Valmieras Ziņas

Palielināts finansiālais atbalsts bērna uzraudzības pakalpojuma sniedzējam

Lasīšanas laiks: 2 min

Lai atbalstītu Valmieras novada ģimenes, kuru bērni gaida rindā uz vietu Valmieras novada pašvaldības bērnudārzā, ir palielināts ikmēneša finansējums bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem – sertificētām auklēm, kas reģistrētas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

31. janvārī Valmieras novada pašvaldības domes sēdē apstiprināts finansējuma apmērs 2024. gadā – 287,57 eiro mēnesī vienam bērnam. 

Pašvaldības finansējums ir paredzēts uzraudzības pakalpojuma nodrošināšanai bērnam no pusotra gada vecuma, ja viņš ir reģistrēts uzņemšanai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, bet šo vietu pašvaldība viņam vēl nevar nodrošināt. Lai saņemtu pašvaldības atbalstu, bērna un vismaz viena no bērna likumisko pārstāvju dzīvesvietai ir jābūt deklarētai Valmieras novadā. Kā arī bērna likumiskajam pārstāvim ir jābūt noslēgtam līgumam ar aukli atbilstoši Ministru kabineta noteikumos noteiktajām prasībām, un izvēlētais bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējs nav bērna likumiskais pārstāvis.

Atbalsts tiek piešķirts par pilna laika (ne mazāk kā 40 stundas nedēļā) bērnu uzraudzības pakalpojuma sniegšanu bērna dzīvesvietā vai citā piemērotā vietā Valmieras novadā, taču tas nav paredzēts ēdināšanas izdevumu segšanai. Pašvaldības līdzfinansējuma izmaksu pārtrauc, kad bērns ir uzņemts pašvaldības bērnudārzā, kura rindā reģistrēts. Līdzfinansējuma izmaksu nepārtrauc, ja, pamatojoties uz ārsta atzinumu, bērns nevar apmeklēt izglītības iestādi adaptācijas grūtību vai veselības stāvokļa dēļ.

Lai saņemtu atbalstu, auklei jāiesniedz pašvaldībā iesniegums, kam pievienota līguma, kas noslēgts ar bērna likumisko pārstāvi par aukles pakalpojumiem, kopija.

Valmieras novada pašvaldības dibinātās pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādes, kur īsteno pirmsskolas izglītības programmu, apmeklē 2862 bērni (2023. gada 1.septembra dati). Valmieras novadā notiek mērķtiecīgs darbs, lai pirmsskolas izglītības iestādēs nebūtu rindas. 2023. gada augusta beigās pēc pārbūves tika atklāta Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Varavīksne”, radot 108 jaunas vietas, lai nodrošinātu pirmsskolas izglītības pieejamību bērniem, kuru vecāki dzīvo vai strādā Valmierā. Savukārt Strenču pirmsskolas izglītības iestāde “Minkāns” Strenču pamatskolas programmu realizācijas vietā Sedā septembra vidū atvērta papildus viena grupa. Valmieras novada pašvaldība meklē iespējas arī citu jau esošu pirmsskolas izglītības iestāžu paplašināšanai un jaunu izveidei Valmierā un novadā.

Atgādinām, ka Valmieras novada pašvaldība sniedz arī finansiālu atbalstu iedzīvotājiem, kuru bērni apmeklē privātās izglītības iestādēs Valmieras novadā, tajā skaitā izglītības iestādes, kur īsteno pirmsskolas izglītības programmu. 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri