Valmieras Ziņas

Pašvaldība atspēko pārmetumus par neatbilstoša velosipēdu celiņa izbūvi Kauguru ielā (2)

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau informējām, ka apvienība “Pilsēta cilvēkiem” norāda uz vairākām būtiskām kļūdām, izbūvējot veloceliņu Kauguru ielā, Valmierā. Portāls “Valmieras Ziņas” aicināja  Valmieras pilsētas pašvaldībai skaidrot, kādēļ izvēlēts šāds projekta risinājums.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa pastāstīja:

“Kauguru ielas pārbūve tās sliktā stāvokļa dēļ bija valmieriešu ilgi gaidīts notikums. Tā ir A klases iela (iela ar cieto segumu, pa kuru kursē pilsētas maršruta autobusi). 2019.gada 4.-11.februārī veiktajā automašīnu plūsmu mērījumā fiksēts, ka septiņās dienās Valmierā pa Cēsu ielu iebrauc 16 837 automašīnas, no kurām 1485 bija kravas automašīnas. Visas šīs automašīnas tālāk tiek virzītas braukšanai pa Kauguru ielu. Gan atbilstoši pilsētas teritorijas funkcionālajam zonējumam, gan faktiski pārbūvē esošā Kauguru iela daļēji atrodas starp rūpnieciskās apbūves teritoriju un meža aizsargjoslu ap pilsētu. Savienojot pilsētas apvedceļu ar Valmieras dienvidu daļā bāzētajiem uzņēmumiem, tā ir Valmieras komerctransportam nozīmīga infrastruktūra. Nākotnē ielai prognozēts industriālās nozīmes pieaugums.

Gatavojoties Kauguru ielas pārbūvei, jau 2013.gadā tika izstrādāts tās projekts saskaņā ar būvnormatīvu un atbilstoši Latvijas valsts standartu prasībām. Pirms pārbūves sākuma 2019.gadā ielas pārbūves projekts tika aktualizēts, saskaņojot aktuālo apakšzemes komunikāciju stāvokli un pieslēgumus. Ielas pārbūves projektā ceļu projektēšanas standarta ieteiktie risinājumi ir savietoti ar Kauguru ielai specifiskajām satiksmes dalībnieku drošības un ērtas kustības vajadzībām.

Pirms pārbūves ielas posmā no Cēsu līdz Rūpniecības ielai nebija ne gājēju, ne velosipēdu ceļa. Ņemot vērā blakus esošās industriālās teritorijas attīstību, kas saistīta arī ar jaunu darba vietu izveidi, ielas pārbūves gaitā ir izbūvēts trīs metrus plats kopīgs gājēju un velosipēdu ceļš, uz kura norādītas ieteicamās gājēju un velosipēdu plūsmu puses.  LVS 190-9 šādu kopīgu gājēju un velosipēdu ceļu pilsētu teritorijās neaizliedz. Tiks uzstādītas arī atbilstošas ceļa zīmes.

Pilsētvides attīstībā būtisks ir samērīgums un līdzsvarotība, saistot pašvaldībai pieejamos līdzekļus ar visas pilsētas infrastruktūras attīstības vajadzībām un specifiku. Kā pamato ielas pārbūves projekta autori no SIA “E.Daniševska birojs”, paplašinot Kauguru ielas veloceļu par papildu 50cm nepilnu 900m garā pārbūvējamā ielas posmā, izmaksas kļūtu nesamērīgi augstas attiecībā pret tās prognozēto izmantojamības koeficientu.

Domājot par mazaizsargāto satiksmes dalībnieku ērtībām un drošību, projektā ņemts vērā ielas izvietojums pilsētvidē, tās funkcionalitāte. Gar ielu ir meža masīvs bez publiskiem objektiem, izņemot Kauguru ielā 3 esošo pansionātu “Valmiera”. Ielas pretējā pusē atrodas dažas privātmājas, līdz kurām ved 1.7m plata ietve. Gar kopīgo gājēju un velosipēdu ceļu nav ēkas vai cita infrastruktūra, kam nepieciešams piekļūt vai kas varētu radīt pēkšņus fiziskus šķēršļus velobraucēju kustībai. Tādēļ ielas pārbūves projekta autori kā racionālāko risinājumu ieteicamajai velobraucēju virzīšanai izvēlējās joslu tuvāk zaļajai zonai, maksimāli atvirzot no šķēršļiem, t.sk., autovadītāju atvērtām durvīm brauktuves malā, aiz kuriem velobraucējs varētu “aizķerties”. Kopīgais gājēju un velosipēdu ceļš sabiedriskā transporta vietās netiek sašaurinātas, atsevišķās vietās ietve ir paplašināta.

Līdz ar Kauguru ielai blakus esošās Rūpniecības un Eksporta ielas industriālās teritorijas attīstību Kauguru ielā tiek prognozēta kravas automašīnu plūsmas palielināšanās. Tādēļ krustojuma zonā ar Rūpniecības ielu ietve/veloceļš tiek virzīts paralēli brauktuvei. Risinājums izvēlēts ar mērķi velosipēdistiem samazināt ātrumu, lai krustojums netiktu šķērsots pilnā ātrumā un velosipēdists spētu novērtēt situāciju.

Savukārt nobrauktuves uz ražošanas teritorijām projektētas 7m platumā, lai nodrošinātu kravas transporta manevrētspēju un atvēlētu 3.5m platas joslas katram braukšanas virzienam.

Jāpiemin, ka Kauguru ielas pārbūve šobrīd vēl nav pabeigta, un tiek gatavota nodošanai ekspluatācijā.”

  Nevis atspēko, bet nevarīgi taisnojas.

  Nevienas durvis nevar pāri zālājam ķert celiņu. Visā pasaulē velosipēdists tiek uzskatīts par transporta līdzekli un visneaizsargātākais transporta plūsmā vienmēr tiek uzskatīts gājējs, kurš tagad ir iespiests starp fūrēm, kas brauc ar 50km/ un velo, kas brauc 15-20km/h. Tas gan ir droši un gudri…

  Pamatoties ar plūsmām ir nepareizi – tāpēc jau to plūsmu nav, ka bail izmantot, ka nepareizi taisītas.

  Nauris Lārmanis - 27.08.2020

  Tie ir meli! Uzstādītās ceļa zīmes precīzi nosaka, kura puse izmantojama braucot ar velo, un, atbilstoši CSN, neatļauj ar velo atrasties gājēju pusē.
  Tāpat šīs ceļa zīmes nosaka, ka ar velo nedrīkst braukt pa brauktuvi, kas šajā situācijā būtu ērtāk un drošāk. Šai ceļa zīmei nav ieteicamības raksturs, tās prasības ir jāizpilda precīzi un obligāti.

  Starp citu, tiltus tad jau arī nevajag būvēt, jo reti kurš peld pāri upēm. Jo īpaši ar auto. Tas par kvalitatīvas infrastruktūras nebūvēšanu ;)

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Rīgas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 22307468. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 22307468 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums Valmierā, SIA VALPRO, aicina darbā: Pārdošanas asistentu/-i (uz noteiktu laiku) Galvenie pienākumi: Klientu pasūtījumu apstrāde Informācijas un dokumentācijas apstrāde un uzturēšana Ikdienas atbalsts pārdošanas komandai Sagaidām kandidātu ar: interesi par pārdošanas un ražošanas procesiem labām angļu valodas zināšanām/ vēlamas krievu valodas zināšanas labām datorlietošanas prasmēm (MS Office) vēlama augstākā izglītība atbilstošā jomā vēlama augstākā izglītība vai atbilstošas specialitātes pēdējā kursa students pieredzi pārdošanā un tehniskas zināšanas uzskatīsim par priekšrocību loģisko domāšanu, analītiskām spējām un prasmi strādāt ar lielu informācijas apjomu precizitāti, atbildību un iniciatīvu darbā aktīvu, komunikablu ,uz sadarbību un rezultātu orientētu personību Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā Latvijas kapitāla uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt profesionālu pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 900 mēnesī Dažādus papildu labumus un bonusus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 91% saražoto produktu piedāvājam vairāk kā 30 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-01 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag.

Aicina darbā IT PROJEKTU VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: apzināt un dokumentēt informācijas sistēmu lietotāju prasības izstrādāt datu analīzes sistēmas modeli, veikt tā ieviešanu un uzturēšanu veikt atskaišu prasību izzināšanu, analīzi un izstrādi, pārskatu veidošanu un datu modelēšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi ieviest esošo informācijas sistēmu uzlabojumus (sadarbībā ar iekšējiem/ārējiem partneriem) pārstāvēt uzņēmuma intereses grāmatvedības uzskaites sistēmas jaunas versijas izstrādē, veikt lietotāju prasību apzināšanu un koordinēt sadarbību ar izstrādātāju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: izglītību IT vai finanšu jomā un pieredzi līdzvērtīgu projektu izstrādē pieredzi darbā ar Microsoft Power BI vai līdzvērtīgu risinājumu izstrādi Microsoft piedāvāto tehnoloģiju un pakalpojumu pārzināšana un pielietošana teicamas zināšanas datu bāzu tehnoloģijās, vēlams SQL vēlamas zināšanas datu izgūšanā no Microsoft Dynamics NAV un Horizon analītisku domāšanu un spēju proaktīvi risināt problēmsituācijas labas sadarbības un komunikācijas prasmes ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas precizitāti un augstu atbildības sajūtu prasmi efektīvi apgūt jaunas tehnoloģijas spēju efektīvi strādāt gan individuāli, gan komandā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1550 EUR (bruto) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „IT projektu vadītājs” līdz š.g. 12. jūlijam (ieskaitot) iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-12 Kontaktpersona: CV un piet. vēstuli ar vakances norādi sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri