Valmieras Ziņas

“Pata Board” orientēto skaidu plātņu ražotnes izveidē Valmierā plānotās investīcijas pārsniedz 200 miljonus eiro

Uzņēmuma “Pata Board” orientēto skaidu plātņu ražotnes izveidē industriālajā parkā Valmierā plānotās investīcijas pārsniedz 200 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Uzņēmumā norāda, ka kompānija pie ražotnes izveides strādā kopš 2016.gada, taču saistībā ar militāra piesārņojuma atklāšanu pašvaldībai piederošajā teritorijā un aizliegumu pagaidām veikt tajā jebkādu darbību ražotnes izveide šajā vietā ir aizkavējusies.

“Šādas lielas investīcijas ražošanā nav iespējamas bez ilgtermiņa līgumiem par izejvielu piegādi, kādi ir visiem citiem šajā nozarē ražojošajiem uzņēmumiem Latvijā. Šī iemesla dēļ “Pata Board” vērsās valsts AS “Latvijas valsts meži” ar lūgumu nodrošināt šādu izejvielu piegādes līgumu, kāds ir visiem pārējiem ražotājiem un tiesības piedalīties publiskā iepirkuma procedūrā, piedāvājot konkurētspējīgu iepirkuma cenu iepirkuma procedūras ietvaros,” norāda kompānijā, komentējot dalību LVM publiskajā iepirkumā par tehnoloģiskās koksnes piegādi.

Uzņēmumā arī uzsvēra, ka izejvielu līguma esamība bija un ir obligāts priekšnoteikums jebkādu sarunu uzsākšanai par šāda apmēra finansējuma piesaisti un jaunas ražotnes izveidi neatkarīgi no tā, vai ražojošo objektu veidotu šis uzņēmums vai kāds cits tirgus dalībnieks.

Kompānijā atzina, ka ražotnes Valmierā izveides aizkavēšanās dēļ tehnoloģiskā koksne “Pata Board” nav nepieciešama, taču uzņēmums turpina pildīt saistības pret LVM par tās iepirkšanu, tajā skaitā, lai izvairītos no ievērojamām soda sankcijām šo līgumu laušanas gadījumā.

LETA jau ziņoja, ka raidījums “Nekā personīga” iepriekš vēstīja, ka skandināvus īpaši interesē papīrmalka pārstrādei celulozē, taču jau trīs gadus LVM papīrmalku pats nepārdod – valsts mežos iegūtā papīrmalka pie skandināviem nonāk ar privāta uzņēmuma starpniecību, kas šajā procesā nopelna, apejot konkurenci. “Nekā personīga” norādīja, ka LVM papīrmalku tirgo ar nosaukumu “tehnoloģiskā koksne”. Pie līgumiem izdevies tikt granulu vai kokskaidu plātņu ražotājiem, kā arī “Pata” un “Pata Board”, solot celt fabriku Kocēnu novadā, kas nav uzcelta.

LVM aģentūrai LETA, komentējot, kādēļ LVM izsludinātajos konkursos par tehnoloģiskās koksnes pārdošanu uzvarējusi “Pata Board”, lai gan topošā rūpnīca Kocēnu novadā joprojām nav uzcelta, skaidroja, ka “Pata Board” ir dokumentāli apliecinājis LVM, ka tas ir investīciju piesaistes procesā ražotnes izveidei.

“LVM neredz iemeslu lauzt koksnes piegādes līgumu ar Latvijā strādājošu uzņēmumu, kas laikus veic apmaksu par piegādāto koksnes produkciju laikā, kad daudzi citi uzņēmumi ir lūguši samazināt piegāžu apjomu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ koksnes tirgos,” sacīja LVM Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2018.gadā “Pata Board” strādā ar 12,5 miljonu eiro apgrozījumu un 168,867 eiro peļņu. Uzņēmuma 2019.gada rezultāti vēl nav publiskoti.

“Pata Board” ietilpst “Pata” grupā, kas ir Latvijā lielākais privātais pilna cikla mežu apsaimniekošanas, koksnes tirdzniecības un loģistikas uzņēmums, koksnes produktu ražotājs, un eksportētājs, kas nodarbina 500 darbiniekus visā Latvijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums ar 2021.gada 1.septembri aicina darbā LATVIEŠU VALODAS UN LITERATŪRAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā. Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv

Mūsu partneri