Valmieras Ziņas

Pavasara ziedonī Bērzainē atklāta foto izstāde “Melnbaltā maģija”

Svētdien, 16.maijā, kad dabā viss sāk plaukt un ziedēt visās iespējamās krāsās, Bērzaines Tautas namā, pateicoties nama saimnieces Regīnas Šaltes viesmīlībai, foto biedrība “Valmieras atspulgs” atklāja savu foto izstādi “Melnbaltā maģija”. Tajā apskatāmas 30 fotogrāfijas, ko iesnieguši 12 dalībnieki: Jānis Sprudzāns, Tamāra Visocka, Guntis Iļķēns, Indra Bērziņa, Juris Naumovs un citi.

Izstādē nevar nepamanīt Vitauta Staņas melnbaltos portretus: acu skatiens, gadu atstātās pēdas sejas vaibstos, žesti – tajā visā atspoguļojas cilvēka iekšējā pasaule. Vai esat redzējuši margrietiņu kā jumīti? Ziedu sejiņas katra raugās uz savu pusi, to pamanījusi un fotogrāfijā iemūžinājusi Lija Vilciņa. Ir dabas foto, kādā kadrā iegūlies mājas mīlulis kaķis, fotogrāfi dažādās situācijās noķēruši arī cits citu.

 Bērzaines Tautas namā gan klusums nav iestājies arī šajā sarežģītajā laikā. Jā, nenotiek koncerti, teātri un citas plašākas aktivitātes, bet tautas nama zāle ir pietiekami plaša, lai varētu rīkot izstādes, īpaši nedrūzmējoties. Un TN vadītāja Regīna Šalte cenšas vismaz šādi iepriecināt un padarīt krāsaināku bērzainiešu ikdienu. Nesen brīvā dabā varēja skatīt tēlnieka Matiasa Jansona darbus, vēl pirms tam telpās bija apskatāma biedrības “Sonore” dalībnieku mājsēdē tapušo darbu izstāde.

Jāteic, ka šī foto izstāde brieda jau ziemā, kad tiešām dabā bija vairāk melnbalto krāsu, bet Covid pandēmija ieviesa savus noteikumus. Arī šoreiz, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, atklāšanā piedalījās vien neliela grupiņa dalībnieku un daži ģimenes locekļi. Kā tiekoties minēja biedrības “Valmieras atspulgs” vadītājs Aleksejs Koziņecs, pašreizējos apstākļos ir diezgan grūti plānot nākotni, bet ir jābauda viss, kas notiek te un tagad.

Izstāde Bērzaines TN apskatāma līdz 30.jūnijam.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri