Valmieras Ziņas

Otrdien gājis bojā ledū ielūzis cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 30.marta plkst. 6.30 līdz 31.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 21.15 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Stradu pagastu, kur uz autoceļa Gulbene – Rēzekne dega vieglā automašīna 6m2 platībā. Plkst. 22.02 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 00.30 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur dega vienstāva vasarnīca 35m2 platībā. Plkst. 3.12 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē saņemti divi izsaukumi, kas saistīti ar apkures ierīcēm. Plkst. 10.35 tika saņemts izsaukums uz Vecpiebalgas novada Vecpiebalgas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m2 platībā. Plkst. 12.02 darbi notikuma vietā tika pabeigti. Kā arī plkst. 19.00 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Kocēnu novada Vaidavas pagastu, kur nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā dzīvojamā ēkā bija radies piedūmojums. Plkst. 19.31 darbi tika pabeigti.

Vakar tika saņemts izsaukums uz Madonas novadu, kur ūdenstilpē uz ledus cilvēks sauc pēc palīdzības. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka cilvēks  uz ledus nav redzams, tika pārmeklēta ielūšanas vieta un tās apkārtne. 100 metrus no krasta tika atrastas personīgās mantas. Ūdenslīdēji uzsāka meklēšanas darbus zem ūdens un atrada bojāgājušu cilvēku. 

VUGD brīdina – šobrīd, iestājoties pavasarīgākiem laikapstākļiem, ūdenstilpju ledus kārta ir ļoti plāna un neizturīga. Tāpēc aicina iedzīvotājus nedoties uz ledus, jo tas ir bīstami un var apdraudēt cilvēka veselību un dzīvību!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 43 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri