Valmieras Ziņas

Notiks Valmieras 738.dzimšanas dienas tirgus

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras dzimšanas dienā, 24.jūlijā, no plkst.9.00 līdz 16.00 Rīgas, Lāčplēša, Tērbatas un Raiņa ielā, paviesojoties tematiskajos laukumos “Hanzas laiki”, “Gardēžu pils”, “Amatu ceļš” un “Tirgotāju iela”, norisināsies svētku tirgus. Gardumus un skaistus darinājumus būs sarūpējuši amatnieki un mājražotāji.

Laukums pretī Hanzas sienai aizvedīs vēsturiskā ceļojumā, iepazīstinot ar seniem arodiem. “Hanzas laikos” uzzināsim, ka liela daļa amata noslēpumu, dizaina vai materiālu pielietojuma veidu nodoti no paaudzes paaudzē. Katrai paaudzei pievienojot savu īpašo raksturu, sirds un prāta siltumu, esam pārmantojuši labāko, kas tika pieredzēts senās Valmieras laikos.

“Gardēžu pils” dzimšanas dienas viesus gaidīs rātslaukumā. Tur parūpēsies, lai, gatavojoties svētkiem, netrūktu ne salda, ne sāļa, ne skāba. Gaļas un desas kūpinājumu dūmu smarža, zivis, daudzveidīgi sieri, sukādes, dažādas mērces, maize un beķeru meistarstiķi, augļi, rieksti, sulas un citi našķi – tās ir neatkārtojamas tirgus smaržas un garšas. Solās būt arī tuvākās apkārtnes alus un vīna darinātāji.

Tirgotāju stendi Rīgas, Lāčplēša un Tērbatas ielā aizvīsies garā “Amatu ceļā”. Te katrs atradīs savai gaumei piemērotāko. Rotas, vaska sveces, cepures, apgleznotas lina kleitas, keramikas trauki, koka, metāla, māla, dzelzs izstrādājumi, adījumi, izšuvumi, mājas interjera vai saimnieciskai vajadzībai lietojami priekšmeti gaidīs pircējus “Amatu ceļā”.

Sendienās tirgotāji bija tie, kuri iepazīstināja arī ar ārvalstu produkciju, piemēram, audumiem, smalkām rotām, dažādām garšvielām. Tādējādi tirdzniecības nozares attīstībai bija liela nozīme pilsētu ekonomiskajā izaugsmē. Valmieras dzimšanas dienas tirgū, īpaši sveicinot tirdzniecību kā svarīgu attīstības virzītāju, viens no laukumiem nodēvēts par “Tirgotāju ielu”. Tas būs Raiņa ielā, aicinot iegādāties dažādas saimniecībā noderīgas lietas.

“Tirgus nāk kā tāls sveiciens no seniem laikiem, jo tirgošanās un tirgus kā pasākums ir raksturīga viduslaiku pilsētas dzīves sastāvdaļa. Informācija par amatiem un tirgus pienākumiem senajā Valmierā iegūstama arheoloģisko izrakumu materiālos un zviedru laiku dokumentos. Tie liecina, ka Valmierā darbojušies dažādu amatu pratēji, piemēram, kalējs, kurš strādāja pamatā ar dzelzs kalšanu, arī sudraba, zelta varkalis, rotkalis. Notikusi kaula un raga apstrāde, strādājuši audēji, virpotāji, cepurnieki, beķeri, alus brūvētāji, podnieki. Pinēji un vāceļu veidotāji darbojās ar saknēm, klūgām, krijām un tāsīm. Ādas izstrādājumu gatavotāji darināja jostas, kurpes un apstrādāja kažokādas. Bija skroderis, galda trauku gatavotājs, karošu un kausu gatavotājs, virpotājs. Arī Valmieras 738.dzimšanas dienas tirgū būs sastopami visu šo arodu pratēji,” aicina Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Kopš zviedru laikiem zināms, ka, Valmierā notiekot tirgum, te bija arī savs tirgus uzraugs vai pārzinis, kurš kontrolēja visu tirgus norisi. Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās novēršanai, Valmieras tirgus pārzinis aicina būt atbildīgiem pret sevi un līdzcilvēkiem – neapmeklēt pasākumu, ja ir veselības problēmas, distancēties un ievērot valstī noteiktos ierobežojumus, par kuriem atgādinās tirgus teritorijā izvietotā informāciju.

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU ASISTENTI/-TU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: pieteikumu pieņemšana un apstrāde; asistēt projekta vadītājam projektu pieteikumu sagatavošanā un projektu realizēšanā ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; biroja administrācijas pienākumu izpilde (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz ienākošajiem telefona zvaniem, e-pastiem, uzturēt kontaktus ar organizācijas klientiem). No darbinieka sagaidām: augstu atbildību un labas komunikācijas prasmes; labas angļu valodas zināšanas, pedagoģiskā izglītība un datorprogrammu lietošanas prasmes uzskatīsim par priekšrocību. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, iespēja apvienot darbu ar studijām; darba samaksu sākot no 5 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTU ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU VADĪTĀJU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: projektu pieteikumu gatavošana ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu realizēšana (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz e-pastiem, uzturēt kontaktus ar projektu partneriem); projektu rezultātu izstrāde; projektu aktivitāšu organizēšana; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; dalība projektu braucienos uz ārzemēm; No darbinieka sagaidām: labas angļu valodas zināšanas; augstu atbildības sajūtu un punktualitāti; prasmi strādāt individuāli un komandā; labas datorprasmes, radošu un mūsdienīgu pieeju uzdevumu veikšanā; vēlama pieredze pedagoga darbā un ERASMUS+ projektos. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, kuru iespējams veikt attālināti un apvienot ar studijām; darba samaksu sākot no 7 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valmieras tehnikums aicina darbā APKOPĒJU (uz darbinieka prombūtnes laiku) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Pamatizglītība Prasme strādāt kārtīgi, kvalitatīvi un ar atbildības sajūtu Prasme strādāt ar telpu uzkopšanas līdzekļiem un darbarīkiem Atbilstība Ministru kabineta noteikumu Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 104.punktam Iespēja uzsākt darbu nekavējoties Tālrunis informācijai: Personāla speciāliste Guna Čečiņa 22020228. CV un izglītību apliecinošu dokumenta kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Apkopēja vakancei” līdz 2022.gada 31.janvārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas ar vakances norādi sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri