Valmieras Ziņas

Notiks Valmieras 738.dzimšanas dienas tirgus

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras dzimšanas dienā, 24.jūlijā, no plkst.9.00 līdz 16.00 Rīgas, Lāčplēša, Tērbatas un Raiņa ielā, paviesojoties tematiskajos laukumos “Hanzas laiki”, “Gardēžu pils”, “Amatu ceļš” un “Tirgotāju iela”, norisināsies svētku tirgus. Gardumus un skaistus darinājumus būs sarūpējuši amatnieki un mājražotāji.

Laukums pretī Hanzas sienai aizvedīs vēsturiskā ceļojumā, iepazīstinot ar seniem arodiem. “Hanzas laikos” uzzināsim, ka liela daļa amata noslēpumu, dizaina vai materiālu pielietojuma veidu nodoti no paaudzes paaudzē. Katrai paaudzei pievienojot savu īpašo raksturu, sirds un prāta siltumu, esam pārmantojuši labāko, kas tika pieredzēts senās Valmieras laikos.

“Gardēžu pils” dzimšanas dienas viesus gaidīs rātslaukumā. Tur parūpēsies, lai, gatavojoties svētkiem, netrūktu ne salda, ne sāļa, ne skāba. Gaļas un desas kūpinājumu dūmu smarža, zivis, daudzveidīgi sieri, sukādes, dažādas mērces, maize un beķeru meistarstiķi, augļi, rieksti, sulas un citi našķi – tās ir neatkārtojamas tirgus smaržas un garšas. Solās būt arī tuvākās apkārtnes alus un vīna darinātāji.

Tirgotāju stendi Rīgas, Lāčplēša un Tērbatas ielā aizvīsies garā “Amatu ceļā”. Te katrs atradīs savai gaumei piemērotāko. Rotas, vaska sveces, cepures, apgleznotas lina kleitas, keramikas trauki, koka, metāla, māla, dzelzs izstrādājumi, adījumi, izšuvumi, mājas interjera vai saimnieciskai vajadzībai lietojami priekšmeti gaidīs pircējus “Amatu ceļā”.

Sendienās tirgotāji bija tie, kuri iepazīstināja arī ar ārvalstu produkciju, piemēram, audumiem, smalkām rotām, dažādām garšvielām. Tādējādi tirdzniecības nozares attīstībai bija liela nozīme pilsētu ekonomiskajā izaugsmē. Valmieras dzimšanas dienas tirgū, īpaši sveicinot tirdzniecību kā svarīgu attīstības virzītāju, viens no laukumiem nodēvēts par “Tirgotāju ielu”. Tas būs Raiņa ielā, aicinot iegādāties dažādas saimniecībā noderīgas lietas.

“Tirgus nāk kā tāls sveiciens no seniem laikiem, jo tirgošanās un tirgus kā pasākums ir raksturīga viduslaiku pilsētas dzīves sastāvdaļa. Informācija par amatiem un tirgus pienākumiem senajā Valmierā iegūstama arheoloģisko izrakumu materiālos un zviedru laiku dokumentos. Tie liecina, ka Valmierā darbojušies dažādu amatu pratēji, piemēram, kalējs, kurš strādāja pamatā ar dzelzs kalšanu, arī sudraba, zelta varkalis, rotkalis. Notikusi kaula un raga apstrāde, strādājuši audēji, virpotāji, cepurnieki, beķeri, alus brūvētāji, podnieki. Pinēji un vāceļu veidotāji darbojās ar saknēm, klūgām, krijām un tāsīm. Ādas izstrādājumu gatavotāji darināja jostas, kurpes un apstrādāja kažokādas. Bija skroderis, galda trauku gatavotājs, karošu un kausu gatavotājs, virpotājs. Arī Valmieras 738.dzimšanas dienas tirgū būs sastopami visu šo arodu pratēji,” aicina Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Kopš zviedru laikiem zināms, ka, Valmierā notiekot tirgum, te bija arī savs tirgus uzraugs vai pārzinis, kurš kontrolēja visu tirgus norisi. Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās novēršanai, Valmieras tirgus pārzinis aicina būt atbildīgiem pret sevi un līdzcilvēkiem – neapmeklēt pasākumu, ja ir veselības problēmas, distancēties un ievērot valstī noteiktos ierobežojumus, par kuriem atgādinās tirgus teritorijā izvietotā informāciju.

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri