Valmieras Ziņas

Nozāģēs bīstamu dižvītolu (1)

Valmieras pilsētas pašvaldība ir saņēmusi Dabas aizsardzības pārvaldes atļauju stipri bojāta un bīstama aizsargājamā vītola nozāģēšanai Rīgas ielā 50, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Vītolam, kas atrodas zālienā netālu no benzīntanka un ielas, izdrupusi trupējusī stumbra daļa, padarot atlikušo stumbru nedrošu. Vītola vainags ticis stipri veidots un kopts jau iepriekš, koka saglabāšanas un bīstamības novēršanas nolūkā. Taču, konstatējot pašreizējo koka stāvokli, Valmieras pilsētas pašvaldība lūdza Dabas aizsardzības pārvaldes atļauju koka nozāģēšanai vai dot rekomendācijas citām nepieciešamajām darbībām. 

Dabas aizsardzības pārvaldes apsekojumā konstatēts, ka vītols ir kļuvis bīstams un nav iespējams novērst bīstamības situāciju. Konstatēts, ka vītola stumbrs faktiski ir trupējušas koksnes kaudzīte ar diviem zaļiem stumbra fragmentiem, no kuriem aug atvases. Stumbra daļām dzīvās koksnes ir ļoti maz, kas ietekmē koka stabilitāti. Ņemot vērā koka atrašanās vietu un tā stāvokli, pieņemts lēmums par atļaujas sniegšanu koka nozāģēšanai.

Baltā vītola (Salix alba) stumbra apkārtmērs ir 6,68m, kas atbilstoši Ministru kabineta 16.03.2010. noteikumiem Nr.264 atbilst valsts nozīmes dabas pieminekļa – aizsargājamā koka–vietējo sugu dižkoka – statusam. Šādam statusam vītols atbilst, ja tā stumbra apkārtmērs 1,3 metru augstumā virs koka sakņu kakla nav mazāks par 4,5m.

Koka nozāģēšana atbilstoši pašvaldības deleģēšanas līgumam ir uzdota SIA “Valmieras Namsaimnieks” koku kopšanas speciālistiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Maksims - 10.01.2021 Atbildēt

    Ceresim, ka Valmieras namsaimnieks netaisis mahinacijas ar naudas un nodokļu maksājumiem (ar cieņu Robežu iela 4-2

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri