Valmieras Ziņas

Pašvaldība līdzfinansēs izglītības iegūšanu privātajās izglītības iestādēs

Valmieras pilsētas pašvaldības 25.janvāra domes sēdē tika apstiprināta līdzfinansējuma piešķiršana pirmsskolas un pamatizglītības iegūšanai Valmieras administratīvajā teritorijā esošajās privātajās izglītības iestādēs, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Nosakot līdzfinansējuma apjomu, tika ņemtas vērā iepriekšējā gada izmaksas pašvaldības pirmsskolas un vispārizglītojošajās izglītības iestādēs. Lai saņemtu atbalstu, bērna un vismaz viena vecāka vai viņa likumīgā pārstāvja dzīvesvietai ir jābūt deklarētai Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā.

Atbilstoši Ministru kabineta noteiktajai aprēķina metodikai Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējums par bērniem un skolēniem, kuri klātienē apmeklēs privāto izglītības iestādi Valmieras administratīvajā teritorijā:

  • no pusotra gada līdz četru gadu vecumam (ieskaitot) būs 200,44 EUR;
  • no pieciem līdz sešiem gadiem – 135,96 EUR;
  • 1–9.klases skolēniem – 48,88 EUR.

Līdz šim Valmieras pilsētas pašvaldība bija paredzējusi finansējumu licencētas pirmsskolas izglītības iegūšanai privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs vismaz pusotra gada vecumu sasniegušajiem bērniem, ja tiem nebūtu nodrošināta vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs. Taču turpmāk līdzfinansējums privāto bērnudārzu apmeklējumam, kā arī pamatizglītības ieguvei tiks saglabāts arī tiem bērniem, kuriem tiek nodrošināta vieta pašvaldības izglītības iestādē, bet vecāki izvēlējušies Valmieras administratīvajā teritorijā esošas privātās izglītības iestādes pakalpojumus, kura nodrošina licencētu klātienes izglītības programmu.

Plašāka informācija par pieejamo atbalstu valmieriešu ģimenēm, kuru bērni apmeklē vai apmeklēs privātās izglītības iestādes, pieejama Valmieras Izglītības pārvaldē, zvanot pa tālruni 64207139 vai rakstot e-pastu vip@valmiera.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksaskaravīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani uz Zemessardzes 22.kājnieku bataljonu – 25447883, 28671227, vai ierodies vienībā - Valmierā, Cēsu ielā 54 (līdzi ņemot personas apliecinošu dokumentu un izglītības dokumentus). Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, "Kaugurmuiža" Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 10 Aktuāla līdz: 2021-04-08 Kontaktpersona: Zvani uz tālr. 25447883, 28671227, vai ierodies Valmierā, Cēsu 54 (līdzi ņemot dok.)

Mūsu partneri