Valmieras Ziņas

Olga Rajecka: būs daudz pārsteigumu un visi koncerti būs ļoti krāsaini

Lasīšanas laiks: 7 min

Ko tu šajā sarežģītajā laikā vēlies pavēstīt saviem klausītājiem?

Esmu sapratusi: ir jādzīvo katru dienu; pavisam noteikti mums katram vajag savus nākotnes plānus un mērķus. Katru dienu vakaros ir jāskaita lūgšana un jāpiemin labie darbi, kurus esi izdarījis pa dienu. Ir svarīgi no rīta pamosties blakus mīļotajam cilvēkam un tas, ka bērni ir veseli.

Atceramies: kad bija epidēmija, mums nebija ļauts dziedāt, dziedāt un būt kopā, visi bija izolēti, taču, kā es saku – karā viss ir atļauts! Karā cilvēki mirst un dzimst, karā cilvēki pārdomā daudzas lietas, diemžēl arī zaudē savus tuvākos, un tas ir briesmīgi… Taču karā ir atļauts arī dziedāt un dejot. Mēs nezinām, kas ar mums var notikt; mēs varam tikai ziedot un palīdzēt un darīt visu citu, kas ir mūsu spēkos, taču neko nevaram ietekmēt, tāpēc mums ir jāizrāda sava attieksme. Arī – vai esam ar savu kaimiņu uz vienu roku. Katrā ziņā, es vienmēr esmu ar saviem kaimiņiem uz vienu roku; mēs vienmēr viņiem palīdzēsim, un arī tad, kad esmu prom, mani kaimiņi vienmēr man palīdz – gan pieskata dzīvniekus, gan aplej puķes. Tā mēs te dzīvojam, un es gribētu, lai visi tā dzīvo.

Jau pēc dažām dienām sāksies tava jubilejas koncerttūre. Ar kādām domām un izjūtām tu to gaidi?

Ar lielu nepacietību! (Smaida.) Esmu priecīga, ka esmu nodzīvojusi līdz sešdesmit gadiem, ka esmu sākusi dziedāt 14 gadu vecumā, tātad dziedu jau pilnus 46 gadus… Šie gadi bijuši skaisti un enerģiski, un esmu pārliecināta, ka arī turpmāk dzīvē mani gaida daudz skaistu lietu un notikumu. Man ir bērni, tātad – ir turpinājums, un, ja mēs visi kopā domātu labas domas, tad nebūtu tas, kas pašlaik diemžēl notiek kaimiņos Ukrainā… Ja mēs visi iestātos par savu zemi, ja mēs būtu tādi patrioti, kādi ir ukraiņi… Noliecu galvu viņu priekšā par to, ka viņi ir tādi savas zemes un dzimtenes patrioti! Domāju, ka arī mēs tādi būtu. Mums tikai drusku jāpašķetina, kas notiek valdībā, jāsaprot, kurš ir kas. Un būtu labi, ja tie, kuri sēž tur, augšā, un saņem lielās naudas, padomātu arī par mums, parastajiem cilvēkiem, lai viņi dažreiz padomā, kā mums klājas un no kā mēs dzīvojam, un kas notiek Latvijā. Jo tie, kas ir tur, augšā, ļoti maz kaut kur ir bijuši; viņi pie cilvēkiem brauc tikai pirms vēlēšanām, un tad saka, ka ir noguruši, jo viņiem, redz, jātiekas ar vēlētājiem. Un tas ir vienīgais lielais darbs, kuru viņi ir izdarījuši… Un tad vēl ir daudz tādu, kas nav mūsu pusē, lai gan te ir piedzimuši un nodzīvojuši, bet tagad grib citu varu, un arī tas ir ļoti sāpīgi. Uz Sibīriju gandrīz no katras ģimenes kāds ir izsūtīts; kas tur kādreiz dzīvoja, tika izsūtīti; arī manas draudzenes vecmāmiņu kopā ar visu ģimeni izsūtīja, izsitot viņas dzīvokļa durvis ar zābakiem. Par to man ir ļoti liela sāpe…

Kur tu smelies spēku un iedvesmu, lai tomēr, par spīti visam, rīkotu savus jubilejas koncertus?

Spēku man dod doma, ka aizvien varu padziedāt, ka varu dejot un varu iepriecināt un iedvesmot cilvēkus – tā, kā to darīju 1991.gada janvāra barikādēs, kā to darīju pandēmijas laikā, dziedot visos pagalmos un uz ielām, sētās un pie pansionātiem. Tāpēc liels paldies manam vīram Ivo, kurš šajā laikā mani vienmēr atbalstīja ar skaņas tehniku un aparatūru, manam deju kolektīvam «Madara», liels paldies maniem draugiem, paldies arī Didzim Melderim, kurš ziemas koncertos spēlēja ģitāru, lai arī viņam sala pirksti. Bet mēs to izturējām! Domāju, tas ir ļoti svarīgi, ka varam cilvēkus uzmundrināt, ka vari dot cerību. Jo cerība jau mirst pēdējā, vai ne? Cilvēki taču cer, ka kāds vēl tomēr smaida, nevis visu laiku jūtas nospiesti, vai skatās televizoru. Ejiet taču dārzā, jo ir pavasaris! Grābiet, ravējiet, stādiet; nevis visu laiku skatieties ziņas! Daudzi, skatoties TV ziņas, baidās, bet – pret ienaidnieku ir jācīnās! Ir jābūt drosmīgam, un tas viņam nepatīk; viņš pats kļūst bailīgs. Ja tu no viņa baidies, viņš ir drosmīgs; tāpēc – nebaidies! Ņemiet piemēru no ukraiņiem – no sievām un vīriem, kas tur karo, aizstāvot savu zemi!

Koncerttūrē droši vien izdziedāsi savu repertuāru no A līdz Z?

Par repertuāru – jā, jo šo 46 gadu laikā esmu iedziedājusi vairāk nekā tūkstoš dziesmu. Citi pat tik ilgi nav nodzīvojuši, kā es dziedu… Šķiet, mēs ar Ievu Akurateri esam palikušas vienīgās, kuras tik ilgi dzied un dejo, un vēl ir formā. (Smejas.)

Tāpēc katrs mans koncerts būs atšķirīgs, tajos skanēs dažādas dziesmas, taču koncerta pirmajā daļā vienmēr būs Imanta Kalniņa dziesmas – gan dzirdētas, gan nedzirdētas, gan ļoti populāras, gan mazāk zināmas. Reiz saskaitīju, ka laikam esmu ieskaņojusi 116 ImKas dziesmas pa šiem gadiem, un par dažām nemaz neatcerējos, ka esmu tās iedziedājusi. (Smaida.) Koncertos pirmā daļa būs nemainīga, un tajā piedalīsies instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā: ģitārists Jānis Rubiks, Ernests Mediņš pie bungām, pats Jānis Miltiņš un Jānis Bērziņš, kā arī čellists Tomass Ančs. Būs daudz pārsteigumu un galvenais, ka visi koncerti būs ļoti krāsaini.

Savu koncerttūri sāksi Lielvārdē – tev pavisam īpašā vietā.

Pirmās skatuves atmiņas man saistās ar ansambli Lielvārdes kolhozā «Lāčplēsis», tāpēc tieši Lielvārdē 2.aprīlī sāksies mana koncerttūre, un nesen atjaunotajā Kultūras centrā notiks šajā dienā notiks divi koncerti. Tajos gaidu arī savus atbalstītājus, kuri savulaik mūs atbalstīja, kad TV3 «Dziesmu karos» piedalījos kopā ar Lielvārdes Violeto kori. Droši varu teikt, ka lielvārdieši ir manējie! Lepojos, ka esmu no tās puses, ka mums ir skaists Kultūras nams, ka mums ar kori izdevās estrādē ierīkot soliņus. Toreiz darījām visu, lai soliņi būtu, un tur tie ir. Par to man ir liels gandarījums un prieks, un zinu, ka kopā ar draugiem un faniem varu daudz izdarīt. Atgriežoties pie koncerta: tajā piedalīsies arī dziedātāja Aija Andrejeva un ģitārists Kaspars Ansons, dziedātājs Uģis Roze, Lielvārdes Violetais koris, vidējās paaudzes deju kolektīvs «Madara», ar kuru kopā vēl uzdancošu kādu tautas deju, tā ka koncerta otrā daļa būs ļoti spilgta un grandioza. Ceru arī, ka klausītāji un mani fani dziedās līdzi! Puszāle jau bija izpirkta, kad vēl bija ierobežojumi; tagad vajadzētu izpirkt otru pusi. Jo nevajag neko gaidīt, tāpēc lai pēc tam nebūtu jānožēlo – nu kāpēc es neaizgāju? Tieši tāpat bija pandēmijas laikā, kad cilvēki teica: kāpēc es neaizgāju, gadu taču viss bija ciet, vajadzēja taču toreiz aiziet… Neko nevajag atlikt, un neko nevajag bāzt zeķē! Jo mēs neko nezinām, kas būs…

Tālāk tavi ceļi vedīs uz Valmieru un Rēzekni?

Jā, 8.aprīlī viesosimies Valmieras Kultūras centrā, un koncertā piedalīsies gan grupa «Bāze 7», gan «Vitamīns», Raimonds Macats, Aigars Krēsla, būs Sandra Macate, arī Jānis Eglītis un Jānis Purviņš – viss vecais «Vitamīna» sastāvs. Un, protams, koncertā piedalīsies arī «Eolika».

9.aprīlī visi būsi Latgales vēstniecībā «GORS» Rēzeknē, un šajā koncertā piedalīsies grupa «Baltie lāči» un Andris Baltacis, arī Andris Eriņš, grupa «Dricānu dominante», vijolniece Inga Zeile un grupa «Baritoni», kuri izpildīs manas dziesmas. Protams, arī šeit būs Uģis Roze. Pirmajā daļā skanēs Imants Kalniņš, bet otrā daļa būs ballītes un «Balto lāču» stilā, kurā manas dziesmas skanēs tādā interesantā apdarē, kuras pavadīs akordeons, vijole un tuba.

Vai koncerts būs arī Rīgā?

Jā, 22.aprīlī viesosimies VF Kultūras pilī, un šajā koncertā piedalīsies tie deju kolektīvi, kuros esmu dejojusi pēdējos gados: gan TAD «Līgo» ar deju «Saule riet» un «Sidrabrasa», būs vidējās paaudzes deju kolektīvs «Rotaļa XO» un deja «Krūga Madaļeņa», kas tika speciāli veidota man. Būs arī vidējās paaudzes deju kolektīvs «Madara», kas izpildīs vairākas dejas un ar kuru kopā gan dziedāšu, gan dejošu. Būs sastāvs «Šain», ar kuru savulaik bijām kopā Gruzijā, un tajā apvienojušies astoņi precēti pāri no citiem kolektīviem – gan «Daugavas», gan «Zīles» un «Rotaļas». Šajā koncertā pirmajā izdziedāsim «Buramdziesmas» kopā ar dziedātājām Zani Gudro un Laimu Miltiņu, kā arī ģitārists Aivaru Gudro. Otrajā daļā uz VEF skaistās skatuves būs ritīga dancošana. 

Un viens no skaistākajiem mirkļiem ir ziņa, ka atkal ir atdzimis «Dāmu pops» – dzīvs un dziedātgribošs, un dziedošās meitenes būs gan 24.aprīļa koncertā Cēsu koncertzālē, gan 30.aprīlī Ventspils koncertzālē «Latvija».

Vēl noteikti gribu piebilst, ka šajos koncertos dominēs ļoti koši tērpi: es visu laiku mainīšu tērpus – būs gan platformenes, gan kļošenes, kas atkal ir modē, un «pink» (rozā) krāsa, kas šogad ir galvenā modes krāsa.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

  Vairāk par mums uzzināsi šeit: www.vid.gov.lv VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS (reģ. Nr. 90000069281) izsludina konkursu uz Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes Starptautisko darījumu riska novēršanas daļas galvenā nodokļu inspektora ierēdņa amatu (2 vakances uz nenoteiktu laiku) Iespēja strādāt Rīgā, Bauskā, Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī, Vamierā, Jēkabpilī vai Rēzeknē. Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes kompetencē ir Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) pamatdarbības un atbalsta funkcijas īstenošana labprātīgas nodokļu, nodevu, citu valsts noteikto obligāto maksājumu un tieši piemērojamos Eiropas Savienības normatīvajos aktos par muitas lietām noteikto maksājumu saistību izpildes, aprēķināšanas un maksāšanas pareizības kontroles, atbalsta un nodokļu parādu piedziņas jomā. Ja Tev ir: akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība; zināšanas/izpratne par kapitālsabiedrību finanšu un/vai pārrobežu darījumu analīzi; prasme analizēt liela apjoma un daudzveidīgu informāciju; ļoti labas angļu valodas zināšanas; pamatprasmes darbā ar MS Outlook, Word, Excel un PowerPoint; atbilstība likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas un Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; nevainojama reputācija. Ja vēlies ieguldīt savas zināšanas un prasmes interesantā un dinamiskā vidē un: analizēt uzņēmumu finanšu rādītājus un identificēt uzņēmumu ienākuma nodokļa riskus transfertcenu jomā, lai īstenotu pasākumus, kas veicinās nodokļu maksātāju nodokļu saistību izpildi izvērtēt nodokļu maksātājuiesniegumus iepriekšējas vienošanās noslēgšanai par darījuma tirgus cenas noteikšanu, sagatavot lēmumus un iepriekšējas vienošanās līgumus par darījuma tirgus cenas noteikšanu; sagatavot un aizstāvēt argumentētu viedokli transfertcenu lietās, kas tiek izskatītas savstarpējā saskaņošanas procedūrā ar citu valstu nodokļu administrācijām un starptautiskajā arbitrāžā (padomdevējkomisijā), lai novērstu nodokļu dubulto uzlikšanu saistīto uzņēmumu peļņas korekcijas gadījumos; sagatavot lēmumu projektus par transfertcenu dokumentācijas iesniegšanas termiņa vai sagatavošanas prasību neievērošanu; izskatīt iesniegumus un sagatavot atbilžu projektus nodokļu maksātājiem, iestādēm un organizācijām. izstrādāt un aktualizēt iekšējos normatīvos aktus un metodiskos materiālus, sagatavot uzziņas nodokļu maksātājiem par tiesībām konkrētajā tiesiskajā situācijā. Pievienojies mūsu kolektīvam, jo mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu, mēnešalga no 1399 līdz 1799 EUR (bruto), pārbaudes laikā līdz 1599 EUR, atkarībā no Tavas profesionālās pieredzes ilguma attiecīgajā jomā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā; personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; iespēju piedalīties dažādās, tostarp starptautiskās, apmācību programmās; sociālās garantijas; attālināta darba iespējas; elastīgu darba laiku; veselības apdrošināšanas polisi; papildatvaļinājuma dienas. Priekšrocības pretendentam ar: akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību ekonomikā vai komerczinībās un administrēšanā, vai tiesību zinātnē; pieredzi nodokļu administrēšanā vai uzņēmējdarbībā, vai finanšu vadībā, vai finanšu analīzē, vai grāmatvedībā, vai auditā vai tiesību zinātnē ne mazāk kā divi gadi; zināšanām/izpratni par transfertcenām un/vai pastāvīgajām pārstāvniecībām. Ierēdņa dienesta vieta: Talejas iela 1, Rīga; Pasta iela 11, Bauska; Rīgas iela 4/6, Daugavpils; Jūras iela 25/29, Liepāja; Dzintaru iela 18, Ventspils; Beātes iela 49, Valmiera; Draudzības aleja 2, Jēkabpils; 18.novembra iela 16, Rēzekne. Pēc pārbaudes laika ir iespēja strādāt attālināti. Pieteikuma vēstuli, dzīvesgaitas aprakstu (Curriculum Vitae (CV)), izglītību apliecinoša dokumenta kopiju 20 dienu laikā no šī sludinājuma publicēšanas Nodarbinātības valsts aģentūras vakanču portālā lūdzam nosūtīt Valsts ieņēmumu dienestam, Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, vai uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Konkurss uz NNVP_SDRND_GNI_2v_Vards_Uzvards”. Pretendentiem, kuri izglītību ir ieguvuši ārvalstīs, lūdzam pievienot dokumentu par tās akadēmisko atzīšanu Latvijā. Sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks izvirzīti personāla atlases otrajai kārtai. Piesakot savu kandidatūru vakantajam ierēdņa amatam, pretendents apliecina, ka atbilst likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas un Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām. Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Personas datu apstrādes pārzinis ir VID Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, tālr. +371 67122633. Papildu informāciju par Personas datu apstrādi VID var iegūt tīmekļa vietnē Personas datu apstrāde VID un par VID atlases procesa privātuma politiku VID var iegūt tīmekļa vietnē Privātuma politika. Jautājumos par amata pienākumiem zvani uz tālruņa numuru +371 67121548. Ja Tev ir neskaidrības par konkursu, zvani uz tālruņa numuru +371 67122633 vai uzdod savu jautājumu, rakstot uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Jautājums par konkursu”. Profesija: GALVENAIS NODOKĻU INSPEKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 49, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-06 Kontaktpersona: Tālrunis: 67122633 E-pasts: vid.konkursi@vid.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, sniedz kvalitatīvus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus – atkritumu savākšanu, šķirošanu, transportēšanu, apstrādi un apglabāšanu videi draudzīgā veidā, kā arī veic sabiedrības informēšanu un izglītošanu. AICINĀM SEZONAS DARBĀ: Atkritumu savācēju (9611 01)  PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi uz noteiktu laiku līdz 2023.gada 31.augustam; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 750 EUR mēnesī; Piemaksas par papildus darba apjomu; Degvielas izdevumu kompensācija darbinieka nokļūšanai uz darbu; Sociālās garantijas; ; Nelaimes gadījumu apdrošināšana uzsākot darbu; Transporta bāzes vieta: Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov.; Ģimenei draudzīgu darba vietu. PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu, lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (fizisks darbs) ievērot darba drošības noteikumus; Strādājot lietot darba apģērbu un individuālos aizsardzības līdzekļus; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru.  PRASĪBAS: Vidējā vai pamatizglītība; Godprātīga attieksme pret darbu un kolēģiem; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts) lūdzam iesūtīt e-pastā darbs@zaao.lv līdz 2023.gada 6.jūnijam Tālrunis informācijai: 26207402 Pateicamies par atsaucību! Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201. Profesija: ATKRITUMU SAVĀCĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-06 Kontaktpersona: Personāla Speciālists Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri