Valmieras Ziņas

Pašvaldība atspēko pārmetumus par neatbilstoša velosipēdu celiņa izbūvi Kauguru ielā (2)

Jau informējām, ka apvienība “Pilsēta cilvēkiem” norāda uz vairākām būtiskām kļūdām, izbūvējot veloceliņu Kauguru ielā, Valmierā. Portāls “Valmieras Ziņas” aicināja  Valmieras pilsētas pašvaldībai skaidrot, kādēļ izvēlēts šāds projekta risinājums.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa pastāstīja:

“Kauguru ielas pārbūve tās sliktā stāvokļa dēļ bija valmieriešu ilgi gaidīts notikums. Tā ir A klases iela (iela ar cieto segumu, pa kuru kursē pilsētas maršruta autobusi). 2019.gada 4.-11.februārī veiktajā automašīnu plūsmu mērījumā fiksēts, ka septiņās dienās Valmierā pa Cēsu ielu iebrauc 16 837 automašīnas, no kurām 1485 bija kravas automašīnas. Visas šīs automašīnas tālāk tiek virzītas braukšanai pa Kauguru ielu. Gan atbilstoši pilsētas teritorijas funkcionālajam zonējumam, gan faktiski pārbūvē esošā Kauguru iela daļēji atrodas starp rūpnieciskās apbūves teritoriju un meža aizsargjoslu ap pilsētu. Savienojot pilsētas apvedceļu ar Valmieras dienvidu daļā bāzētajiem uzņēmumiem, tā ir Valmieras komerctransportam nozīmīga infrastruktūra. Nākotnē ielai prognozēts industriālās nozīmes pieaugums.

Gatavojoties Kauguru ielas pārbūvei, jau 2013.gadā tika izstrādāts tās projekts saskaņā ar būvnormatīvu un atbilstoši Latvijas valsts standartu prasībām. Pirms pārbūves sākuma 2019.gadā ielas pārbūves projekts tika aktualizēts, saskaņojot aktuālo apakšzemes komunikāciju stāvokli un pieslēgumus. Ielas pārbūves projektā ceļu projektēšanas standarta ieteiktie risinājumi ir savietoti ar Kauguru ielai specifiskajām satiksmes dalībnieku drošības un ērtas kustības vajadzībām.

Pirms pārbūves ielas posmā no Cēsu līdz Rūpniecības ielai nebija ne gājēju, ne velosipēdu ceļa. Ņemot vērā blakus esošās industriālās teritorijas attīstību, kas saistīta arī ar jaunu darba vietu izveidi, ielas pārbūves gaitā ir izbūvēts trīs metrus plats kopīgs gājēju un velosipēdu ceļš, uz kura norādītas ieteicamās gājēju un velosipēdu plūsmu puses.  LVS 190-9 šādu kopīgu gājēju un velosipēdu ceļu pilsētu teritorijās neaizliedz. Tiks uzstādītas arī atbilstošas ceļa zīmes.

Pilsētvides attīstībā būtisks ir samērīgums un līdzsvarotība, saistot pašvaldībai pieejamos līdzekļus ar visas pilsētas infrastruktūras attīstības vajadzībām un specifiku. Kā pamato ielas pārbūves projekta autori no SIA “E.Daniševska birojs”, paplašinot Kauguru ielas veloceļu par papildu 50cm nepilnu 900m garā pārbūvējamā ielas posmā, izmaksas kļūtu nesamērīgi augstas attiecībā pret tās prognozēto izmantojamības koeficientu.

Domājot par mazaizsargāto satiksmes dalībnieku ērtībām un drošību, projektā ņemts vērā ielas izvietojums pilsētvidē, tās funkcionalitāte. Gar ielu ir meža masīvs bez publiskiem objektiem, izņemot Kauguru ielā 3 esošo pansionātu “Valmiera”. Ielas pretējā pusē atrodas dažas privātmājas, līdz kurām ved 1.7m plata ietve. Gar kopīgo gājēju un velosipēdu ceļu nav ēkas vai cita infrastruktūra, kam nepieciešams piekļūt vai kas varētu radīt pēkšņus fiziskus šķēršļus velobraucēju kustībai. Tādēļ ielas pārbūves projekta autori kā racionālāko risinājumu ieteicamajai velobraucēju virzīšanai izvēlējās joslu tuvāk zaļajai zonai, maksimāli atvirzot no šķēršļiem, t.sk., autovadītāju atvērtām durvīm brauktuves malā, aiz kuriem velobraucējs varētu “aizķerties”. Kopīgais gājēju un velosipēdu ceļš sabiedriskā transporta vietās netiek sašaurinātas, atsevišķās vietās ietve ir paplašināta.

Līdz ar Kauguru ielai blakus esošās Rūpniecības un Eksporta ielas industriālās teritorijas attīstību Kauguru ielā tiek prognozēta kravas automašīnu plūsmas palielināšanās. Tādēļ krustojuma zonā ar Rūpniecības ielu ietve/veloceļš tiek virzīts paralēli brauktuvei. Risinājums izvēlēts ar mērķi velosipēdistiem samazināt ātrumu, lai krustojums netiktu šķērsots pilnā ātrumā un velosipēdists spētu novērtēt situāciju.

Savukārt nobrauktuves uz ražošanas teritorijām projektētas 7m platumā, lai nodrošinātu kravas transporta manevrētspēju un atvēlētu 3.5m platas joslas katram braukšanas virzienam.

Jāpiemin, ka Kauguru ielas pārbūve šobrīd vēl nav pabeigta, un tiek gatavota nodošanai ekspluatācijā.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  kk - 19.08.2020 Atbildēt

  Nevis atspēko, bet nevarīgi taisnojas.

  Nevienas durvis nevar pāri zālājam ķert celiņu. Visā pasaulē velosipēdists tiek uzskatīts par transporta līdzekli un visneaizsargātākais transporta plūsmā vienmēr tiek uzskatīts gājējs, kurš tagad ir iespiests starp fūrēm, kas brauc ar 50km/ un velo, kas brauc 15-20km/h. Tas gan ir droši un gudri…

  Pamatoties ar plūsmām ir nepareizi – tāpēc jau to plūsmu nav, ka bail izmantot, ka nepareizi taisītas.

  Nauris Lārmanis - 27.08.2020 Atbildēt

  Tie ir meli! Uzstādītās ceļa zīmes precīzi nosaka, kura puse izmantojama braucot ar velo, un, atbilstoši CSN, neatļauj ar velo atrasties gājēju pusē.
  Tāpat šīs ceļa zīmes nosaka, ka ar velo nedrīkst braukt pa brauktuvi, kas šajā situācijā būtu ērtāk un drošāk. Šai ceļa zīmei nav ieteicamības raksturs, tās prasības ir jāizpilda precīzi un obligāti.

  Starp citu, tiltus tad jau arī nevajag būvēt, jo reti kurš peld pāri upēm. Jo īpaši ar auto. Tas par kvalitatīvas infrastruktūras nebūvēšanu ;)

Jāņa Daliņa stadions aicina komandā uzkopšanas dienesta darbinieku/-ci CV gaidīsim e-pastā: vakances@voc.lv līdz 08.10.2021. Tavi pienākumi: Nodrošināt tīrību un kārtību stadiona viesnīcas numuros, manēžā un koplietošanas telpās; Sagatavot stadiona viesnīcas numurus viesu uzņemšanai un uzkopt telpas pēc viesu aizbraukšanas; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu. Mēs sagaidām: Vidējo izglītību; Labas latviešu valodas zināšanas; Krievu un angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; Izpratni par tīru un sakoptu apkārtējo vidi, darba kultūru, kā arī sportisku un veselīgu dzīvesveidu; Teicamu saskarsmes kultūru un pozitīvu attieksmi pret veicamajiem darba pienākumiem. Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR pirms nodokļu nomaksas (pārbaudes laikā 3,75 EUR), summēto darba laiku, maiņu darbu; Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; Zinošu un atsaucīgu darba kolēģu komandu; Dinamisku darba vidi; Dažāda veida bonusus pēc pārbaudes laika. Pievienojies iespēju vietai, kur savas uzvaras piedzīvot atkal un atkal! Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, Čempionu iela 2, Valmiera, LV-4201 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-08 Kontaktpersona: Sūtīt CV uz e-pasta adresi: vakances@voc.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA "Valmieras Olimpiskais centrs", Čempionu iela 2, LV-4201, Valmiera, Valmieras novads Valmieras peldbaseins piedāvā darbu apkopējām. Prasības: veikt telpu tīrīšanu un uzkopšanu saskaņā ar objekta uzkopšanas programmu; sagatavot un uzturēt kārtībā nepieciešamo inventāru; pieteikt nepieciešamo uzkopšanas līdzekļu un inventāra pasūtīšanu; augsta atbildības sajūta un akurātums; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem; vēlamā izglītība – ne zemāka par vidējo; latviešu valodas zināšanas; Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR stundā (3,75 EUR - pārbaudes laikā) bruto, summēto darba laiku, maiņu darbu (arī nakts stundās, ar Darba likumā paredzēto piemaksu); Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; sociālās garantijas  darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; Dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; Darba vieta: Valmieras Olimpiskais centrs, Peldbaseinu kompleksā, Čempionu iela 2 Pieteikšanās līdz 31.10.2021 : Inga Amerika, inga.amerika@voc.lv, +371 28640939. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu inga.amerika@voc.lv

Mūsu partneri