Valmieras Ziņas

Noslēgumam tuvojas Kocēnu novada pašvaldības administrācijas ēkas energoefektivitāti veicinošie būvdarbi

Kocēnu novada pašvaldības administrācijas ēkā noslēgumam tuvojas energoefektivitāti paaugstinoši būvdarbi, kas uzsākti aizvadītā gada nogalē, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Būvdarbu ietvaros veikta jumta siltināšana, daļēja jumta seguma nomaiņa, sienu siltināšana, logu un durvju nomaiņa, cokola siltināšana, pagraba pārseguma siltināšana, apkures sistēmas rekonstrukcija, tajā skaitā sildelementu nomaiņa, ventilācijas sistēmas izveide, paredzot siltumenerģijas atgūšanas efektivitāti virs 75%. Pašlaik norisinās ventilējamās fasādes dekoratīvo plākšņu uzstādīšana, un 29. maijā veiks ēkas blīvuma pārspiediena testu, kas nosaka ēkas hermētiskumu.

Kā iepriekš ziņots, ēkas energoauditā tika identificētās nesamērīgi lielās siltumapgādes izmaksas, ko pamato ēkas energosertifikāts, kurā tai piešķirta F energoefektivitātes klase. Siltumenerģijas nodrošināšanai ēkā tiek patērēti 210,48 kWh/m2, salīdzinājumam – normatīviem atbilstošā ēkā jāpatērē 80 kWh/m2 gadā.

Plānots, ka energoefektivitāti veicinošo pasākumu īstenošanas rezultātā divkārši samazināsies gan primārās enerģijas patēriņš, gan izmaksas par siltumenerģiju, gan CO2 emisija, kas rodas, apsildot ēku.

Jāatzīmē, ka ēkā Alejas ielā 8 atrodas ne tikai pašvaldības administrācija un Kocēnu valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs, bet arī Kocēnu novada Būvvalde, kas nodrošina būvniecības procesa tiesiskumu Kocēnu, Beverīnas, Naukšēnu, Mazsalacas un Rūjienas novadā, ģimenes ārsta prakse, aptieka, privātie uzņēmumi, kā arī pieejams bankomāts.

Būvdarbus veic SIA “R.K.C.F. RENESANSE”, ar ko Kocēnu novada dome noslēgusi līgumu publiskās iepirkuma procedūras rezultātā.

Būvdarbu līgumā pašvaldība ir iekļāvusi energoefektivitātes garantiju, kas nozīmē, ka būvdarbu izpildītājs garantē noteiktu ēkas energoefektivitātes rādītāju jeb enerģijas patēriņu pēc ēkas atjaunošanas. Ja netiek sasniegts šis rādītājs, tad izpildītājs atmaksā trūkstošo enerģijas ietaupījumu, līdz ar to būvdarbu veicējs ir ieinteresēts nodrošināt kvalitatīvu darbu izpildi, sasniedzot plānoto enerģijas ietaupījumu.

Projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana Kocēnu novada domes ēkā Alejas iela 8, Kocēni” kopējās izmaksas 781 251,18 eiro, no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 207 498,00 eiro un valsts budžeta dotācija pašvaldībām 83 503,22 eiro apmērā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri