Valmieras Ziņas

Par labāko jauno biznesa ideju Burtnieku novadā atzīst suņu apmācības skolas izveidi

Piektdien, 29. novembrī, Matīšu Tautas namā norisinājās biznesa ideju konkursa “Ideja Burtnieku novadam” noslēguma pasākums. Ideju konkursā tika saņemti seši biznesa plāni, kuri noslēguma pasākumā tika arī aizstāvēti konkursa vērtēšanas žūrijai. Labāko ideju autori saņēma naudas balvas.

Pirmo vietu un konkursa galveno balvu 1000 EUR apmērā saņēma kinoloģes Lolitas Kaimiņas ideja par suņu skolas “Laimīgās ķepas” izveidi. Tajā ar pozitīvām metodēm apmācīs un socializēs suņus, kā arī tiks izglītoti saimnieki par atbildīgu suņu turēšanu un audzināšanu.

Otro vietu un 900 EUR idejas realizācijai saņēma Anete Ādamsone, kura gatavo dažādas kūkas un makarūnus, konkursa laikā izveidojusi zīmolu “Uz kūko”. Lai attīstītu šo uzņēmējdarbību, viņa startēja ar ideju par eklēru un vēju kūku, makarūnu gatavošanas meistarklasēm. Iegūto balvu investēs telpu iekārtošanai Rencēnu pagastā, kurās plāno gatavot konditorejas izstrādājumus un uzņemt meistarklašu dalībniekus.

Elīnai Karlivānei un Sandrai Melnalksnei Trēziņai piešķirta dalītā 3. vieta un katrai idejas īstenošanai – 450 EUR. Fotogrāfe Sandra Melnalksne Trēziņa prezentēja ideju par mājīgas fotostudijas labiekārtošanu Lizdēnos, lai varētu ne tikai fotografēt dabā, bet arī iekštelpās. Savukārt Elīna Karlivāne konkursā startēja ar ideju par aktīvo brīvdienu plānotāju, kurš tiktu radīts, lai iedvesmotu un motivētu ģimenes pievērsties aktīvam dzīvesveidam, apgūt jaunus sporta veidus, kā arī atklāt jaunas aktīvās atpūtas iespējas.

Konkursā tika pasniegtas arī divas veicināšanas balvas 100 EUR vērtībā. Vienu saņēma Gunita Gaile par atstarojošu vestu un jostu izgatavošanas ideju un zīmola “G-UNIT A’S” izveidi. Otru saņēma šuvēja Irēna Brence, kura vēlas īstenot ideju par lielo izmēru apģērbu šūšanu sievietēm un vīriešiem.

Vērtēšanas komisijā darbojās: Burtnieku novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājs Valērijs Seilis, SIA “Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrs” Valmieras biroja vadītāja Daiga Siliņa, uzņēmēja Silvija Reņģe, Burtnieku novada pašvaldības Tautsaimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs Gatis Cukmacis, Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja Laima Engere, biedrības “No Salacas līdz Rūjai” administratīvā vadītāja Ineta Būda un televīzijas kanāla “Re:TV” vadītāja Elīna Leimane.

Kā atzīst konkursa dalībnieki, biznesa plānu izveidē palīdzēja SIA “Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrs” organizētās apmācības. Sešās tikšanās reizēs konkursa dalībniekiem bija iespēja attīstīt zināšanas, pieredzi un kompetences, kas nepieciešamas savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai. Apmācību laikā dalībnieki devās arī pieredzes apmaiņas braucienos.

Biznesa ideju konkursu “Ideja Burtnieku novadam 2019” organizēja Burtnieku novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrs” Valmieras un Valkas biroju, lai attīstītu uzņēmējdarbības prasmes, sniegtu biznesa ideju autoriem nepieciešamās zināšanas un sekmētu dzīvotspējīgu uzņēmumu veidošanos. Konkursa tematika ir jaunu produktu un pakalpojuma radīšana, kā arī esošo produktu un pakalpojumu attīstīšana Burtnieku novadā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “ top!” Valkas ielā 1, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Valkas ielā 1. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri