Valmieras Ziņas

Pašvaldībai joprojām nav izdevies pārņemt Jumaras ielas graustu, sākta piespiedu sakārtošanas procedūra

Lasīšanas laiks: 2 min

Jau ziņots, ka pēc 2019.gada 28.novembra Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdes lēmuma Nr.348 “Par būves piespiedu sakārtošanu” pieņemšanas, Valmieras pilsētas pašvaldība uzsāka saziņu ar nekustamā īpašuma Jumaras ielā 19 īpašnieku un tā pārstāvi pašvaldības domes lēmuma izpildei.

2020.gada martā pašvaldībā tika saņemts nekustamā īpašuma Jumaras ielā 19 īpašnieka pārstāvja piedāvājums atsavināt nekustamo īpašumu. Atsaucoties uz šo piedāvājumu, Valmieras pilsētas pašvaldības dome, 2020.gada 30.aprīlī pieņēma konceptuālu lēmumu nekustamo īpašumu Jumaras ielā 19 iegādāties. Taču to īpašniekam līdz 2020.gada 30.novembrim bija jāsakārto saistības un jānovērš šķēršļi, kas neļāva pašvaldībai šo vidi degradējošo būvi – dzīvojamās mājas pamatus Jumaras ielā 19 – iegādāties.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa,

noteiktajā termiņā būves īpašnieks nebija veicis nepieciešamās darbības būves atsavināšanai, kā arī novērsis būves bīstamību, tāpēc no 2020.gada 30.novembra tika uzsāktas darbības 2019.gada 28.novembra Valmieras pilsētas pašvaldības lēmuma Nr. 348 “Par būves piespiedu sakārtošanu” piespiedu izpildei. 

Saskaņā ar Ministru kabineta 2014.gada 19.augusta noteikumu Nr.500 “Vispārīgie būvnoteikumi” 163. un 164.punktu, uzsākot būves sakārtošanu vispirms tiek piesaistīts neatkarīgs eksperts atzinuma sniegšanai par to, cik lielā mērā būve apdraud sabiedrību. Šobrīd notiek būves stāvokļa tehniskā apsekošana un izvērtēšana.

Pēc tehniskās apsekošanas rezultātu saņemšanas būves īpašnieks tiks brīdināts par plānotajām darbībām un Valmieras pilsētas pašvaldība nodrošinās būves piespiedu nojaukšanu tehniskās apsekošanas atzinumā norādītajā apmērā, uzliekot izpildes izmaksas bīstamās būves īpašniekam.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri