Valmieras Ziņas

“Operācija Pingvīns” – Zanes Eniņas ceļojums uz Antarktīdu

Parasti saka, ka labāk vienreiz redzēt nekā septiņreiz dzirdēt, tomēr ne visiem ir iespēja nokļūt Austrālijā, Antarktīdā vai Jaunzēlandē, tāpēc daudzi interesenti apmeklē Valmieras Tūrisma informācijas centra un veikala “Gandrs” organizētos Ceļotāju stāstu vakarus.

27.oktobra vakarā par savu ceļojumu uz Antarktīdu stāstīja “nopelniem bagātā” ceļotāja un blogere Zane Eniņa. Nopelniem bagātā tāpēc, ka Zane bijusi visos kontinentos, 70 valstīs, un viņas stāstījums par šīm zemēm varētu aizņemt ļoti daudzus vakarus, bet par to var lasīt arī viņas blogā mugursoma.lv.

Stāstījuma ievadā Zane dalījās savās pārdomās par to, ka ne vienmēr viss notiek, kā plānots, un tas pat ir labāk. Dažādi apstākļi, satiktie cilvēki bieži vien izmaina sākotnējos nodomus. Un tā biļete uz Ekvadoru, spāņu meitene Amaija, Jaunais gads Lieldienu salās, brīvprātīgais darbs, 7 plānoto dienu vietā 22 dienas – tas viss veido “Operāciju Pingvīns”. Ak jā, arī Zanes uzdrīkstēšanās uzrunāt biznesa publiku un palūgt vienu biznesa pusdienu naudu ziedot viņas ceļojumam uz Antarktīdu. Kā Zane saka, neuzdrošināsies un nepajautāsi – neuzzināsi! Protams, ir bijusi arī kritika un nosodījums par naudas prasīšanu izklaidei, tomēr daudzi cilvēki atbalstījuši Zanes trako ideju, un četru dienu laikā nepieciešamā summa (ap 5000 dolāru) ieskaitīta Zanes kontā. Jāteic, ka parasti Zane ir budžeta ceļotāja un dienā parasti iztiek ar 20 eiro, bet Antarktīda tomēr nav Eiropa.

Kā trīs lielākos ieguvumus Zane min, protams, pašu Antarktīdu, jaunus draugus un ticību. Savukārt sabiedrībā tā ir bijusi laba diskusija un pūļfinansēšanas piemērs, kas kopumā pasaulē nav nekas jauns.

Ceļojums uz Antarktīdu sācies no Argentīnas pilsētas Ushualas (spāņu val. – pasaules gals), un par ceļotāju mājām trīs nedēļu garumā kļuvis kuģis, no kura uz sauszemi devušies gumijas laivās jeb zodiakos. Zanes stāstījumu par Antaktīdu papildina video ar pingvīnu “dziesmām” un pastkaršu cienīgi dabasskati, kur jūtama dabas varenība ar sniega un ledus plašumiem, klintīm, aisbergiem, pingvīniem, roņiem, albatrosiem.

Runājot par Antarktīdu, cilvēkiem parasti prātā nāk aukstums, taču Zane atzīst, ka Latvijas ziemas ir krietni draņķīgākas. Zane gan Antarktīdu izbaudījusi turienes vasaras beigās – no 20.februāra līdz 12.martam. Lielākais aukstums -20, bet Dienviddžordžijas salā pat +5+10 grādi.

Ceļošanas sezona uz Antarktīdu ir no septembra līdz maijam, pārējā laikā visi ūdens ceļi ir slēgti.
Stāstījuma laikā uzzinām, ka šādos ceļojumos stingri tiek ievērota piesardzība, tiek dezinficēti apavi, pārbaudīts apģērbs, arī dzīvniekiem nedrīkst iet tuvāk par 4 metriem, taču pingvīni šos likumus neievēro un viņi ir diezgan ziņkārīgi. Tāpat maldīgs ir uzskats, ka pingvīni un roņi ir lempīgi. Tas ir tikai uz sauszemes, toties ūdenī viņi ir ļoti veikli! Un jā, kājās vajag gumijas zābakus, jo tādās pingvīnu teritorijās ir daudz dubļu un kaku, kas izdala arī sava veida “smaržas”. Vēl no Zanes uzzinām, ka vaļu sugas var atpazīt pēc astes veidojuma un pēc tā, kā viņi izšļāc ūdeni.

Īpašs stāsts ir par ceļojuma laikā satiktajiem cilvēkiem. Katrs ekspedīcijas dalībnieks – leģenda! Īpaši tiek pieminēts Lorijs Deksters – vēsturnieks, maratonists, izcils stāstnieks. Neviena diena nav pagājusi garlaikojoties, ceļojuma laikā notikušas dažādas lekcijas par vēju, aisbergiem, faunu u.c. jautājumiem, arī Zane uzstājusies un stāstījusi par Latviju. Tikpat atsaucīgi vārdi tiek veltīti arī saviem ceļabiedriem, kas nebūt nav nekādi jaunieši. Zanes kajītes biedre bijusi ap 70 gadus veca kundzīte Džoanna, bet 82 gadus vecais Dankans pēc Antarktīdas ceļojuma atbraucis arī pie Zanes uz Latviju.

No Dienviddžordžijas salas Zane visiem saviem atbalstītājiem nosūtījusi 84 pastkartes. Zane aicina nebaidīties un sekot saviem sapņiem. Vieta, kur Zane grib atgriezties, ir Islande, bet nākamais ceļamērķis, uz kurieni Zane dosies novembrī, ir Bangkoka.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie darba pienākumi: Vadīt un apkalpot traktora tehniku; Uzturēt traktoru un iekārtas tehniskajā kārtībā; Veikt teritorijas uzkopšanas un labiekārtošanas darbus. Koku izzāģēšana , celmu frēzēšana Zāles pļaušana ar rokas un mehanizētiem instrumentiem. Prasības: Atbilstoša vidējā profesionālā izglītība; Pieredze traktora tehnikas vadīšanā un tehniskajā apkalpošanā; Traktora tehnikas vadītāja apliecība. Fiziskā izturība un spēja strādāt komandā. Piedāvājam: Darbu stabilā uzņēmumā veselības apdrošināšanu Sociālās garantijas atalgojums-pastāvīgā stundas tarifa likme no EUR 4,75 un darba algas mainīgās daļas apmērs līdz 30% Pieteikties līdz 2020.gada 7.oktobrim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 28663305. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-07 Kontaktpersona: CV sūtīt uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, t. 26568960.

Mūsu partneri