Valmieras Ziņas

Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši tiekas ar Norvēģijas kroņprinci Hokonu un kroņprincesi Meti Māritu

Pirmdiena, 23.aprīlis, pieciem Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) jauniešiem bija īpaša un satraukumiem pilna – ne jau katru dienu ir tikšanās ar augstu stāvošām valsts amatpersonām! Un šoreiz tie nebija mūsu valsts pārstāvji, bet Norvēģijas kroņprincis Hokons un kroņprincese Mete Mārita, kuri bija ieradušies Latvijā oficiālā vizītē. Tā kā visas trīs Baltijas valstis šogad svin savas simtgades, šī ir viena no vairākām Eiropas karaļnamu vizītēm, kas šogad gaidāmas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā (piektdien Latvijā ieradīsies Zviedrijas kroņprincese Viktorija un princis Daniels).

Norvēģijas viesiem diena bija pasākumiem bagāta – tikšanās ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni Rīgas pilī, ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, Latvijas un Norvēģijas biznesa forums, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) apmeklējums. Gaismas pilī mūsu Valsts prezidents teica apsveikuma runu un norvēģu viesiem pasniedza sudraba grāmatzīmi, bet LNB direktors Andris Vilks viņiem dāvāja grāmatu par Gaismas pili un tās arhitektu Gunāru Birkertu, savukārt Norvēģijas kroņprincese augstu novērtēja mūsu bibliotēkas arhitektūru un Tautas grāmatu plauktam dāvāja Marijas Parras grāmatu “Vafeļu sirdis”. Abi ciemiņi parakstījās arī LNB viesu grāmatā.

Nacionālās bibliotēkas 11.stāva korē, no kuras paveras 360 grādu plaša panorāma uz visu Rīgu, notika Norvēģijas kroņprinča Hokona un kroņprinceses Metes Māritas tikšanās ar Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijas un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jauniešiem, jo abās šajās skolās jauniešiem ir iespēja apgūt norvēģu valodu. Tikšanās sākumā notika abu skolu prezentācija, tika runāts par norvēģu literatūras klasiķiem un mūsdienu slavenību Jū Nesbē, tad Norvēģijas viesi iztaujāja jauniešus par viņu interesēm un nākotnes plāniem pēc skolas beigšanas. Sarunas noritēja gan norvēģu, gan angļu valodā. Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas galvenais runas vīrs bija Andris Vītols (pirms tam viņu intervēja arī Norvēģijas žurnāliste). Pat kroņprincis Hokons slavēja Andra norvēģu valodas izrunu! Sarunās aktīvi iesaistījās un uz ciemiņu jautājumiem atbildēja arī Andra skolasbiedri: Kristiāna Eltermane, Rebeka Dilbo, Kitija Pekaine un Ričards Edijs Štibe.

Lai arī cienījamie norvēģu viesi izturējās vienkārši, draudzīgi un smaidīgi, nenoliedzami, daudzo mediju klātbūtne un sarunas ar kroņprinci un kroņprincesi latviešu jauniešos radīja satraukumu. Tikšanās noslēgumā gan Ziemeļvalstu, gan Pārgaujas ģimnāzijas pārstāvji norvēģu pārim pasniedza grāmatas. Valmierieši viņiem uzdāvināja Imanta Ziedoņa “Krāsainās pasakas” angļu valodā.

Diemžēl ar Norvēģijas ciemiņiem neiznāca satikties Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas norvēģu valodas skolotājai Sandai Deisonei, jo tieši tajā laikā kopā ar vēl dažiem kolēģiem no VPĢ viņa atradās lidmašīnā uz Oslo, taču Sanda var lepoties ar saviem skolēniem. Šī viņiem bija vērtīga un neaizmirstama pieredze, kā likt lietā iegūtās zināšanas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri