Valmieras Ziņas

Notiks ikgadējā Cēsu pulka Skolnieku rotas karoga maiņas ceremonija

Valkas pilsētas svētku ietvaros sestdien notiks ikgadējā Cēsu pulka Skolnieku rotas karoga maiņas ceremonija, aģentūrai BNS pastāstīja Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrā.

Šogad Cēsu pulka skolnieku rotas ceļojošā karoga komisijas pārstāvji viceadmirāļa Gaida Andreja Zeibota vadībā pieņēma lēmumu, ka karogu saņems Smiltenes ģimnāzija par aktīvu Jaunsardzes darbu patriotiskajā audzināšanā un skolas darbu tradīciju un vēstures popularizēšanā jauniešu vidū, meklējot jaunas formas, lai jaunieši pieņemtu to, ka arī viņiem tas ir svarīgi.

Pasākums sāksies ar deviņu Vidzemes skolu komandu orientēšanās sacensībām pilsētvidē. Pēc sacensībām laukumā pie Tērauda skolas būs iespējams aplūkot Zemessardzes ieroču un ekipējuma izstādi. Tam sekos svinīgais pasākums Valkas kultūras namā un pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa. Pasākumā muzikālos priekšnesumus sniegs Valkas ģimnāzijas mākslinieciskie kolektīvi un Zemessardzes orķestris.

Pasākumā piedalīsies 213.Valkas jaunsargu vienības jaunsargi instruktora Ritvara Leitena vadībā, kuri pārstāv Valkas ģimnāziju un palīdzēja skolai nopelnīt šo godu ― gadu glabāt karogu.

Pasākuma laikā jaunsargi palīdzēs nodrošināt kārtību, organizēs fotoorientēšanos un sniegs nepieciešamo atbalstu dalībnieku komandām, kā arī svinīgajā gājienā līdz K.Ulmaņa piemineklim veidos Latvijas valsts karogu aleju.

Cēsu pulka Skolnieku rotas karogs darināts 1929.gadā. Karogs tika izgatavots par godu 1919. gada 6.jūnija Cēsu kauju 108 skolnieku rotas dalībnieku piemiņai. Tā kā kauju laikā rotai nebija sava karoga, 1929.gadā, atzīmējot kauju desmito gadadienu, viens no skolnieku rotas dalībniekiem kopā ar domubiedru grupu rosināja izgatavot piemiņas karogu.

Karogam līdzekļus ziedoja skolēni un skolotāji no deviņām Ziemeļlatvijas ģimnāzijām – Cēsīm, Valmieras, Limbažiem, Mazsalacas, Rūjienas, Valkas, Smiltenes, Gaujienas, Alūksnes, no kurām 1919.gada jūnija dienās pieteicās brīvprātīgie skolēni Cēsu pulka Skolnieku rotā.

Izgatavošanā iesaistījās iepriekš minētās skolas, un tas ieguva ceļojošā karoga statusu, kuru katru gadu svinīgi nodeva kādai no iesaistītajām skolām. 1940.gadā tas tika nodots Latvijas vēstures muzejam. 1997.gadā Cēsu rajona padome ar Lāčplēša Ordeņa kavaliera meitas Astras Jansones atbalstu uzšuva karoga kopiju un 1998.gadā, atklājot Cēsīs Uzvaras pieminekli, tradīciju atjaunoja.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS „Valmieras piens” aicina pievienoties komandai RAŽOŠANAS OPERATORUS.  GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: • Apkalpot ražošanas iekārtas un kontrolēt to izmantošanu; • Regulāri veikt iekārtu apskati, apkopi, savlaicīgi novērst iespējamos bojājumus un tehnoloģiskā procesa neatbilstības; • Uzturēt iekārtu blokus tīrībā, kārtībā; • Ievērot un kontrolēt sanitāro normu un higiēnas prasību ievērošanu tehnoloģisko iekārtu ekspluatācijas laikā produktu ražotnēs. PRASĪBAS KANDIDĀTAM: • Atbilstoša vidējā profesionālā izglītība; • Priekšrocības kandidātiem ar iepriekšēju darba pieredzi ražošanas uzņēmumā; • Iespēja strādāt summēto darba laiku (t.sk. darbs brīvdienās, svētku dienās); • Augsta atbildības sajūta. MĒS PIEDĀVĀJAM: • Iespēju strādāt un pilnveidoties lielā un starptautiskā uzņēmumā; • Dinamisku darba vidi; • Apmācību, uzsākot darbu; • Atalgojumu sākot no 715 EUR pirms nodokļu nomaksas; • Bezmaksas uzņēmuma produkciju un citus labumus. Ja vēlies kandidēt uz šo amatu, CV ar norādi "Ražošanas operators" sūti uz e-pasta adresi sannija.novika@foodunion.com Tālrunis informācijai: 64201229. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. "Valmieras piens", akciju sabiedrība; reģ. Nr. 40003020475. Profesija: PIENA PRODUKTU RAŽOŠANAS IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz sannija.novika@foodunion.lv, t. 64201229. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri