Valmieras Ziņas

Pašvaldība atspēko pārmetumus par neatbilstoša velosipēdu celiņa izbūvi Kauguru ielā (2)

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau informējām, ka apvienība “Pilsēta cilvēkiem” norāda uz vairākām būtiskām kļūdām, izbūvējot veloceliņu Kauguru ielā, Valmierā. Portāls “Valmieras Ziņas” aicināja  Valmieras pilsētas pašvaldībai skaidrot, kādēļ izvēlēts šāds projekta risinājums.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa pastāstīja:

“Kauguru ielas pārbūve tās sliktā stāvokļa dēļ bija valmieriešu ilgi gaidīts notikums. Tā ir A klases iela (iela ar cieto segumu, pa kuru kursē pilsētas maršruta autobusi). 2019.gada 4.-11.februārī veiktajā automašīnu plūsmu mērījumā fiksēts, ka septiņās dienās Valmierā pa Cēsu ielu iebrauc 16 837 automašīnas, no kurām 1485 bija kravas automašīnas. Visas šīs automašīnas tālāk tiek virzītas braukšanai pa Kauguru ielu. Gan atbilstoši pilsētas teritorijas funkcionālajam zonējumam, gan faktiski pārbūvē esošā Kauguru iela daļēji atrodas starp rūpnieciskās apbūves teritoriju un meža aizsargjoslu ap pilsētu. Savienojot pilsētas apvedceļu ar Valmieras dienvidu daļā bāzētajiem uzņēmumiem, tā ir Valmieras komerctransportam nozīmīga infrastruktūra. Nākotnē ielai prognozēts industriālās nozīmes pieaugums.

Gatavojoties Kauguru ielas pārbūvei, jau 2013.gadā tika izstrādāts tās projekts saskaņā ar būvnormatīvu un atbilstoši Latvijas valsts standartu prasībām. Pirms pārbūves sākuma 2019.gadā ielas pārbūves projekts tika aktualizēts, saskaņojot aktuālo apakšzemes komunikāciju stāvokli un pieslēgumus. Ielas pārbūves projektā ceļu projektēšanas standarta ieteiktie risinājumi ir savietoti ar Kauguru ielai specifiskajām satiksmes dalībnieku drošības un ērtas kustības vajadzībām.

Pirms pārbūves ielas posmā no Cēsu līdz Rūpniecības ielai nebija ne gājēju, ne velosipēdu ceļa. Ņemot vērā blakus esošās industriālās teritorijas attīstību, kas saistīta arī ar jaunu darba vietu izveidi, ielas pārbūves gaitā ir izbūvēts trīs metrus plats kopīgs gājēju un velosipēdu ceļš, uz kura norādītas ieteicamās gājēju un velosipēdu plūsmu puses.  LVS 190-9 šādu kopīgu gājēju un velosipēdu ceļu pilsētu teritorijās neaizliedz. Tiks uzstādītas arī atbilstošas ceļa zīmes.

Pilsētvides attīstībā būtisks ir samērīgums un līdzsvarotība, saistot pašvaldībai pieejamos līdzekļus ar visas pilsētas infrastruktūras attīstības vajadzībām un specifiku. Kā pamato ielas pārbūves projekta autori no SIA “E.Daniševska birojs”, paplašinot Kauguru ielas veloceļu par papildu 50cm nepilnu 900m garā pārbūvējamā ielas posmā, izmaksas kļūtu nesamērīgi augstas attiecībā pret tās prognozēto izmantojamības koeficientu.

Domājot par mazaizsargāto satiksmes dalībnieku ērtībām un drošību, projektā ņemts vērā ielas izvietojums pilsētvidē, tās funkcionalitāte. Gar ielu ir meža masīvs bez publiskiem objektiem, izņemot Kauguru ielā 3 esošo pansionātu “Valmiera”. Ielas pretējā pusē atrodas dažas privātmājas, līdz kurām ved 1.7m plata ietve. Gar kopīgo gājēju un velosipēdu ceļu nav ēkas vai cita infrastruktūra, kam nepieciešams piekļūt vai kas varētu radīt pēkšņus fiziskus šķēršļus velobraucēju kustībai. Tādēļ ielas pārbūves projekta autori kā racionālāko risinājumu ieteicamajai velobraucēju virzīšanai izvēlējās joslu tuvāk zaļajai zonai, maksimāli atvirzot no šķēršļiem, t.sk., autovadītāju atvērtām durvīm brauktuves malā, aiz kuriem velobraucējs varētu “aizķerties”. Kopīgais gājēju un velosipēdu ceļš sabiedriskā transporta vietās netiek sašaurinātas, atsevišķās vietās ietve ir paplašināta.

Līdz ar Kauguru ielai blakus esošās Rūpniecības un Eksporta ielas industriālās teritorijas attīstību Kauguru ielā tiek prognozēta kravas automašīnu plūsmas palielināšanās. Tādēļ krustojuma zonā ar Rūpniecības ielu ietve/veloceļš tiek virzīts paralēli brauktuvei. Risinājums izvēlēts ar mērķi velosipēdistiem samazināt ātrumu, lai krustojums netiktu šķērsots pilnā ātrumā un velosipēdists spētu novērtēt situāciju.

Savukārt nobrauktuves uz ražošanas teritorijām projektētas 7m platumā, lai nodrošinātu kravas transporta manevrētspēju un atvēlētu 3.5m platas joslas katram braukšanas virzienam.

Jāpiemin, ka Kauguru ielas pārbūve šobrīd vēl nav pabeigta, un tiek gatavota nodošanai ekspluatācijā.”

  Nevis atspēko, bet nevarīgi taisnojas.

  Nevienas durvis nevar pāri zālājam ķert celiņu. Visā pasaulē velosipēdists tiek uzskatīts par transporta līdzekli un visneaizsargātākais transporta plūsmā vienmēr tiek uzskatīts gājējs, kurš tagad ir iespiests starp fūrēm, kas brauc ar 50km/ un velo, kas brauc 15-20km/h. Tas gan ir droši un gudri…

  Pamatoties ar plūsmām ir nepareizi – tāpēc jau to plūsmu nav, ka bail izmantot, ka nepareizi taisītas.

  Nauris Lārmanis - 27.08.2020

  Tie ir meli! Uzstādītās ceļa zīmes precīzi nosaka, kura puse izmantojama braucot ar velo, un, atbilstoši CSN, neatļauj ar velo atrasties gājēju pusē.
  Tāpat šīs ceļa zīmes nosaka, ka ar velo nedrīkst braukt pa brauktuvi, kas šajā situācijā būtu ērtāk un drošāk. Šai ceļa zīmei nav ieteicamības raksturs, tās prasības ir jāizpilda precīzi un obligāti.

  Starp citu, tiltus tad jau arī nevajag būvēt, jo reti kurš peld pāri upēm. Jo īpaši ar auto. Tas par kvalitatīvas infrastruktūras nebūvēšanu ;)

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara 89” viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca” Rīgas ielā 64, Valmierā Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā; Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: veselības apdrošināšanu; mūsdienīgu darba vidi; papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; svētku dāvanas; atmaksātus papildatvaļinājumus; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; darba alga no EUR 1000 – 1050 (bruto) / 6.00 – 6.50 EUR/h (bruto). CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – Bistro pakalpojumu darbinieks VALMIERĀ ,vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26167218. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-04 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp: +371 26167218

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu  PAVĀRAM (-EI) (maiņas vadītājam/-ai) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”,Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: • vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze pavāra amatā; • godīgums un augsta atbildības sajūta; • pozitīva attieksme pret darbu; • spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: • garšīga un kvalitatīva ēdiena gatavošana saskaņā ar kalkulācijām; • tehnoloģisko procesu pārzināšana un ievērošana; • sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: • veselības apdrošināšanu; • mūsdienīgu darba vidi; • papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • atmaksātus papildatvaļinājumus; • svētku dāvanas; • profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • darba alga no EUR 1080 – 1130 (bruto),plus piemaksas . CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi - Pavārs Valmierā,vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26167218. Profesija: PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-04 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp: +371 26167218

Mūsu partneri