Valmieras Ziņas

Pašvaldība slēgs sadarbības līgumu ar Krievijas vēstniecību par Memoriāla atjaunošanu (2)

Lasīšanas laiks: 2 min

Ceturtdien, 25.aprīlī, Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti nolēma slēgt sadarbības līgumu ar Krievijas Federācijas vēstniecību Latvijā par sadarbību Memoriāla II pasaules karā kritušajiem Valmierā atjaunošanu, portāls “Valmieras Ziņas” uzzināja domes sēdē.

Noslēgtajā līgumā nav atrunāti konkrēti veicamie darbi un finanšu līdzekļu apjoms, ko Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijā ieguldīs Memoriāla atjaunošanā. Tas ir ietvara dokuments, uz kura pamata tiks organizēti Memoriāla atjaunošanas darbi un finansējuma piesaistīšana.

Līgums parakstīts, balstoties uz Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanās par Latvijas apbedījumu statusu Krievijas Federācijas teritorijā un Krievijas apbedījumu statusu Latvijas Republikas teritorijā 3. punktu, kas nosaka, ka puses nodrošina apbedījumu ierīkošanu, uzturēšanu un aizsardzību abu valstu teritorijās saskaņā ar savas valsts tiesību aktiem un ievērojot abās valstīs dzīvojošo tautu nacionālās un reliģiskās tradīcijas, kā arī 5.panta 1.punktu, kas nosaka, ka izdevumus par Krievijas apbedījumu uzturēšanu sedz Latvijas puse un 3.punktu, kas nosaka, ka katra puse pēc saviem ieskatiem un ar otras puses piekrišanu, par saviem līdzekļiem var papildus veikt savas valsts apbedījumu, kas atrodas otras puses teritorijā, ierīkošanas un uzturēšanas darbus.

Ārlietu ministrija pašvaldību informējusi, ka Krievijas vēstniecība Latvijā ir iekļāvusi Memoriālu Valmierā remonta un rekonstrukcijas plānā 2019.gadam.

Aizsardzības ministrija pa diplomātiskiem kanāliem ir saskaņojusi Krievijas Federācijas vēstniecības plānotos rekonstrukcijas darbus, par vēstniecības līdzekļiem, Krievijas karavīru apbedījumu vietās, tajā skaitā arī Valmieras pilsētā.

Pagājušajā gadā Memoriālam ir veikta tehniskā apsekošana, un būvinženieris ir sniedzis atzinumu par konstatētiem galvenajiem bojājumu iemesliem un rekomendācijas nepieciešamajiem pasākumiem. Izstrādāta memoriāla atjaunošanas koncepcija, kurā ietverta arī provizoriska tāme.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks deputātus informēja, ka Memoriālā plānots atjaunot pieminekli un esošo infrastruktūru. Darbu kontroltāme ir ap 670 tūkstošiem eiro. Atjaunošanu plānots veikts vairākās kārtās 3 līdz 4 gadu laikā. Pēc mēra teiktā, pirmā prioritāte ir brūkošās sienas remonts.

Memoriāls atklāts 1985.gadā. Brāļu kapos tika pārapbedīti II pasaules karā Valmieras apkārtnē kritušie padomju karavīri un nacistu terora upuri.

    Kārlis - 15.05.2020

    Uz Zilupi, uz draudzības kurganu šo pieminekli!

    Andris - 17.05.2020

    ….nopietni???

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri