Valmieras Ziņas

Pasaules koklētāju nometnes dalībnieki sniegs koncertus Zilākalnā un Dikļos

Ceturtdien, 29. jūnijā, plkst. 20.30 Kocēnu novada svētvietā, Zilākalnā norisināsies dziesmu vakars, kurā pieredzējušu koklētāju vadībā uzstāsies Pasaules koklētāju nometnes dalībnieki. Tāpat tradicionālās kokles spēles entuziasti, nometnes laikā apgūto, atskaņos arī 2017. gada 1. jūlijā, ievadot XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskaņas koncertu, kas norisināsies turpat Dikļos – Neikenkalna dabas koncertzālē, portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja Kocēnu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Gromova.

Pasaules koklētāju nometne šogad notiks pirmo reizi un piedalīties nometnē dota iespēja 50 dalībniekiem, tostarp koklētājiem no Vācijas, Japānas un Francijas. Kā atzīst koklētāja un etnomuzikoloģe, kā arī viena no nometnes organizatorēm Laima Jansone, interesentu skaits bija krietni lielāks un cilvēku vēlme bija pārsteidzoši liela. Laima Janosne piebilst, ka šāda koklētāju nometne varētu pārtapt par jaunu tradīciju.

Laima Jansone uzsver, ka pēdējo gadu laikā kokles spēle ir kļuvusi aktuāla un pieprasīta ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Ar koklēm saistītas senākās, visvairāk izpētītākās spēles tradīcijas.

“Pasaules koklētāju nometne sniegs iespēju kokles spēles entuziastiem, kā profesionāļiem, tā arī amatieriem, vairāku dienu garumā vienoties kopīgā tradicionālās kokles kā visvairāk apcerētākā un apbrīnotākā latviešu mūzikas instrumenta baudīšanā. Instrumenta spēlēšanas burvību vairos latviešu vēsturē tik nozīmīga vieta, kurā šis mūzikas instruments tiks spēlēts,”

atzīst Laima Jansone.

Jau iepriekš ziņots, ka dziedāšanas svētku aizsākuma vietā Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos  no 2017.gada 28.jūnija līdz 1.jūlijam norisināsies Pasaules koklētāju nometne, lai ieskandinātu Latvijas simtgadi un popularizētu tradicionālās kokles spēles tradīcijas, kā arī veicinātu Latvijas kultūrvēsturiski nozīmīgo vietu atpazīstamību.

Vairāku dienu garumā nometnes dalībnieki darbosies meistarklasēs pie pieredzējušiem kokļu pedagogiem, kā piemēram, Laimas Jansones, Edgara Lipora, Zanes Sniķeres un Ilzes Ozolas. Tāpat apmeklēs tradicionālās dziedāšanas nodarbības pie etnomuzikaloģes Ineses Mičules, kā arī elpošanas vingrinājumu nodarbības un citas aktivitātes, kas piemērotas koklētājiem pie Ilzes Seleckas.

Nometni noslēdzot un XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskaņas koncertu ievadot, 2017.gada 1. jūlijā plkst. 17.00 norisināsies dalībnieku kopīga uzstāšanās un saspēle pie Neikena Liepas, turpat Dikļos.

Pasākumu organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar talantīgo latviešu koklētāju Laimi Jansoni. Projektu īstenošanā ir piesaistīts “Latvijas valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2017” līdzfinansējums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri