodiku.

Kocēnu novada domes Izglītības pārvalde ir Kocēnu novada pašvaldības iestāde, kas uz deleģējuma līguma pamata sniedz pakalpojumu izglītības jomā arī Beverīnas, Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novadu pašvaldībām un izglītības iestādēm un Sociālās korekcijas izglītības iestādei “Naukšēni”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri