Valmieras Ziņas

Par koku ciršanu ārpus meža Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 2 min

28. martā, Valmieras novada dome apstiprināja saistošos noteikumus Nr. 121 “Par koku ciršanu ārpus meža Valmieras novadā”, kuros, salīdzinot ar līdzšinējiem Valmieras novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr. 16, pilnveidota ārpus meža zemēm augošu koku ciršanas atļauju izsniegšanas procedūra un zaudējumu atlīdzības par dabas daudzveidības samazināšanu aprēķins, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Noteikumi paredz, kādi dokumenti pievienojami iesniegumam par koku ciršanas atļaujas izsniegšanu un kāda papildinformācija noteiktos gadījumos var tikt pieprasīta. Tāpat noteikts pašvaldības koeficients zaudējumu aprēķinā par dabas daudzveidības samazināšanu, kā arī zaudējumu piemērošanas kārtība.

Ja koku ciršana nepieciešama būvniecības ieceres īstenošanai, turpmāk atļauja koku ciršanai saņemama atbilstoši Ministru kabineta noteikumos Nr.309 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža “ noteiktajai kārtībai.

Koku ciršanas atļauja ir derīga divus gadus no tās izsniegšanas brīža. Ja koku ciršana ir saistīta ar būvniecību un būvniecībai ir izsniegta būvatļauja vai akceptēts paskaidrojuma raksts, vai apliecinājuma karte, tad Komisijas lēmums par atļauju koku nociršanai ir derīgs, kamēr ir spēkā esoša būvatļauja, paskaidrojuma raksts vai apliecinājuma karte.

Saistošie noteikumi nosaka:

  • kārtību, kādā Valmieras novada pašvaldība Ministru kabineta noteikumos par koku ciršanu ārpus meža paredzētajos gadījumos izvērtē iesniegumus atļaujas saņemšanai koku ciršanai ārpus meža un izsniedz attiecīgas atļaujas;
  • Valmieras novada pašvaldības koeficientu zaudējumu atlīdzības par dabas daudzveidības samazināšanu aprēķināšanai un samaksas kārtību;
  • sabiedrībai nozīmīgus gadījumus, kad rīko publisko apspriešanu pirms atļaujas izsniegšanas ārpus meža zemēm augošu koku ciršanai.

Koku ciršanas atļauja pieejama Valmieras novada pašvaldības tīmekļvietnē, sadaļā “Pakalpojumi”.

Saistošie noteikumi pieejami tīmekļvietnē likumi.lv.

Saistošo noteikumu īstenošana labvēlīgi ietekmē bioloģisko daudzveidību, gaisa kvalitāti, klimatu, ainavu, kultūras un dabas mantojumu, vienlaikus mudinot nekustamo īpašumu saimniekus apzināties šo vērtību nozīmību. Savukārt kvalitatīvāka vide un ainava pozitīvi ietekmē iedzīvotāju veselību.

50% jeb vairāk nekā 147 000 ha no Valmieras novada teritorijas aizņem mežu platības. Valmieras novadā ir apzināti vairāk nekā 900 aizsargājami koki, to starpā Eiropas gada koks Latvijā 2023. gadā Kaņepju dižozols, Rietekļa kadiķis un citi. Ik gadu tiek atklāti arvien jauni dižkoki, tos var pieteikt arī iedzīvotāji. Pieteikt jaunu dižkoku iespējams Dabas aizsardzības pārvaldes Dižkoku uzskaites rīkā.

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”  aicina savā komandā uz nenoteiktu laiku: Apkopēju uz pilnu darba slodzi Darba pienākumi: veikt nodaļas telpu tīrīšanas un uzkopšanas darbus atbilstoši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna prasībām; uzturēt darba kārtībā nepieciešamo inventāru. Prasības kandidātiem: godprātīga attieksme pret darbu un augsta atbildības sajūta; spēja strādāt kvalitatīvi un intensīvi, spēja strādāt komandā; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valodas likumu; Piedāvājam: amatam atbilstošu, konkurētspējīgu un stabilu atalgojumu;  pretimnākošus un profesionālus kolēģus;  darbam nepieciešamo apmācību; teicamus darba apstākļus sakārtotā vidē; veselības apdrošināšanu pēc 6 mēnešu darba slimnīcā. Darbs uzsākams nekavējoties vai pēc vienošanās. Atalgojums: stundas tarifa likme 5.12 EUR pirms nodokļu nomaksas, papildus noteikta piemaksa par darbu kaitīgos apstākļos. Atbilstoši VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” iekšējiem normatīvajiem aktiem un darba vides risku novērtējumam ir noteikta piemaksa par darbu īpašos apstākļos – 10% no noteiktās mēnešalgas. Pretendenti aicināti pieteikties, iesniedzot profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtot uz e-pastu - svetlana.karanikova@strencupns.lv vai pa pastu uz adresi - Valkas iela 11, Strenči, Valmieras novads, LV-4730, ar norādi vakancei “Apkopējs” līdz 27.06.2024. Jautājumu gadījumā zvanīt VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” personāla vadītājai Svetlanai Karaņikovai, tālr. 25480530. 1) Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 11, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-27

Mūsu partneri