Valmieras Ziņas

Notiks radošs pasākums “Izmet mazāk, ietaupi vairāk”

 “Izmet mazāk, ietaupi vairāk”- ar šādu devīzi Vidzemes Augstskolā 5. decembrī no pulksten 12:30 līdz 17:00 tiks aizvadīts pasākums, kura laikā jauniešiem un ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt, kā dzīvot ilgtspējīgu dzīvesveidu un aizvadīt tuvojošos Ziemassvētkus, netērējot liekus līdzekļus dāvanām.

Šī pasākuma ideja radās biedrības Homo Ecos apmācību “Esi pirmais tur, kur citi būs rīt” laikā, kas norisinājās no 27. līdz 29. oktobrim viesu namā “Jaundzērvītes”, Beverīnas novadā. Tā laikā izveidojās komanda četru jauniešu sastāvā – Elizabete Ločmele, Sarmīte Zālīte, Vilma Alberinga un Toms Treimanis. Komanda, kurā apvienojušies jaunieši no Valmieras un Iecavas, saka:

“Vēlamies izveidot ko līdzīgu mini festivālam Valmieras jauniešiem, lai tos ieinteresētu un pievērstu videi draudzīgai rīcībai.” 

Komanda 5.decembrī aicina Valmieras jauniešus un ikvienu interesentu pavadīt aizraujošu pēcpusdienu Vidzemes Augstskolā, Sabiedrības zinātņu fakultātē, Cēsu ielā 4. Pasākuma programma skatāma šeit.

Pulksten 12:30 pasākums sāksies ar organizatoru oficiālo uzrunu, pēc tam sekos ilgtspējīga dzīvesveida stāsti – Homo Ecos ar “Kā cilvēki dzīvo mūsdienu pasaulē un, ja tā turpināsies, kur pasaule nonāks” un ZAAO ar “Kur un kā Valmieras iedzīvotāji var šķirot atkritumus”.

Pasākuma otrajā daļā, no pl. 14:00 līdz 17:00, būs iespēja iepazīties ar dažādām organizācijām, kuras mūsdienās rāda cilvēkiem piemēru, kā dzīvot videi draudzīgi un ilgtspējīgi.

  • ZAAO interesentiem piedāvās darboties praktiski ar atkritumu šķirošanu un stāstīs, kā to pareizi darīt,
  • Vidzemes Augstskolas Basketbola klubs VALMIERA GLASS VIA piedāvās uzspēlēt atkritumu basketbolu,
  • Dabas Aizsardzības Pārvalde interesentus iesaistīs spēlēs par bioloģisko daudzveidību un vidi,
  • Zaļā Josta rādīs video par papīru, plastmasu, baterijām un elektriskajām iekārtām, par to dzīves ritumiem un pārstrādi un diskutēs par redzēto.

Šajā daļā interesentiem būs iespēja darboties arī praktiski un sagatavot Ziemassvētku dāvanas. Vides aizsardzības organizācija “Zaļā brīvība” būs sagatavojusi dāvanu izgatavošanas darbnīcu. Organizācija “Zero Waste Brothers” apmeklētājiem piedāvās pagatavot ko jaunu no jau izmantotiem materiāliem. Savukārt pasākuma organizatori vadīs radošo darbnīcu, kurā tiks gatavotas pastkartes no ottreizējiem materiāliem.

Pasākums notiek, sadarbojoties ar Vidzemes Augstskolu, Homo Ecos, ZAAO, Dabas Aizsardzības pārvaldi, Vidzemes Augstskolas Basketbola klubu, Zaļo Jostu, organizāciju “Zero Waste Brothers” un vides aizsardzības organizāciju “Zaļā brīvība”. Pasākumā tiek iesaistīti Valmieras skolu 7.-12. klašu skolēni.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: K.Baumaņa 3 un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-15 Darba sākšanas datums: 2019-07-15 Kontaktpersona: Dace Amona Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri