Valmieras Ziņas

Notikusi “Klimata pārmaiņu diena: radi tehnoloģijas pats!”

Izglītojoties par klimata pārmaiņām un iedvesmojoties atjaunīgās enerģijas tehnoloģiju radīšanai pašu spēkiem, Valmieras, Cēsu un Limbažu jaunieši šoruden piedalījās “Klimata pārmaiņu dienā: radi tehnoloģijas pats!”

Mācību ekskursijā piedalījās tehnoloģiju jautājumos ieinteresētie jaunieši un viņu pedagogi no Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas, Limbažu 3.vidusskolas, Valmieras sākumskolas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas, Valmieras 2.vidusskolas, Valmieras Viestura vidusskolas, privātās pamatskolas ZAĻĀ SKOLA un ar surdotulka atbalstu arī no Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra.

Lai smeltos iedvesmu un ticību, ka klimatam draudzīgas enerģijas ražošana ir iespējama arī pašu spēkiem un arī Latvijā un iespējama kā nākotnes profesionālās darbības sastāvdaļa, jaunieši apmeklēja permakultūras zemnieku saimniecības “Lejas Varicēni” un “Zadiņi” Smiltenes novadā, kā arī ieturēja pusdienas Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā.

Abas saimniecības starptautiska projekta ietvaros ir padziļināti pētījušas atjaunīgās enerģijas tehnoloģiju risinājumus, izstrādājot arī fiziskus enerģijas ražošanas prototipus. Tādēļ, apmeklējot saimniecību “Lejas Varicēni”, jaunieši ne tikai iepazinās ar permakultūras saimniecības darbības principiem, saimniecībā būvētajiem hobitu namiņiem un raķeškrāsniņām kā efektīvām vietējās apkures sistēmām ēkas, bet arī pētīja un uzzināja par iespējām pašiem izgatavot un uzstādīt saules baterijas un kolektorus, kā arī par to pielietošanas piemēriem lauku saimniecībā un iegūtās enerģijas apjomiem.

Saimniecībā “Zadiņi”, tiekoties ar ilgtspējas ekspertu Elgaru Felci, jaunieši pārrunāja un uzzināja par klimata pārmaiņām, katra indivīda atbildību, nepieciešamību domāt un rīkoties klimatam draudzīgā veidā. Jaunieši noskaidroja, kas ir “pedāļenerģija”, kādas ir tās izmantošanas iespējas un enerģijas jauda. Jauniešiem bija iespēja iepazīties arī ar saimniecībā tapušajiem ērmriteņiem, novērtējot dažādu velosipēdu elementu aprites un “otrās dzīves” iespējas.

Ekoskolu kustībā aktīvā Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola ir zema enerģijas patēriņa ēka. Skolā tiek īstenoti dažādi pasākumi ēkas un tās apsaimniekošanas ietekmes uz klimatu mazināšanai. Mācību ekskursijas dalībniekiem, piedaloties skolā ierastajā klimatam draudzīgajā pusdienošanā, bija iespējams uzzināt par skolas klimatam draudzīgajām iniciatīvām, kā arī dibināt Ekoskolu neformālu sadraudzību. Starp mācību ekskursijas dalībniekiem bija pārstāvji no piecām Valmieras un Limbažu Ekoskolām – Valmieras sākumskolas, Valmieras 2.vidusskolas, Valmieras Viestura vidusskolas, privātās pamatskolas “ZAĻĀ SKOLA” un Limbažu 3.vidusskolas.

Ekskursijā gūtie iespaidi un zināšanas kalpos jauniešu nākotnes profesionālo prasmju un ilgtspējas domāšanas stiprināšanai, redzesloka un iespēju paplašināšanai. Mācību ekskursija tika organizēta projekta “Ilgtspējas prasmes nākotnes profesionāļiem” ietvaros. Projektu ievieš biedrība “Valmieras Attīstības aģentūra” sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, piesaistot dažādus nozares ekspertus pasākumu organizēšanā. Projekta kopējās izmaksas ir 11 039 EUR.  9 935 EUR no tām ir Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansējums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS „Valmieras piens” aicina pievienoties komandai CEHA STRĀDNIEKUS/(-CES) ražošanas cehā.  GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: • Ražot piena produktus atbilstoši tehnoloģiskām instrukcijām; • Pārbaudīt iepakojamā materiāla, piena produktu un ražošanas iekārtu stāvokli; • Veikt pasūtījuma komplektēšanu, sagatavošanu, iekraušanu; • Veikt darba telpu, iekārtu un inventāra mazgāšanu un dezinfekciju. PRASĪBAS KANDIDĀTAM: • Vidējā vai vidējā profesionālā izglītību (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Darba pieredze pārtikas rūpniecībā (vēlams); • Iespēja strādāt fizisku darbu un summēto darba laiku; • Augsta atbildības sajūta. DARBA LAIKA VEIDS UN REŽĪMS: summētais darba laiks pēc grafika maiņās. Jāstrādā 4-5 darba dienas nedēļā, arī sestdienās un svētdienās, ja sanāk pēc grafika. Iespējamie maiņu darba laiki 6:30-18:00, 8:00-20:00, 10:00-22:oo un maiņas mainīsies pēc grafika, visu laiku nebūs darbs tikai vienā maiņā. MĒS PIEDĀVĀJAM: • Iespēju strādāt un pilnveidoties lielā un starptautiskā uzņēmumā; • Dinamisku darba vidi; • Apmācību, uzsākot darbu; • Atalgojumu sākot no 611 EUR pirms nodokļu nomaksas; • Bezmaksas uzņēmuma produkciju un citus labumus. Ja vēlies kandidēt uz šo amatu, CV ar norādi "Ceha strādnieks" sūti uz e-pasta adresi sannija.novika@foodunion.com Tālrunis informācijai: 27883303. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: CEHA STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-19 Kontaktpersona: CV ar norādi “Ceha strādnieks” sūtīt uz sannija.novika@foodunion.lv, t. 27883303. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri