Valmieras Ziņas

Pašvaldība neizsniedz būvatļauju otras krematorijas celtniecībai Valmierā (5)

Otras krematorijas Valmieras pusē tomēr nebūs! Šādu lēmumu nule kā pieņēmusi Valmieras pilsētas pašvaldība, jo pret ieceri ir gan iedzīvotāji, gan ir citi apsvērumi.

Aptuveni 200 metrus no Vidzemes slimnīcas, 400 metrus no bērnudārza “Bitīte” un daudzdzīvokļu  mājām – tik tālu atrodas vieta, kur bija iecerēts būvēt otru krematoriju Valmieras pusē. Bija plānots būvēt apbedīšanas kompleksu un krematoriju ar atvadu zālēm, stāvlaukumu un dzīvžogu. Tomēr tika pieņemts lēmums – būvatļauju neizsniegt. 

“Krematorija un arī šis apbedīšanas pakalpojumu komplekss ir ēka, kas ir saistīta ar kapsētām, apbedījumiem. Šajā gadījumā tiešām vairāk tas uzsvars ir uz to, ka tas neatbilst mūsu apbūves noteikumiem un mūsu teritorijas plānojumam,” situāciju ReTV Ziņām skaidroja “Valmieras pilsētas Būvvalde” vadītāja Jolanta Brūniņa.

Ētiskie apsvērumi bija arī viens no biežāk minētajiem argumentiem publiskās apspriešanas laikā. Iesniegto aptauju apkopojums vēl vēsta – iedzīvotāji satraucas, ka samazināsies blakus esošo īpašumu vērtība.

“Publiskā apspriešana bija tikai viens no situācijas izpētes objektiem, ja tā var teikt. Un iedzīvotāji gana daudz piedalījās, bet tie viedokļi dalījās – bija gan cilvēki, kas bija kategoriski pret un bija cilvēki, kas atbalsta šo ieceri, un arī šo vietu,” atzina Brūniņa.

Par tobrīd karsto tematu viedokļus “par” un “pret” pauduši vairāk nekā 300 cilvēki. Tā kā viedokļi bija neviennozīmīgi, lēmuma pieņemšana pašvaldībā ieilga. “Mēs lūdzām atkārtoti pašvaldību lietu ministrijai [VARAM] sniegt skaidrojumu tieši par teritorijas plānojumu,” precizēja Brūniņa.

Iedzīvotājus satrauca arī fakts, ka dedzināšanas procesā radīšoties nepatīkamas smakas un vides piesārņojums. Valsts vides dienests (VVD) ReTV Ziņām sniedza šādu atbildi: “Tā kā šī krāsns bija identiska jau esošajai, arī gaisa emisijas ir identiski vērtējamas. Un mūsu rīcībā ir gan jau šīs, uzbūvētās krematorijas emisiju projekts, kurā tiek pamatots ar aprēķiniem, izklaides kartēm šī te ietekme uz gaisa kvalitāti. Tā kā mēs pieņemam, ka arī šī krematorija nebūtu uzskatāma kā drauds cilvēka veselībai un dzīvībai,” ReTV Ziņu dienestam atzina VVD Vidzemes reģiona direktore Dace Rudusa.

Valmieras pašvaldība gan pieļauj, ka ar šo lēmumu viss vēl nebūs beidzies. “Īpašnieks, ja viņam ir cits viedoklis, viņš drīkst pārstrīdēt šo lēmumu, sākotnējā institūcija būs pašvaldība,” sacīja pilsētas būvvaldes vadītāja.

Būvniecības ierosinātāja SIA “Vidzemes krematorija” pārstāvis Edmunds Litiņš ReTV Ziņām komentāru nesniedza, vien norādīja, ka patlaban uzņēmums iepazīstas ar lēmumu, jo par to uzzinājuši vakar.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  kk - 21.10.2020 Atbildēt

  Smieklīgs bija komentārs, ka mammas gar krematoriju brauks dzemdēt.
  Piemirsās, ka brauc dzemdēt uz slimnīcu, kur dažus stāvus zemāk mirst varbūt katru dienu…

  Faktiski tiek traucēta parasta uzņēmējdarbība.

  Varbūt vajadzēja projektā paredzēt vienā stūrī kārtējo tukšo bmx trasi, tad ļautu būvēt kaut pie valletas.

   Zukijs - 21.10.2020 Atbildēt

   Fu,fu,fu! Ētika izpalika? Ja jau par BMX trasi..tur jau nenieka nav uztraukuma..mazajiem chempis bet kovidbūda atvērta, pūlis un to starpā potenciāls slimnieks….

   PR - 22.10.2020 Atbildēt

   BMX trase nemaz nav tik tukša. Uz tās regulāri vakaros notiek bērnu treniņi. Pa vasaru bija sacensības.
   Pilnībā atbalstu šo lēmumu. Krematorijai ir vieta, kur nav caurbraucošas cilvēku plūsmas! Piemēram turpat kur tagad ir krematorija.
   Lai sameklē piemērotu vietu un tik būvē. Bizness netiek traucēts.
   Demokrātiskā valstī jāņem vērā vairākuma viedoklis.

    Jumis - 24.10.2020

    Esi tik droši pārliecināts, ka tas ir vairākuma viedoklis?

   Vecais - 23.10.2020 Atbildēt

   Varbūt esošajā krematorijā pašvaldībai ar kādas daļas pieder,konkurenti nav vajadzīgi.BMX trasītitei lielisks piemērs ir Rubenē aplūkojams ,ko mūsu zvaigznes attīstīja (: .

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE"   (reģ. nr. 40900035103) aicina darbā virtuves darbinieku filiālē "Rūja" (1.0 slodze) uz noteiktu laiku Prasības pretendentam: - vēlama vispārējā vidējā vai vidējā profesionālā izglītība; vēlama pieredze darbam virtuvē; - Valsts valodas prasme - A līmenis 1.pakāpe (izņemot personas, kuras ieguvušas pamata, vidējo vai augstāko izglītību akreditētās programmās latviešu valodā). Galvenie pienākumi: - Veikt sakņu un dārzeņu pirmapstrādi (kalibrēšanu, mazgāšanu un mizošanu ar mašīnu vai rokām). - Saņemt gatavo ēdienu porcijas no pavāra un pasniegt klientiem atbilstoši nozīmētajām diētas formām klientiem. - Nokopt galdus. Novākt ēdienu paliekas, nogādāt netīros traukus uz mazgāšanas vietu apstrādei.  - Uzkopt mitrā veidā pārtikas bloka telpu un ēdamzāļu inventāru (galdus, krēslus u.c.) un grīdu. - Veikt netīro trauku, iekārtu un mašīnu attīrīšanu no ēdiena atliekām, mazgāšanu, dezinfekciju. Mēs piedāvājam: - amata algu no 500.00 līdz 530.00 EUR bruto, (atkarībā no profesionālās darba pieredzes); - profesionālus kolēģus, izaugsmes un apmācības iespējas; - sociālās garantijas; - veselības apdrošināšanu pēc 6 nostrādātiem mēnešiem. Darba vietas adrese: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Pansionāts "Rūja", Jeru pagasts, Rūjienas novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi "Virtuves darbinieks" sūtīt uz e-pastu: Nadezda.Graudina@vsaczemgale.gov.lv. līdz 22.06.2021 plkst.12.00 Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/privatuma-politika Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Profesija: VIRTUVES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Rūjienas nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-22 Kontaktpersona: Nadežda Graudiņa Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri