Valmieras Ziņas

Paplašinās Zilākalna pirmsskolas izglītības grupas telpas

Kocēnu novada domes sēdē 31. oktobrī deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu iegādāties ēku Kultūras ielā 17, Zilākalnā, lai, pārceļot uz jaunām telpām Zilākalna pagasta bibliotēku, nodrošinātu Jura Neikena Dikļu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas Zilākalnā attīstību, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Papildus Zilākalna pagasta bibliotēkai ēkā plānots izvietot arī Zilākalna pagasta pārvaldi ar kasi un telpām Kocēnu novada Sociālajam dienestam apmeklēju pieņemšanai, kā arī paredzēt telpas gan Zilākalna pensionāru klubam, gan vietējiem jauniešiem.

1958. gadā celtās bijušās kūdras fabrikas administratīvās ēkas platība ir 504,8 m2 un kopā ar to tiks nopirkta arī zeme 2803 m2 platībā, pirkuma summa ir 35 000 eiro.

Zilākalna pagasts ir visblīvāk apdzīvotais Kocēnu novada pagasts – 26 iedzīvotāji uz vienu kvadrātkilometru, un tajā ir otrs lielākais pirmsskolas vecuma bērnu skaits, kam ir tendence ar katru gadu arvien palielināties. Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem uz šī gada 1. jūliju Zilākalna pagastā deklarēti 72 bērni vecumā līdz sešiem gadiem.

Pirmā pirmsskolas izglītības grupa Zilākalna pagastā tika atvērta 2001. gadā, kad to apmeklēja deviņi audzēkņi, bērnu skaitam pieaugot, grupa tika pārcelta uz ēku Kultūras ielā 1, kur pašlaik atrodas arī bibliotēka, kultūras nams un pasta nodaļa. Pieaugot iedzīvotāju un jauno ģimeņu skaitam, 2013. gadā tika atvērta otra grupa ar 15 vietām, taču bērnu skaits bērnudārzā turpina palielināties – šajā mācību gadā grupu apmeklē 50 bērni. Telpu ierobežotās platības dēļ veidojas rinda uz vietu bērnudārzā.

Ēkas Kultūras ielā 17 iegāde radīs apstākļus Jura Neikena Dikļu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas Zilākalnā attīstībai – līdzšinējās plašās bibliotēkas telpas ir piemērotas pusotra līdz divus gadus veciem bērniem, jo tās atrodas ēkas pirmajā stāvā, kurām ir ērti piekļūt ar bērnu ratiņiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri