Valmieras Ziņas

“Pata Board” orientēto skaidu plātņu ražotnes izveidē Valmierā plānotās investīcijas pārsniedz 200 miljonus eiro

Uzņēmuma “Pata Board” orientēto skaidu plātņu ražotnes izveidē industriālajā parkā Valmierā plānotās investīcijas pārsniedz 200 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Uzņēmumā norāda, ka kompānija pie ražotnes izveides strādā kopš 2016.gada, taču saistībā ar militāra piesārņojuma atklāšanu pašvaldībai piederošajā teritorijā un aizliegumu pagaidām veikt tajā jebkādu darbību ražotnes izveide šajā vietā ir aizkavējusies.

“Šādas lielas investīcijas ražošanā nav iespējamas bez ilgtermiņa līgumiem par izejvielu piegādi, kādi ir visiem citiem šajā nozarē ražojošajiem uzņēmumiem Latvijā. Šī iemesla dēļ “Pata Board” vērsās valsts AS “Latvijas valsts meži” ar lūgumu nodrošināt šādu izejvielu piegādes līgumu, kāds ir visiem pārējiem ražotājiem un tiesības piedalīties publiskā iepirkuma procedūrā, piedāvājot konkurētspējīgu iepirkuma cenu iepirkuma procedūras ietvaros,” norāda kompānijā, komentējot dalību LVM publiskajā iepirkumā par tehnoloģiskās koksnes piegādi.

Uzņēmumā arī uzsvēra, ka izejvielu līguma esamība bija un ir obligāts priekšnoteikums jebkādu sarunu uzsākšanai par šāda apmēra finansējuma piesaisti un jaunas ražotnes izveidi neatkarīgi no tā, vai ražojošo objektu veidotu šis uzņēmums vai kāds cits tirgus dalībnieks.

Kompānijā atzina, ka ražotnes Valmierā izveides aizkavēšanās dēļ tehnoloģiskā koksne “Pata Board” nav nepieciešama, taču uzņēmums turpina pildīt saistības pret LVM par tās iepirkšanu, tajā skaitā, lai izvairītos no ievērojamām soda sankcijām šo līgumu laušanas gadījumā.

LETA jau ziņoja, ka raidījums “Nekā personīga” iepriekš vēstīja, ka skandināvus īpaši interesē papīrmalka pārstrādei celulozē, taču jau trīs gadus LVM papīrmalku pats nepārdod – valsts mežos iegūtā papīrmalka pie skandināviem nonāk ar privāta uzņēmuma starpniecību, kas šajā procesā nopelna, apejot konkurenci. “Nekā personīga” norādīja, ka LVM papīrmalku tirgo ar nosaukumu “tehnoloģiskā koksne”. Pie līgumiem izdevies tikt granulu vai kokskaidu plātņu ražotājiem, kā arī “Pata” un “Pata Board”, solot celt fabriku Kocēnu novadā, kas nav uzcelta.

LVM aģentūrai LETA, komentējot, kādēļ LVM izsludinātajos konkursos par tehnoloģiskās koksnes pārdošanu uzvarējusi “Pata Board”, lai gan topošā rūpnīca Kocēnu novadā joprojām nav uzcelta, skaidroja, ka “Pata Board” ir dokumentāli apliecinājis LVM, ka tas ir investīciju piesaistes procesā ražotnes izveidei.

“LVM neredz iemeslu lauzt koksnes piegādes līgumu ar Latvijā strādājošu uzņēmumu, kas laikus veic apmaksu par piegādāto koksnes produkciju laikā, kad daudzi citi uzņēmumi ir lūguši samazināt piegāžu apjomu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ koksnes tirgos,” sacīja LVM Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2018.gadā “Pata Board” strādā ar 12,5 miljonu eiro apgrozījumu un 168,867 eiro peļņu. Uzņēmuma 2019.gada rezultāti vēl nav publiskoti.

“Pata Board” ietilpst “Pata” grupā, kas ir Latvijā lielākais privātais pilna cikla mežu apsaimniekošanas, koksnes tirdzniecības un loģistikas uzņēmums, koksnes produktu ražotājs, un eksportētājs, kas nodarbina 500 darbiniekus visā Latvijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri