Valmieras Ziņas

Novembra Ceļotāju stāstos – daudzveidīgā un karstā Izraēla

Lasīšanas laiks: 4 min

Kad ārā ir auksta un pelēka novembra diena un nevar saprast, kad beidzas rīta krēsla un sākas jau vakars, ir patīkami doties ceļojumā uz kādu siltāku zemi. Bet, ja šādas iespējas dotajā brīdī nav, atliek apmeklēt Valmieras Tūrisma centra rīkotos Ceļotāju stāstus, kas 27.novembra vakarā klausītājus aizveda uz Izraēlu.

Tie, kas ar Agnesi Kalniņu jau bija tikušies septembra Ceļotāju stāstos, saprata, ka tikpat aizraujošs un emocionāls stāstījums gaidāms arī šajā vakarā, vienīgi Igaunijā Agnesei bija jāpiedzīvo aukstums, lietus un slapjdraņķis, bet Izraēlā bija jādomā, kā paglābties no saules un sagādāt ūdeni.

Izraēla, 30 dienas, 1020 kilometri, +30, +35 grādu temperatūra, vienatnē un kājām – tas vien jau pasaka daudz! Vēl bija arī apmēram 15 kg smaga soma, 16 tulznas, 4 reizes nomainīta āda uz deguna, milzīgs nogurums, sāpes, bailes, izmisums, kam pretī liekams gandarījums, sajūsma par dabu un sastaptajiem cilvēkiem, sava spēka un varēšanas apzināšanās, iespaidi, pieredze, rūdījums un atziņa – Tas bija spilgtākais piedzīvojums manā mūžā!

Agnese savu taku sāka 2018.gada martā Izraēlas ziemeļos, lai, virzoties uz dienvidiem, pakāpeniski pierastu pie grūtībām un karstuma. Šī Izraēlas taka ir viena no 20 pasaulē skaistākajiem maršrutiem, jo aptver lielu dabas dažādību, sākot ar zaļiem priežu mežiem, beidzot ar saulē uzkarsušu akmens tuksnesi. To labi varēja redzēt arī Agneses fotogrāfijās, kurās mežus pamazām nomaina krūmi, palmas un kaktusi, magoņu lauki pāriet sausā un neauglīgā plašumā, kas mijas ar klintīm un izžuvušu upju aizām. Izraēlā šādu dabas taku ir daudz, un tās ir marķētas. Konkrētā dabas taka sadalīta 44 segmentos, bet Agnese sev to iedalīja tikai trijos posmos, ar mērķi pārgājienu pabeigt savā 42.dzimšanas dienā…

Izraēlas ziemeļos neiztrūkstošs objekts ir govis, nelieli kolhoziņi – kibuci, maršrutā netradicionālas ir arī mazas bibliotēkas koka kastītēs un „trases eņģeļi” – brīvprātīgie, kas savās mājās uzņem ceļotājus, un tādu ir daudz! Ne tikai puišiem, bet arī meitenēm Izraēlā ir obligātais karadienests, pēc kura daudzi nesteidzas studēt vai strādāt, bet gan dodas ceļojumos. Šajā pārgājienā Agnese satikusi daudz izpalīdzīgu un jauku cilvēku ne tikai no Izraēlas, bet arī no Amerikas, Krievijas un Latvijas, pat kaimiņu no Siguldas, kas savulaik pārcēlies uz tālo zemi. Ceļojuma laikā bija arī dažas reizes, kad Agneses draugs vai satiktie paziņas Agnesi nocēluši no trases, lai viņa nedaudz varētu atpūsties, bet pēc tam atkal nolikuši vietā. Izraēlā varēja satikt ne tikai latviešus, bet veikalos iegādāties arī „Laimas” konfektes, Cēsu alu, Rīgas šprotes, bet no rīta – bez kafijas nekur!

Es neesmu pareiza. Ar mani visu laiku kaut kas notiek – tā par sevi saka Agnese. Tas „kaut kas” notika arī šoreiz, kad 5.ceļojuma dienā attapusies, ka mežmalā aizmirsusi drēbju maisiņu un palikusi ar to, kas mugurā. Vēl kādā citā krīzes dienā Agnese sapratusi, ka pietrūks ēdiena. Agnese nav reliģioza un īsti netic Dievam, bet šajās dienās secinājusi – Dieviņš ir! Kad palikusi bez drēbēm, Agnesei dāsni palīdzējusi izraēliešu ģimene, kad somā nav vairs bijis nekā ēdama, viņa atradusi maisiņu ar pārtiku! Šādos ceļojumos cilvēki ļoti rūpējas viens par otru.

Parastā ceļojuma dienā Agnese nogājusi vidēji 30 kilometrus un izdzērusi 3-3,5 litrus ūdens. Tuksnesī, lai nenotiktu dehidrācija, bija jānodrošinās ar 6 litriem ūdens, kas noglabāts īpašās slēptuvēs, kuru koordinātes ceļotājs saņem telefonā. Bet gadās, ka nav zonas…

Ir bijuši romantiski brīži ar vīnu, atzīmējot dēla dzimšanas dienu, jūras krastā tuncis un aliņš, baudot saulrietu un saullēktu, kalni, migla un apjausma – cik apkārt ir nenormāli kluss!

Pārgājiena beigu posms bija ļoti sarežģīts un smags – karstums, nogurums, kāpieni ar smago mugursomu klintīs pa kāpnēm un trosēm. Agnese atzīstas, ka tik tieva nekad nav bijusi! Un tad sāka sāpēt kāja, kurai nepalīdzēja vairs pat sauja ibumetīna… Vēl kādu dienu Agnese kliboja, dienā vairs pievarot tikai 12 kilometrus, līdz saprata, ka jāpieņem smagākais lēmums. Kad līdz finišam vairs tikai 50 kilometri, Agnese pārgājienam pielika punktu – padošanās sajūta nav forša

Bet izrādījās, ka Agnese nepielika punktu, kāds augšā parūpējās par komatu, jo pēc gada Agnese pilnīgi neplānoti atgriezās trasē un šoreiz kopā ar grupu pieveica nenoietos kilometrus.

Agnese ir pateicīga ģimenei, visiem draugiem un paziņām, kas viņu atbalstīja finansiāli, fiziski un emocionāli, kā arī aizdeva ceļojuma ekipējumu, paldies arī Lowa zābaciņiem, kas nepievīla garajā pārgājienā.

Ceļojumi kopā ar Agnesi turpināsies arī 2020.gadā, jo projektā „No viena gala līdz otram” Agnese jau veikusi trešo pārgājienu – cauri Kiprai, bet maijā ir biļete uz Ungāriju.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt saimnieciskos darbus Valmieras pagasta teritorijā: • apsekot Pašvaldības autoceļus, veikt neliela apjoma remontdarbus, ceļmalu apkopšanu, pļaušanu, krūmu izciršanu, zāģēšanu, novākšanu; • palīdzēt kopt, formēt un izzāģēt kokus un krūmus, palīdzēt likvidēt vēja vai citādā veidā nodarītos postījumus un novākt bīstamos kokus, kas apdraud ēkas, elektrolīnijas, autoceļus un citus objektus; • piedalīties teritorijas labiekārtošanā un uzturēšanā; • rūpēties par Pārvaldes atbildībā esošo ēku un telpu tehnisko stāvokli; un ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • teicamas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ēku, telpu, teritoriju un autoceļu ikdienas uzturēšanas un remontu darbiem, to apjomu noteikšanu; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 2. mēnešalgu grupai no 515 EUR līdz 521 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā dārznieku/-ci Valmieras pagastā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • rūpēties par Valmiermuižas parka un Valmieras pagasta publisko teritoriju apstādījumiem: • veikt apstādījumu ierīkošanu, kopšanu, atjaunošanu; • piedalīties dekoratīvo augu, koku un krūmu stādīšanā, kopšanā, formēšanā; • uzraudzīt teritorijas kopšanas darbu kvalitāti; • sniegt teritorijas labiekārtošanas priekšlikumus; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība dārzkopībā; • labas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ainavas ierīkošanas arhitektūru, plānošanu, augu stādīšanu; • darba pieredze parka dārznieka, dārzkopības jomā; • prasme organizēt savu darbu; • spēja strādāt komandā, precīzi, ar iniciatīvu un augstu atbildības sajūtu, labām komunikācijas un saskarsmes prasmēm; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 690 līdz 865 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums dārznieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: DĀRZNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Kultūras darba ORGANIZATORU Burtnieku kultūras centrā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un veidot kultūras, atpūtas un izglītojošus pasākumus, koncertus, izstādes un citus notikumus; • koordinēt un organizēt kultūras pasākumus Burtnieku apvienībā, izstrādāt un īstenot šo pasākumu radošos konceptus; • izstrādāt ar kultūras jomu saistītus radošos projektus; • vadīt un koordinēt amatiermākslas kolektīvu darbību; • administrēt viesmākslinieku koncertu un pasākumu norisi; un ja Tev ir: • augstākā izglītība (par priekšrocību tiks uzskatīta izglītība kultūras jomā); • iepriekšēja darba pieredze kultūras jomā, projektu vadībā, pasākumu organizēšanā; • zināšanas par kultūras procesiem; • valsts valodas prasme augstākā līmenī, labas svešvalodu zināšanas; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); • kompetences: teicamas organizatoriskās prasmes, radošs skatījums, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; atbildība, iniciatīva, labas komunikācijas un sadarbības prasmes; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 850 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespējas īstenot radošo potenciālu un kultūras projektu idejas; • personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Kultūras darba organizators/-e Burtnieku kultūras centrā” līdz 2022.gada 15.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai 64207148, 27891656, 26119906. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: KULTŪRAS PASĀKUMU ORGANIZATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jaunatnes iela 15, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Mūsu partneri