Valmieras Ziņas

Pārrunā ar uzņēmējiem glāžu depozīta sistēmas ieviešanu Valmieras pilsētas svētkos

Lasīšanas laiks: 3 min

Plašām diskusijām aizvadīts seminārs ”Depozīta sistēmas trauku ieviešana pašvaldības rīkotajos pasākumos”, kurā, piedaloties uzņēmējiem no ēdināšanas pakalpojumu nozares un citām iesaistītajām pusēm, runāts par glāžu depozīta sistēmas ieviešanu Valmieras pilsētas svētkos jau šajā gadā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Ik gadu pilsētas svētki ir īpaši gaidīts notikums ne tikai valmieriešu vidū, bet arī reģiona, Latvijas un pat tuvāko kaimiņu, igauņu, vidū. Pasākumu apmeklē aptuveni 50 000 cilvēku, kas rezultējas ar lielu radīto atkritumu apjomu. 2023. gadā pilsētas svētkos tika savākti 68,4 m3 atkritumu. Tas atstāj lielu ietekmi uz vidi, turklāt, ik rītu pilsētas svētku nedēļas nogales laikā var vērot lielu atkritumu daudzumu ne tikai atkritumu tvertnēs, bet arī pasākuma norises vietā uz zemes.

Valmieras novada pašvaldības mērķis ir svētki bez atkritumiem. Saprotams, ka šāds mērķis drīzāk ir utopija, bet tas ļauj veidot nākotnes vīziju gan pasākuma organizatoriem, gan apmeklētājiem. Ja pašvaldība izvēlētos noteikt, ka vienreiz lietojamās plastmasas glāzes ir jāaizstāj ar papīra glāzēm, saražotais atkritumu daudzums nemainītos. Savukārt, ja ieviešam glāžu depozīta sistēmu, būtiski samazinās radītais atkritumu daudzums, jo tieši dzērienu glāzes ir tie atkritumi, kas sastāda ievērojamu daļu no savāktajiem atkritumiem pilsētas svētku laikā.

Seminārā Interreg programmas projekta “Change(K)now” ekspertes no Vidzemes Augstskolas pastāstīja par projektā plānotajām aktivitātēm un par dažādu materiālu trauku izmantošanu.

Pieredzē dalījās arī Rīgas valstspilsētas pašvaldības pārstāve, kura pastāstīja par to, kā norisinājās depozīta sistēmas organizēšanas 2023. gada Rīgas Ziemassvētku tirdziņā. Pasākumam tika izstrādātas glāzes ar īpašu dizainu, kas apmeklētājiem tik ļoti iepatikās, ka aptuveni 50 % no glāzēm netika atgrieztas. Rīgā ir apstiprināti saistošie noteikumi, kas nosaka, ka no šī gada 1. janvāra tirdzniecības organizatoram un dalībniekam aizliegts ielu tirdzniecības pasākuma laikā un īslaicīga rakstura ielu tirdzniecībā pārdot dzērienus glāzēs, kurām nav nodrošināta atkārtota lietošana.

Klātesošie dalībnieki uzdeva jautājumus par depozīta sistēmas ieviešanu, tās funkcionalitāti un citus neskaidros jautājumus. Uzņēmējiem, īpaši pasākumos, kuros ir liels apmeklētāju skaits, ir svarīgi strādāt ātri, tādēļ lielu slogu rada nepieciešamība skaidrot klientiem, kas ir depozīta glāze un ko ar to pēc dzēriena izlietošanas nepieciešams darīt. Pilsētas svētku organizatoru komanda jau laicīgi uzsāks komunikācijas kampaņu, lai pasākuma apmeklētāji jau varētu iepazīties ar sistēmu, turklāt pasākuma laikā būs izvietoti gan informatīvi plakāti, gan tiks atskaņots audio fails vai video pamācība, kā arī pasākuma teritorijā būs cilvēki, kas sniegs atbalstu, ja būs nepieciešams.

Šogad Valmieras pilsētas svētki norisināsies no 26. līdz 28. jūlijam, tos veltot izcilāsoļotāja, valmierieša Jāņa Daliņa 120. dzimšanas dienai. Svētkos apmeklētājus priecēs “Labvēlīgais tips”, “Raxtu Raxti”, “bet bet” un citi mākslinieki. Seko jaunumiem par pilsētas svētkiem valmierasvin.lv

Pasākums norisinājās Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros. Diskusiju organizēja Valmieras novada pašvaldība Interreg programmas projekta “BALTIPLAST” ietvaros, piedalījās Interreg programmas projekta “Change(K)now” eksperti no Vidzemes Augstskolas un Rīgas valstspilsētas pašvaldības, par depozīta sistēmu stāstīja SIA “Rent A Cup” pārstāve, pieredzē dalījās SIA “Valmiermuižas alus”.

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri