Valmieras Ziņas

Pansionātā “Valmiera” Covid-19 vakcīnu saņēmuši pirmie 38 klienti un 18 darbinieki

Lasīšanas laiks: 2 min

19.februārī Valmieras pilsētas pašvaldības pansionātā “Valmiera”, kas darbojas divās adresēs Rīgas ielā 55 un Kauguru ielā 3, notika pirmā klientu un darbinieku vakcinācija pret Covid-19.  “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19 saņēma 38 klienti un 18 darbinieki, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Izbraukuma vakcināciju veica SIA “Valmieras Veselības centrs” vakcinācijas kabineta medicīnas darbinieki. Vakcinēti netika klienti un darbinieki, kuriem pēc saslimšanas ar Covid-19 vēl nav pagājušas 90 dienas, kuru laikā saglabājas dabiskā imunitāte, kā arī tie, kuriem vakcinācija nav ieteicama veselības problēmu dēļ vai kuri lēmumu vakcinēties vēl nav pieņēmuši.

Sociālās aprūpes centri, pastāvot augstam saslimšanas komplikāciju riskam, ir viena no prioritārajām vakcinācijas grupām. Vakcinācija ir vienkāršākais, drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt cilvēkus. Vakcīna veicina ķermeņa dabisko aizsargspēju, lai radītu antivielas pret Covid-19. Vakcīna neizraisa saslimšanu un nerada komplikācijas. Vakcinācijas mērķis ir novērst saslimšanu un pasargāt no slimības iespējamajām sekām, tajā skaitā invaliditātes un nāves, smagu slimības gaitu padarīt vidēju vai vieglu, nepieļaut slimības izplatīšanos sabiedrībā, tādējādi samazinot sabiedrības veselības apdraudējumu, pasargāt tos cilvēkus, kuri objektīvu iemeslu dēļ nevar vakcinēties.

Valmieras pilsētas pašvaldības pansionāta “Valmiera” direktore Teiksma Taube informē par vakcinācijas procesu: “Saraksti par klientiem, kuri vēlas vakcinēties, mums bija apkopoti jau kopš pagājušā gada decembra. Tos aktualizējām vēl pirms vakcinācijas, ņemot vērā katra vēlmi tikt vakcinētam un katra veselības stāvokli. Par vakcināciju informējām arī katra klienta tuviniekus un nepieciešamības gadījumā saņēmām piekrišanu. Vakcinācijas procesu vērtēju kā operatīvu un profesionālu. Pirms vakcinācijas Valmieras Veselības centra vakcinācijas kabineta pārstāvji katram klientam izmērīja temperatūru, asinsspiedienu un noteica skābekļa līmeni asinīs. Pēc tam vakcīnu saņēmušais 15 minūtes tika novērots. Tāpat kā ikdienā, visi vakcinētie klienti ir pansionāta medicīnas māsas un aprūpētāju uzraudzībā. Informāciju, kā klienti jūtas pēc vakcinācijas, sniedzam vakcinācijas kabinetam.”

Valmieras pilsētas pašvaldības pansionātā “Valmiera” uzturas 100 klienti un strādā 52 darbinieki. Nākamā vakcinēšanās plānota sadarbībā ar Valmieras Veselības centra vakcinācijas kabinetu, tiklīdz tas būs nepieciešams vai kad atbilstoši “AstraZeneca” vadlīnijām jāsaņem otra vakcīnas deva.

Sociālās aprūpes centru darbinieku un klientu vakcinācijas Latvijā sākās 10.februārī.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri