Valmieras Ziņas

Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši tiekas ar Norvēģijas kroņprinci Hokonu un kroņprincesi Meti Māritu

Pirmdiena, 23.aprīlis, pieciem Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) jauniešiem bija īpaša un satraukumiem pilna – ne jau katru dienu ir tikšanās ar augstu stāvošām valsts amatpersonām! Un šoreiz tie nebija mūsu valsts pārstāvji, bet Norvēģijas kroņprincis Hokons un kroņprincese Mete Mārita, kuri bija ieradušies Latvijā oficiālā vizītē. Tā kā visas trīs Baltijas valstis šogad svin savas simtgades, šī ir viena no vairākām Eiropas karaļnamu vizītēm, kas šogad gaidāmas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā (piektdien Latvijā ieradīsies Zviedrijas kroņprincese Viktorija un princis Daniels).

Norvēģijas viesiem diena bija pasākumiem bagāta – tikšanās ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni Rīgas pilī, ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, Latvijas un Norvēģijas biznesa forums, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) apmeklējums. Gaismas pilī mūsu Valsts prezidents teica apsveikuma runu un norvēģu viesiem pasniedza sudraba grāmatzīmi, bet LNB direktors Andris Vilks viņiem dāvāja grāmatu par Gaismas pili un tās arhitektu Gunāru Birkertu, savukārt Norvēģijas kroņprincese augstu novērtēja mūsu bibliotēkas arhitektūru un Tautas grāmatu plauktam dāvāja Marijas Parras grāmatu “Vafeļu sirdis”. Abi ciemiņi parakstījās arī LNB viesu grāmatā.

Nacionālās bibliotēkas 11.stāva korē, no kuras paveras 360 grādu plaša panorāma uz visu Rīgu, notika Norvēģijas kroņprinča Hokona un kroņprinceses Metes Māritas tikšanās ar Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijas un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jauniešiem, jo abās šajās skolās jauniešiem ir iespēja apgūt norvēģu valodu. Tikšanās sākumā notika abu skolu prezentācija, tika runāts par norvēģu literatūras klasiķiem un mūsdienu slavenību Jū Nesbē, tad Norvēģijas viesi iztaujāja jauniešus par viņu interesēm un nākotnes plāniem pēc skolas beigšanas. Sarunas noritēja gan norvēģu, gan angļu valodā. Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas galvenais runas vīrs bija Andris Vītols (pirms tam viņu intervēja arī Norvēģijas žurnāliste). Pat kroņprincis Hokons slavēja Andra norvēģu valodas izrunu! Sarunās aktīvi iesaistījās un uz ciemiņu jautājumiem atbildēja arī Andra skolasbiedri: Kristiāna Eltermane, Rebeka Dilbo, Kitija Pekaine un Ričards Edijs Štibe.

Lai arī cienījamie norvēģu viesi izturējās vienkārši, draudzīgi un smaidīgi, nenoliedzami, daudzo mediju klātbūtne un sarunas ar kroņprinci un kroņprincesi latviešu jauniešos radīja satraukumu. Tikšanās noslēgumā gan Ziemeļvalstu, gan Pārgaujas ģimnāzijas pārstāvji norvēģu pārim pasniedza grāmatas. Valmierieši viņiem uzdāvināja Imanta Ziedoņa “Krāsainās pasakas” angļu valodā.

Diemžēl ar Norvēģijas ciemiņiem neiznāca satikties Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas norvēģu valodas skolotājai Sandai Deisonei, jo tieši tajā laikā kopā ar vēl dažiem kolēģiem no VPĢ viņa atradās lidmašīnā uz Oslo, taču Sanda var lepoties ar saviem skolēniem. Šī viņiem bija vērtīga un neaizmirstama pieredze, kā likt lietā iegūtās zināšanas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri