Valmieras Ziņas

Noskaties filmu par ekstrēmo slēpošanu “Oda” un satiec tās veidotājus un aktierus

Pirmdien, 3. februārī, plkst. 19.15 kino “Gaisma”/3D Cinema aicina ikvienu noskatīties aizraujošo un adrenalīna pārpilno filmu “Oda” un tikties ar tās veidotājiem un aktieriem. Filma skatītājus pārsteigs gan ar meistarīgo alpīnisma un art-house žanru sinerģiju, gan ar ekstrēmiem frīstaila trikiem, kas izpildīti pilsētvidē. Galvenajā lomā Valmieras drāmas teātra aktieris Pauls Iklāvs. Filmas režisors – Ernests Cerbulis.

Filma stāsta par izaicinājumiem un stereotipiem, ar kuriem, dzenoties pēc arvien jauniem piedzīvojumiem, jāsastopas ekstrēmajiem slēpotājiem. Sižetā dominē divas galvenās darbības vietas. Viena no tām ir telpa, kurā mitinās galvenais varonis, bet otra –  Guerrilla filmmaking, jeb Partizānu kino manierē uzņemta vairāk kā 50 dažādās lokācijās Latvijā un Igaunijā. Tā pārsteigs ar elpu aizraujošiem trikiem un jaudīgām performancēm uz slēpēm.

“Šī filmas daļa stāstā ienes īpašu dinamiku un adrenalīnu ne tikai profesionālā izpildījuma, bet arī tehniski sarežģītās uzņemšanas dēļ. Tā filmēta īpaši paaugstināta riska apstākļos pilsētvidē un tās plānošana bija īsts izaicinājums. Lai skatītājiem nekļūdīgi nodot patiesās slēpotāju emocijas, operatoriem bija jābūt īpaši radošiem un precīziem, bet kas svarīgākais – jānotver kadri ar pirmo reizi. Jo otrās, ja iztraucē garāmgājēji, apsardze vai policija, var arī nebūt,” par filmas tapšanu stāsta režisors Ernests Cerbulis.

Filma ir absolūti noslēpumaina un turpina autoriem raksturīgo stilistiku, pārsteidzot skatītājus un saglabājot intrigu līdz pat stāsta beigām.

Filmas producenti, biedrība “SKLMNTI”, ir bezpeļņas organizācija, kura ar kino veidošanu Latvijā popularizē “freestyle” slēpošanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri